Delo: Strežba / delo natakarice [Združene teme]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

alia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 27. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a alia » 18. Dec. 2004 17:21

Je ze katera delala v caffe fontana? (dunajska)?kako je?redno placilo?hvala
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 19. Dec. 2004 18:56

a to je un lokal k majo tut tortice,pa zgori so barvni kaučki?
Če je pol začni tm delat,pa bot prjazna,k zaenkrat so tm tok zateženi kelnarji in vedno morijo,da je treba jakne na une klukce oz.na obešalnike obešat :lol:

Drgač ti pa priporočam,da stopiš v lokal pa se vse o delu pozanimaš,k kle se skor nobeni ne sanja za kater lokal točn gre!
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 19. Dec. 2004 22:49

točno tako, kot je napisala nogica ... sicer lokala ne poznam, vendar bo verjetno res najbolje, da greš kar tja in se pozanimaš ...
pa veliko sreče! :wink:
Uporabniški avatar
Ange|ina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Pred tipkovnico in ekranom :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Ange|ina » 23. Dec. 2004 0:27

fontana je lokal skrit za mercatorjevo poslovno stavbo na dunajski.. je dost ok, bližina faxov pa srednjih šol pa garantira navale gostov :)

nism delala, bla pa že na kavi in čaju večkrat..

Angie
Aye papi eres tan grande y tan duro, Y me lo da tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, Coje lo otra vez!!
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 15. Mar. 2005 17:57

jst vem, jst vem..

to je tm ja za mercatorjem..sama osebno ne bi tm delala ker je res too much folka..skor skos je nabito polhn- vsaj kadr sm jst tm!
Kelnarce mejavajo ko po tekočem traku, baje se full ne morš zmišljevat kdaj bi delu pa tko ker če se dela se dela. Uglavnem vse kelnarce k so tm delale so šle slej ko prej stran. Ena je clo jamrala se mi zdi da full neredno plačujejo..ne vem
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 17. Jun. 2005 15:40

Združena tema

Živjo! :D
V kratkem nameravam prek študentskega servisa najt delo v kakšnem lokalu, pa me ene stvari zares skrbijo trenutno (ki bodo pol čez en teden izpadle čist banalne):
Kaj vse približno je treba znat? A se je težko vsega naučit? A je to dost kratkotrajen proces?
Tko da, če kera dela/je delala kot natakarca, nej mi, plis, mal pove, kako to gre!!!!!
Upam, da se mi niste preveč nasmejal... :oops:
Ciao!
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 17. Jun. 2005 15:54

Vse se da dokaj hitro osvojit - kave delat pa pire odpirat ni nobena kvantna fizka - še najbolj "zajebano" je računanje pri vračanju denarja :) ... pa noge te na začetku mal bolijo in to je to!
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 17. Jun. 2005 17:10

Oj! Ja sem delala kot natakarica skoraj 3 leta :? Ojoj a je blo tok casa... :D
V glavnem stvar je dokaj preprosta. Odvisno je tudi v kakem lokalu delas. Priporocala bi ti, da ker se nisi delala za sankom, da zacnes v lokalu, kjer ni tok folka in kjer se da v miru delat in nimas guzve. Moras bit zbrana, da ne pozabis narocila ko prides za sank :) To se je men na zacetku pogosto dogajal :? Ampak pol sem se tok navadla, da ko sem delala v lokalu ki je bil odprt do 3h zutri, da ko sem prisla za sank imela narocila od petih miz v glavi in si vse zapomnila, plus to, kam moras nesti cigarete, kje racunat in komu nest se eno rundo. Zna bit zabavno. :wink:
Kave nardit se ti nebo problem naucit, ker je simpl. Paziti bos mogla pri tocenju pjace (deci soka + deci vode), da nebos prevec soka natocila, ker pol bo inventura minus! Zato priporocam, da v kozarec najprej vodo natocis. :) Pri zganih pjacah moras vedt, kam gre led, kam ne, kam gre limona kam ne. Potem si poskusaj vsako mizo ko jo bos postregla sproti vnasat v racunalnik, ko imas pjaco se na pladnu, da ne pozabis cesa blokirat...drugace so sefi hudi :wink: Pogosto se tud dogaja da nove natakarice pozabjo cigarete racunat...jao, to se ponavadi tebi trga, ko zaklucis. :roll: Tko no...to je v osnovi vse...Ce se kaj rabis kar vprasaj :zustimm:
Aja pa nogice te sprva res lahko mal bolijo, ampak se navadis. Js ko sem prisla domov sem se ulegla na postlo, noge pa na steno dvignila za 10 min, in se tko bols pocutjo potem!
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 17. Jun. 2005 17:15

jaz tudi razmišljam da bi letos kelnarla... še nikoli nisem tak da mi je mal bad. :roll:
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 17. Jun. 2005 17:19

