Ginekologija [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ladybug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 10. 5. 2005
Kraj: Skofja Loka

Neprebrana objavaNapisal/-a Ladybug » 10. Maj. 2005 9:28

Hey!
stara sem 16 let in bi mogla k ginekologu po tabletke pa še nisem nikoli prej bila. Kaj moram opravit pregled al lahko kar tak dobim tabletke?
Ali ve katera mogoče za kakiga fajn ginekologa v Mariboru?

Že naprej hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 10. Maj. 2005 10:27

Men se zdi da pregleda ne opraviš, če greš sam po tebletke...
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 10. Maj. 2005 10:42

Ja res je. Če greš samo po tabletke, te ginekolog ne bo pregledal, samo nekaj vprašanj ti bo postavil.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 10. Maj. 2005 12:36

Če greš prvič po tabletke, boš imela tudi pregled, vsaj pri meni je blo tako.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 10. Maj. 2005 13:03

Če greš po tabletke ti postavi samo nekaj vprašanj, razen če si že imela spolne odnoste (torej nisi več nedolžna) potem opravi pregled.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 10. Maj. 2005 13:05

Prvi pregled je z zakonom določen šele po 20 letu ... Jst sm šla po tabletke pri 18 in nism mela nobenga pregleda, ampak šele zdej k sm bla 20 stara ... tko da ... brez strahu nič te ne bodo pregledovali, razn če je kej res narobe ...
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 10. Maj. 2005 14:50

tiasha napisal/-a:Prvi pregled je z zakonom določen šele po 20 letu ... Jst sm šla po tabletke pri 18 in nism mela nobenga pregleda, ampak šele zdej k sm bla 20 stara ... tko da ... brez strahu nič te ne bodo pregledovali, razn če je kej res narobe ...

kako to misliš? a tako, da greš k ginekologu lahko šele pri 20 ali kaj? zdaj mi pa res ni nič jasno? kaj pa potlej tiste punce, ki imajo pri 16 spolne odnose??
bambi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 20. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bambi » 10. Maj. 2005 14:57

mene so pregledali ko sem šla prvič k ginekologu, sklepam da več nisi nedolžna torej boš imela pregled(vzeli ti bodo bris)in potem kratek pogovor z ginekologinjo.zelo ti priporočam dr.Završnik, je zelo dobra in priznana ginekologinja ali pa dr. Ozimič , samo je trenutno na porodniški.
nič bat! :tach:
Lejka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejka » 10. Maj. 2005 15:04

Ko sm šla jst prvič h ginekologu, sm šla sam zarad tabletk ampak sm vseen mogla opravit pregled. Tut z vsemi mojimi frendicami je blo tko. Pa sej ni tak hudo...Tistih par minutk že potrpiš. :wink: Men je blo najbol grozn k sm mogla iz garderobe it čez celo ordinacijo do stola spodi brez :oops: Ti priporočam kak daljši zgornji del!!! :D Pol sledi še kratek pogovor o varnem seksu, kondomih ipd. in to je to. Sestra ti napiše recept in kasnej ti mislim da 3 leta ni treba hodit na preglede ampak sam k sestri po recept. Drgač pa tok da te opozorim: čakalna doba je kr dolga. V Celju se v povprečju čaka 2 mesca.

*lp*
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 10. Maj. 2005 15:13

Lejka napisal/-a:Ko sm šla jst prvič h ginekologu, sm šla sam zarad tabletk ampak sm vseen mogla opravit pregled. Tut z vsemi mojimi frendicami je blo tko.

Tako je.
Lejka napisal/-a:...in kasnej ti mislim da 3 leta ni treba hodit na preglede

Na pregled naj se bi hodilo enkrat letno, zaradi preventive. Če pa nočeš, ni treba da greš tud 5 let. Sicer te pa sestra opozori, ko prideš po recept, da se bi blo treba naročit za pregled.

Prvič je res malo bedno, ampak vse smo preživele, menda boš tud ti.[/quote]
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 10. Maj. 2005 15:51

smotkica_ napisal/-a:
tiasha napisal/-a:Prvi pregled je z zakonom določen šele po 20 letu ... Jst sm šla po tabletke pri 18 in nism mela nobenga pregleda, ampak šele zdej k sm bla 20 stara ... tko da ... brez strahu nič te ne bodo pregledovali, razn če je kej res narobe ...

kako to misliš? a tako, da greš k ginekologu lahko šele pri 20 ali kaj? zdaj mi pa res ni nič jasno? kaj pa potlej tiste punce, ki imajo pri 16 spolne odnose??


Hmm ne lahko greš prej ... pri kerih letih pač hočeš ... Jst samo vem, da sm takrat ko sem šla (18 let) že mela spolne odnose, ampak sm pač takrat želela tabletke ... mi pa je rekla, da pač pregled ni nujen razen če so kakšni problemi, ker je tak zakon ... zdej pa jst ne vem ... Možno, da zato ker je to privat ordinacija ... ne vem res ... ne znam razložit zakaj sm bla pregledana šele zdej po 20 letu ... :?
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
dasa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dasa » 10. Maj. 2005 17:05

ja pregledi nej bi se zacel pr 20ih, ker se takrat zacne delat preventivne preglede. takrat naj bi zacle hoditi h ginekelogu tudi tiste k, prej niso nikol sle. zarad tega ker gres v odraslo dobo, al neki tazga :?
lahko gres pa ze prej, ce zelis. pr 20ih moras it pa obvezno :)
Ljubezen je kot delifin, ki se kopa v neskončni toplini tvojih oči, zato jih nikoli, zares nikoli ne zapri, saj pravijo, da delfini umirajo v temi.
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 10. Maj. 2005 17:08

Jaz sem bila prvič pri ginekologu pri 18-ih, tudi zaradi tabletk in sem vseeno opravila pregled. Kot so že povedale ostale, je pregled potreben po dopolnjenem 20. letu in to vsake 3 leta... No, v praksi pa je vse odvisno od ginekologinje oz. ginekologa.
Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 10. Maj. 2005 17:14

Ladybug napisal/-a:Hey!
stara sem 16 let in bi mogla k ginekologu po tabletke pa še nisem nikoli prej bila. Kaj moram opravit pregled al lahko kar tak dobim tabletke?
Ali ve katera mogoče za kakiga fajn ginekologa v Mariboru?

Že naprej hvala za pomoč :D


Ko greš prvič k ginekologu po tablete nerabiš opravit pregleda, razn če sama tak hočeš.
Jas sem šla po tablete pri 16h letih in me je vprašala par vprašanj, da me je vpisala, kartoteka, blablabla...pa če si že mela spolne odnose, sto vprašanj o alergijah, stehtala me je, dala tablete pa zrecitirala vse o uporabi :D pol pa mi je bonbon dala pa recept, pa sem šla...urno v lekarno :D :D
as if.
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 10. Maj. 2005 17:25

aha potlej, ti ubistvu sploh ni treba iti k ginekologu, četudi imaš spolne odnose, pa se ti nič ne zalomi pri njih, al kako to oni mislijo?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov