Kateri šampon uporabljate?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 06. Jun. 2011 17:55

Kateri šampon uporabljate? Ste zadovoljne z njim? Ali uporabljate kakšnega proti prhljaju ali proti izpadanju las? LP
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Jun. 2011 7:15

Jaz stalno menjam, čeprav najljubši mi je od 100% pure. Na drugem mestu je zame Lavera. Večkrat uporabim tudi Alverde, ker je poceni in sestavinsko čist soliden. Vse šampone gledam za barvane in/ali suhe lase.

Proti prhljaju se je pri nama še najbolje obnesel Australian Tea tree šampon proti prhljaju. Če je krize pa še s kombinacijo čistega Neem olja.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 07. Jun. 2011 8:05

Jst pa opuščam šampon. Vsaj poskušam, bomo vidli, kakšni rezultati bodo. Dvakrat tedensko lase umijem s šamponom (kamilica od afrodite), ostale dni z vodo. V prihodnosti planiram zmanjšati uporabo šampona na enkrat tedensko, če bo šlo.

So se mi pa začeli lasje fajn sušit, ko sem jih začela umivati vsakodnevno, po rekreaciji. Vem, da ni zdravo, ampak kaj čmo, ko so po teku/aerobiki čist mokri od švica :?

Mam pa en ekstra drag (če je dober, povem čez kakšen mesec) vlažilni balzam za lase, ki bo, upamo, popravil zadevo.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Jun. 2011 8:14

Jaz si jih itak umivam enkrat tedensko, redko zdaj še dvakrat. Tudi ko grem tečt si jih ne, ker si lase spnem v figo, da se nič ne dotikajo kože.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 07. Jun. 2011 8:59

Jaz tudi vsako toliko menjam šampone in balzame, trenutno pa imam od Schwarzkopfa (vijolične barve). Si pa perem lase vsak drugi dan, ker sicer je štala, se mi grozno mastijo lasje.. konice imam zelo zelo suhe, lasišče pa se mi nonstop masti :S
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 07. Jun. 2011 9:10

UG84 napisal/-a:Tudi ko grem tečt si jih ne, ker si lase spnem v figo, da se nič ne dotikajo kože.


UG, men figa ne pomaga. Si jih tud v figo spnem, sicer nizko, ker nimam več las za visoko. Ko doma "razpletem" lase, so spodnji lasje (ob glavi) mokri, in to dobesedno, kot bi bili ravnokar oprani. Če si jih ne sperem, me čez kakšne par uric začne srbet lasiče, zadaj nad tilnikom, in ni za zdržat. Zgleda dost švicam čez lasišče.

Je pa res, da se zelo potim, tudi ko ne "migam", in že razmišljam o kakšnem posegu. Po rekreaciji sem pa itak "oprana" in iz obleke lahko odcedim švic :oops:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Jun. 2011 10:49

Jaz uporabljam Balein Professional Repair šampon + balzam, sem ugotovila da mi ful ustreza, posebej šampon. Za balzam se mi zdi, da ga je potrebno za ''en normalen'' nanos (za moje lase vsaj) nekoliko več, ampak ga itak vedno kombiniram z Alverde masko za lase (mislim da hibiskus al šipek, v glavnem, neki kar je lahko tudi čaj :D?). Prvi šampon v moji dolgoletni karieri, ko me ni naredi slamnatih las, zato se ga držim, ker mam potem res mehke in sijoče lase. Pa, bravo jaz, sem šele pred kratkim skužila, da si mastne lase povzročam pa ravno sama, saj se imam navadno tuširat in tudi prat lase z zelo toplo vodo, kar je samo vodilo v večjo mastnost lasišča. Odkar si pa lase perem z mlačno vodo se mi neprimerno manj mastijo, prej sem si jih prala 3x tedensko, zdaj nekje 3x na dva tedna.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 08. Jun. 2011 15:25