Lej ce se le da, si probi drugje najdt sluzbo! Js kot natakarica nocem nikol vec v zivljenju delat. Pa sej ne da je tako, sam imas scasoma poln kufr folka in ti sam mir pase. Tko se mors pa z vsakim ubadat, pa vedno bit nasmejana tud ce si slabe volje, pa se ksne stranke znajo dost dobr tezit. Tko da ce si potpetljiva in imas zivce, ti nima bit kej bed, ker ni porblem pladna z dvama rokama nosit in si zapomnit kaj kdo pije. :wink:
Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 17. Jun. 2005 17:52

Ja, jaz bom tut letos prvic kelnarla :eek: Prej sem nekje ze probala, ampak je bil nek mali pajzel pa sefi dosadni in svninjski vsi . Upam da bo zdej boljs. Me pa tut kar trema daje ko pomislim na pijace, ki jih ne znam delat in tako ... :eek: pa denar :D to bodo se smehi :D Ampak pokonci me defenitivno drzi to, da je kar v redu placano ...

marylin veliko srece !
Ti se samo ljudem ne pusti zajbavat in cimbolj uzivaj. Pa ne hiti, vzemi si ga v izi, ljudje tam itak ne vejo da strezes prvic. Tako da tudi ce se ti bo zdel, da ti traja...kar pocaaas :biggthumpup:
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 17. Jun. 2005 17:57

Redne stranke ponavadi vejo, da si nova in tud takoj vidijo a imas prakso ali ne :wink:
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 17. Jun. 2005 19:35

Hvala!
Bo že nekako šlo... Še dobr, da mi ni problem delat s folkom, pa komunicirat pa to. Zapomnit si naročila... :help: bo bl komedija, ampak vseen bom probala. Še enkrat hvala za napotke! (S)Mejte se! :)
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 18. Jun. 2005 6:02

V kelnarenju ni druge fore koker met železne živce in vsak dan službe nesit s sabo ogromno vrečo dobre volje in optimizma. Ker se ti bo zgodilo da se ti bo za šank nalimal en ki ma ženo doma ki jo že mesec dni boli glava in bo najprej vso jezo in razočaranje spravil nate, po treh štirih pirih mu boš pa že strašn všeč pa najbolj prijazna, simpatična.... najdejo se tut tak ko nimajo razčiščen kaj je gostilna in kaj javna hiša in misli da če ti pusti 50 sit napitnine da te lahk zdej že kr grabi za rit, preveri čvrstost tvojih prsi... Jz kelnarim že več kot 2 leti, to je bla moja prva služba sedaj pa poleg moje redne službe še honorarno delo ob vikendih. Pa sm jz tut od malih nog imela željo delat z ljudmi pa če bi se lahko še enkrat odločla vem da ne bi nikoli več stopla za šank. Kr pa res tak folk vidiš da ti v želodcu obrača. Če le lahko pejt delat u bife na kako bencinsko al pa kak tak bife recimo v kakem trgovskem centru kjer ni veliko rednih strank, so le taki ki pridejo, spijejo pa se odpeljejo. Verjemi da je to lažje, ker saj na začetku si še vesel rednih strank ki ti delajo družbo cel šiht ampak ti dosadi in te začne lahko vse skupaj zelo psihično utrujat, saj si vsak dan na tekočem z njihovimi problemi in nehote postanejo del tebe.
Drgač je pa še najmanjši problem si naročila zapomnit, sej si lahk pomagaš pa nosiš kuli pa listek s sabo pa si zapišeš, za cigarete si lahk za šankom plonk listek pišeš(ta v rdeči majci-marlboro, za mizo št.2 ta blond- west, za šankom un ta simpatičen ma dvojne boss....)
sporoč kak ti bo kaj šlo! Pa velik sreče pa čimmanj zateženega folka ti želim!
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 20. Jun. 2005 8:26

Mene je blo najbol strah kako bom poln pladenj nesla, pa ker sem delala v bol finem lokali+u, me je blo strah kako žganje in podobno prnest, ker je mogl bit vse pravilno, na srečo smo delal v paru in je pomagal izkušen sodelavec. V naslednjem lokalu, smo pa vse stregel v tistih zemf kozarcih, sokove in žganje, tko, da je blo itak vseen. Ni panike, najprej si mal štorast, pol pa gre...
pa pa

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov