Hujšanje

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

shivolino
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a shivolino » 28. Mar. 2012 16:43

Hej! :)
Potrebujem vaš nasvet. Do poletja bi si rada oblikovala postavo. Že slab mesec (29 dni) ne jem sladkarij (post) ter imam večerjo najksneje ob 5h. S tem mi je uspelo shujšat 3kg. Zdaj ko je pa vreme lepše se zraven tega še rolam (prb. 0,5h), se sprehajam (prb. 0,5h) ter delam trebušnjake (čez cel dan jih naredim 80-100). Do sredine maja pa bi rada shujšala še za cca. 6kg. Imate kakšen nasvet za vaje oz. kaj naj še zraven delam?
Hvala :)
Uporabniški avatar
agonistka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a agonistka » 28. Mar. 2012 21:02

tek, kolesarjenje.... :schlaumeier:
Uporabniški avatar
arianna87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 20. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a arianna87 » 28. Mar. 2012 21:46

Najprej pohvale, da si se odrekla sladkarijam. Kar se tiče prehrane, ne rabiš imeti zadnji obrok tako zgodaj v dnevu - to pomeni, da je tvoje telo praktično več kot 12ur dnevno brez hranil, kar pa tudi ni najboljša ideja. Za večerne obroke samo pripazi, da so bolj beljakovinski (skuta, piščančja prsa, jajca, kakšni low fat mlečni izdelki,...).

Rolanje je super, sprehajanje bi bilo še najboljše zamenjat za kakšen lahkotni tek (tako, da se lahko vmes pogovarjaš z utripom cca 125-130). Ali pa med sprehodom narediš še kakšen poskok, počep, izpadni korak ali kaj podobnega, da malce povišaš utrip.
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 29. Mar. 2012 10:24

Jaz ti predlagam kombinacijo teka, hitre hoje in pa kolesarjenja. En dan eno, drugi dan drugo. Pa tudi s prehrano boš lahko dosti pripomogla k temu!
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 29. Mar. 2012 13:37

Tek, kolesarjenje, kakšna Šmarna gora ali pa podoben kucelj in bo.
shivolino
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a shivolino » 30. Mar. 2012 16:51

Hvala vsem :). Sem danes mela namesto hoje rahel tek/hoja in sem ponosna sama nase, ker sem mislila da nezmorem toliko preteči kot sem :D. Uff sem čisto pozabila napisat, da sobno kolo gonim vsak večer 20-30min (s hitrostjo prb. 17km/h) :cool:.
Me pa zanima na kaj naj še posebej pazim pri prehrani oz. se priporoča kakšna dieta, ki res pomaga?
Uporabniški avatar
arianna87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 20. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a arianna87 » 31. Mar. 2012 16:34

Sicer ne vem kakšne prehranjevalne navade maš običajno (si sama pripravljaš obroke, greš večinoma ven jest, si izbirčna pri hrani, če si še šolarka - ali malicaš v šoli, itd).
Na kratko, skušaj si uredit, da imaš vsaj 5 manjših obrokov dnevno, npr:
Z: ovseni kosmiči (v hoferju so eni ful fajni pa poceni), mleko, pa malo kakava ali kokosove moke za okus / muesli / jajca
M: kos sadja ali sadna solata / posneta skuta / pest oreščkov
K: pri meni je že razlika, če si karkoli pač že jem dam samo malce manj na krožnik. Pa seveda izogibat se mastnega in ocvrtega.
M: solata s tuno ali piščancem, jogurt, skuta s sadjem in medom, polnozrnati toast,...
Z: kuhano jajce / mlečen riž, ali karkoli drugega beljakovinskega

Oreščki so odlični za medobroke pa tudi veliko zdravih maščob imajo, zelenjava je OK, še posebno tista, ki je zelene barve, jaz bi pa na tvojem mestu obvezno dodala še ta zadnji obrok oz. večerjo po tem, ko prenehaš s sobnim kolesom. Pa seveda veliko vode čez dan.
shivolino
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a shivolino » 31. Mar. 2012 16:58

Hvala :). Sem ugotovila, da se prehranjujem podobno vendar, ker nisem ljubitelj oreškov raje pojem kakšno jabolko. Ker sem pa še šolarka in imam malico v šoli si velikokrat prinesem tiste ploščice iz riža (''stiropor''), ker je praktično vsak dan za malico kruh :(.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 01. Apr. 2012 9:18