Schauma kiwi. perem si jih pa vsak dan al pa vsak drugi dan.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 09. Jun. 2011 10:54

Joj jz mam take problemi s temi šamponi, čist noben mi ne paše. Mam mastno lasišče po dveh dneh, konice pa ful suhe. Trenutno uporabljam Green People rožmarinovga za mastne lase, pa mi dela skor več škode kot koristi. Sicer mam res kak dan več sveže lase, ampak nenormalno se mi pojavlja prhljaj. :( Bo treba spet zamenjat.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 10. Jun. 2011 4:52

Jaz imam tega: http://www.nivea.si/Izdelki/Nega-in-oblikovanje-las/anti-dandruff/Pure-Gloss-Shampoo-Anti-Dandruff in mi je zelo fajn, ker potrebujem nekaj agresivnega proti prhljaju. Bi pa bila zelo vesela, če bi mi katera znala predlagati kakšno alternativo temu šamponu, pa da je iz naravnih sestavin? Ampak mora biti res uspešen proti prhljaju, ne kar en navaden šampon. Sicer imam že balzam naravni, ampak vseeno ne bi škodilo...
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 10. Jun. 2011 8:16

a.
Zadnjič spremenil claire, dne 13. Feb. 2012 18:47, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Jun. 2011 23:27

buubbika napisal/-a:^^ O joj, tipično...
Uporabljaš šampon za mastne lase, kateri so zelo agresivni. Posledica tega je prhljaj, ker ti zelo izsuši lasišče (ter konice), hkrati pa imaš še prej mastne lase (ravno zaradi agresivnosti šampona).
Probaj z baby šamponom Johnson, tistega s kamilico. Kak teden/dva počakaj, potem pa bi moralo biti boljše. Če imaš malo mastno lasišče, pa lahko stanje "popraviš" s suhim šamponom.
Drugače je pa balzam od Joica top.

Aja, NIKOLI ne kupuj(te) šamponov za mastne lase, ker so zelo agresivni...


Konkretno ta, ki ga Luv uporablja, ni sploh agresiven. Daleč od tega. :)
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 12. Jun. 2011 13:25

Ja, sestavinsko je šampon super, ampak očitno mi neki v njem ne odgovarja. Sicer mi vsaj ni naredil take katastrofe na lasišču, kot mi jo je Alverdin (mislim da hibiskus?) šampon, ampak vseen, sem že v iskanju novega. :(
bubika sem poskusla tud z baby šamponom pred leti, to je šele biu polom. Posledica so bili izredno slamnati in mastni lasje že po enem dnevu.
_kaataarina88_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 12. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a _kaataarina88_ » 12. Jun. 2011 19:24

Pozdravljene!

Nekaj me zanima zato se bom obrnila kar na vas.
Uporabljam šampon proti izpadanju las Fitoval. Uporabljam ga kakšen mesec in sem z njim zelo zadovoljna(zaenkrat). Sicer nimam ne vem kakšnih problemov z lasmi...imam tanjše in mičken mi tudi izpadajo ampak nič kritičnega:) Zanima pa me ali se lahko ta šampon res uporablja za redno umivanje ali ga je bolje uporabljat za te nekaj mesečne kure? Namreč na šamponu piše da je za redno umivanje. Ampak sem pa dosti prebrala na forumih,da si uporabnice tega šampona z njim lase umijejo tu in tam ne pa vsakič kot si jaz(lase si umijem 2-3x na teden). Skrbi me sedaj,da če bi ga uporabljala redno ne bi imel več takšnega učinka kot bi ga sicer naj imel ali kaj podobnega. Torej,če ga katera od vas uporablja oz.ve kaj o tem bi prosila za nasvet.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Jun. 2011 20:31

gliss kur asia straight, sm mela tud probleme s prhljajem pa jih zdej nimam več, uporabljam pa tudi ogromno olja in so lasje po dolgem času spet lepi in sijoči

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov