Neplačilo za delo, laganje o zaposlitvi

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
alfa159
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 1. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alfa159 » 27. Apr. 2012 21:51

Pozdravljeni!
Trenutno sem v veliki dilemi kaj naj naredim.Stvar je namreč taka:dva meseca sem delala v gostinskem lokalu.Ob prvem razgovoru je šef obljubil zaposlitev,redno plačilo,plačilo potnih stroškov.....Vse je bilo o.k.Pa sem začela delati.Delala sem po 12 dni zaporedoma,otroci so me že spraševali če,bom kdaj kaj doma....Jaz pa sem se trudila in delala.Ko je sodelavka odšla sem delala po 10 ur dnevno,ker ni bilo nobenega drugega.Šefa sem še parkrat vprašala za pogodbo ampak vse je bilo:sej bo,sej bo.....No bil je zadovoljen,denar je štimal zaposlitve pa od nikoder.Našla sem novo službo in seveda tukaj dala odpoved.Isti dan, ko sem dala odpoved je manjkalo v blagajni 80 evrov.Kako ne vem.No potem pa še naslednji dan 35 evrov.Skratka, ko sem dala odpoved je vse bilo naenkrat narobe.Ko je računal ure je kar nekaj odbijal,samo da mi da čim manj denarja.Zdej pa tako:dolžan mi je še kar nekaj denarja.Zdaj pa se izmika klicem,vedno nekaj laže,da mu niso vrnili denarja,da mu je crknu telefon.....Še vedno se trudim biti mirna ko mi laže ampak mineva me potrpljenje.

Prosim vas da mi svetujete kaj naj naredim,kako do denarja ker je tip profesionalen lažnivec in nate....Kakršen koli nasvet bo pomagal da se mi po domače "ne strga"

Lep pozdrav :mad:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 27. Apr. 2012 21:56

pozanimaj se, kakšni dokazi so potrebni, da nekoga prijaviš, da zaposluje na črno, potem pa mu malo zagrozi...

seveda se pozanimaj tudi, kaj zate pomeni, če sama sebe prijaviš, da si delala na črno.

predvidevam, da si delala na črno... :D
Uporabniški avatar
alfa159
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 1. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alfa159 » 27. Apr. 2012 23:09

Ja sej to je moram dobit nekaj informacij o teh stvareh ampak mislim da se lahko rešim plačila kazni namreč on me ni hotel zaposliti,zato sem tudi odšla , ko sem videla da z pogodbo ne bo nič.Torej to ni bilo po moji krivdi.Pa še to nisem edina , ki je tam delala na črno,so določeni ljudje , ki tam še delajo na črno.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 27. Apr. 2012 23:14

ti sploh začeti delat ne bi smela, če nimaš pogodbe.

če v google vpišeš "delo na črno prijava", boš prav gotovo dobila vse potrebne informacije.
Uporabniški avatar
alfa159
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 1. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alfa159 » 27. Apr. 2012 23:57

Ja sej to je res ampak dvakrat sem dajala svoje podatke kao za pogodbo da jo odvetnik sestavi,pa potem je odvetnik nekam šel pa to pa ono...skratka pa da bo hitro bla,bla bla....
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 28. Apr. 2012 0:12

ne vem kaj svetovati...ali mešati drek ali naslednjič bolj paziti...
Uporabniški avatar
alfa159
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 1. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alfa159 » 28. Apr. 2012 0:26

Ja sej človek res ne ve,taki lopovi so celo bolj zaščiteni kot delavci.Najti treba dobrega izterjevalca in to je to.Ampak vseeno se bom pozanimala čim več o tej zadevi pa upam da bo kej iz tega.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 28. Apr. 2012 5:43

Prijava na delovno inšpekcijo.

Žal pa poznam zelo podobno zgodbo, v katero je vpletena moja bližnja sorodnica. Delodajalec (pri katerem je delala prek študenta in kasneje na črno) ji dolguje okrog 1.000 eur. Zadeva je pristala na sodišču, ampak tip ima veze in poznanstva povsod in še ni plačal niti centa. Zaprl je tisti lokal in
že fura novo firmo. Podobno se je zgodilo še trem njenim sodelavkam, nekateri jim svetujejo naj dajo zgodbo v medije, pa si punce pač ne upajo.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 28. Apr. 2012 6:51

gre se tudi za veze v podzemlju. ima vse tvoje podatke, ve, kdo si, lahko ti zagreni življenje. zato še enkrat, vprašanje, če se splača mešat drek...
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 28. Apr. 2012 7:37