Glede na to, da se očitno kar zdravo prehranjuješ in da se že ukvarjaš s športom oz. ga boš verjetno postopoma še več dodala, predlagam edino to, da ni tvoj zadnji obrok ob 17.00, ampak si ga prilagodiš glede na to, kdaj greš spat. Cca. 3 ure pred spanjem je čist dovolj, če je obrok zdrav. Verjetno ne hodiš spat ob 20.00!? Sploh pa, če zvečer še goniš orbi.... Glede prehrane pa še kak alkohol črtaj, če ga pogosto piješ na kakšnih žurih.
shivolino
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a shivolino » 05. Apr. 2012 19:19

Hvala vsem za pomoč :).
Zanima me pa še naslednje. Na nogah imam mišice ampak noge so še vedno široke. Obstajajo kakšne vaje za vitke noge oz. ima mogoče katera kakšen nasvet?
Pa še to. Po internetu sem izbrskala, da pri raztapljanju maščo (seveda ob redni telesni vadbi) pomaga žlička kisa zmešana z vodo oz. pač da to popiješ pol ure pred kosilom in večerjo. Zanima me kolko je to zdravo?
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 06. Apr. 2012 10:51

shivolino napisal/-a:Hvala :). Sem ugotovila, da se prehranjujem podobno vendar, ker nisem ljubitelj oreškov raje pojem kakšno jabolko. Ker sem pa še šolarka in imam malico v šoli si velikokrat prinesem tiste ploščice iz riža (''stiropor''), ker je praktično vsak dan za malico kruh :(.


Preveč sadja tud ni dobr jest, ma ravno tako sladkor. Skušaj skombinirat v vsakem obroku zdrave maščobe, beljakovine(skuta, feta sir, cottage sir, meso), vlaknine(v zelenjavi, laneno seme, misliji) in čimmanj predelanih ogljikovih hidratov (sladkor, bel kruh). Pa imej pogoste obroke, boš pospešila prebavo, na račun večjega vnosa beljakovin in manj OHjev se bo spremenilo tudi telo. Pa migaj dalje seveda;)
Uporabniški avatar
arianna87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 20. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a arianna87 » 06. Apr. 2012 12:38

shivolino napisal/-a:Hvala vsem za pomoč :).
Zanima me pa še naslednje. Na nogah imam mišice ampak noge so še vedno široke. Obstajajo kakšne vaje za vitke noge oz. ima mogoče katera kakšen nasvet?


Za učvrstitev mišic jih je pač potrebno stimulirat z obremenitvijo. Izpadni koraki so odlični za to (pa mogoče malo pobrskaj po netu za pravilne izvedbe in raznolikost vaj, angl. lunges). Kolikor vem, so pa zdrave maščobe, npr. omega 3 dobre za mišice, ter vitamin C, ki pospešuje tvorbo kolagena v koži, da je le-ta bolj elastična.
MetteMHolter
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 5. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MetteMHolter » 20. Maj. 2012 20:32

preberi si zadnje trende vodenih vadb in treninga, ki učijo totalno nasprotje sistema (manj jej, več telovadi) kot smo mislili do sedaj....

za hujšanje (izgubo maščob) je meni super MetabolicEffect trening...preverjeno deluje !
(in ima tudi strokovno razlago kako,kdaj in zakaj porabljaš točno maščobe in ne npr. mišic....)

V sloveniji najdeš vadbo pod imenom Metabolični trening
Sekip
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 6. 5. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekip » 06. Jun. 2012 11:22

Živjo, zanima me naslednje.
Vsak dan telovadim cca. eno uro. Tečem čez kolebnico 30-40min in nekaj vaj za moč. Rada bi shujšala in oblikovala postavo. Ne jem kruha, ne jem sladkega; jem večkrat na dan in kolikor se le da zdravo, kolikor pač gre ob službi.

Vidim, da sem shujšala oz. opazim to pri postavi, pri ohlapnejših oblačilih, na tehtnici pa se ravno nekaj ne pozna. Ne vem v čem je ravno problem. Bi pa po vadbi začela piti kakšen beljakovinski napitek za hujšanje in obnovo mišic. Mislite, da to kaj pomaga?

Sprašujem za nasvet.
Uporabniški avatar
pyr kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 4. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a pyr kitty » 06. Jun. 2012 21:09

Razumela bi, da bi se pritozevala nad postavo, da se nic ne pozna itd. ampak da se nad tehtnico?? Mors vedet, da je misicna masa tezja od mascobe in da je teza sama, nerealen pokazatelj napredka.
Samo nadaljuj s telovadbo in ustrezno prehrano, kaksnih posebnih dodatkov js ne bi dodajala ;)

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]