Ja, res je. Alfa, sama boš morala presodit, če se ti splača in če sploh imaš toliko časa in energije, da boš šla prijavit zadevo in čez vse birokratske postopke. Glede na to, da si že našla novo službo, ti jaz svetujem, da mu najprej poveš, da ga boš prijavila in potem, če ne bo plače, to res narediš. In to čimprej.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 28. Apr. 2012 8:15

a je samo meni čudno da po dvanajstih dneh daš odpoved in pričakuješ neko plačilo? Prve dni ima delodajalec z novimi delavci samo stroške ker jih je potrebno uvajati, + da takrat je imel razgovor z večimi osebami, ti si se mu zdela primerna potem pa si ga po domače zaj....
Prvi mesec je itak poskusni, sicer je prav da obstaja pogodba, ampak se šteje za poskusnega in se te ne zaposli takoj za nedoločen čas.

Nevem no meni je to zelo neresno in če bi bila delodajalec bi popizd....
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 28. Apr. 2012 9:40

Jaz nisem razbrala, da je delala samo 12 dni, ampak pač 12 dni brez prostega dneva in po vrhu še brez pogodbe (kar pomeni tudi brez delovne dobe in plačanih prispevkov).
Delodajalec mora s tabo takoj prvi dan dela sklenit pogodbo o zaposlitvi, sicer delaš na črno. Ni važno al je to za določen ali nedoločen čas, pogodba mora bit sklenjena. Zato pa v veliko podjetjih dobiš najprej pogodbo za en mesec (poskusna doba), potem podpišeš novo.
Avtorica, kako dolgo si delala tam?
Ko bom velika, bom Lara Croft.
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 28. Apr. 2012 11:27

Jst bom kr direkt povedala da men en prasec takozvani mersid Bajramovič (če bo kera še kje zanj delala) mi dolguje 1500 eurov. delala sm cele dneve, na konc je zaradi dolgov lokal dobil plombo mi ki smo tam delali smo pa dobili prst u rit. mislim da nekateri so celo nekaj dobili, jst k smpa očitno zgledala najbolj naivna, pa ker je vedu da nimam nobenga zaledja sm pač bantortirala. če ne bi mela ze takrat sedanjega fanta, si sploh ne predstavljam kaj bi se z mano zgodil. domov ne morm, najemnine nism mogla plačat, keša mi noben ne bi posodu..konc. na Študencu so neki mutil da mogoče bojo lahk kej uredil sam itak se noben ni zadeve lotil.. tko da danes 3 leta po tem se še vedno pobiram..vmes sm naletela še na par takih scen ko so mi kr neke minuse odbijal, kao da sm na dan naredla tuzt po 50 eurov.. pa da ne govorim o tem da je to eden izmed najbolj popularnih lokalov za beziradom. tm se tok eša obrne..ampak valda zdej mi je jasn od kje črpajo denar za predelave ambijenta itd. če pogledaš na ŠS majo oni SKOS objave o (ta firma) kako iščejo. kao dva oglasa en za tiste ki nič ne znajo kao 3 euroe, potem pa še za tiste ki kao obvladajo 6 eurov. lahk si še tok izkušen pa ne boš dobil 6 eurov ker vedno morjo bit vsi uvajanič. takšno izkoriščanje k se tm dogaja.. rajš bz govort. da o tem da ne smeš niti sekunde se ustavit rajš ne govorim. ko bi te vsaj sam za keš pral.. ne oni te morjo še psihično maltretirat za vsako kapljico k jo preveč natočiš (al pa premal) folka pa tok da plavaš skos..

jebem jim mater izkoriščevalsko gostilniško.

tko da lahko prijaviš na inšpekcijo pa vpraši na zavod itd. sam ne vem če nisi ti ravn tko kriva ker nisi takoj prijavila dela na črno ins vztrajala v takšnem odnosu.. ne vem.. vem sam da inšpekcija itd. to se zna vlečt leta in leta. ti pa rabiš denar zdele in predvsem novo sluzbo. probi vprašat na inšpekcijo.
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
alfa159
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 1. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alfa159 » 28. Apr. 2012 11:57

Draga moja Nesanica!Delala sem po 12 dni neprekinjeno brez dneva frej potem pa sem imela en vikend frej.Pa tako kar naprej.Pa še to uvajanja nisem rabila nobenega ker nelaj izkušenj le imam,tako da sem začela takoj samostojno delat.Prvi dan sem bila sama.
Uporabniški avatar
alfa159
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 1. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alfa159 » 28. Apr. 2012 12:01

Aja pa dva meseca sem delala tam. :nixweiss:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov