Prva pomoč za računalniške nevedneže #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 06. Jul. 2015 20:47

Kateri program za obdelavo slik (Photoshop, Gimp itd.).
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 06. Jul. 2015 22:14

NUJNO!

Mam windows phone (nokia lumia 830) in mi več ne gre odpret aplikacije Filter klicev. probala sem že z aplikacijo app Pusher ali nekaj takega a ne gre, kako se pa resetira? našla sem že en program a ga nisem mogla downloadat na comp, ker je pisalo, da ne najde strojne opreme. dafaq??
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 07. Jul. 2015 21:53

wasd napisal/-a:Kateri program za obdelavo slik (Photoshop, Gimp itd.).


A mogoče veš, kako se imenuje funkcija? Res sem en aberveznik kar se računalnikov, obdelave fotografij in programov tiče ... Še pogooglat ne znam :oops:
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 08. Jul. 2015 18:05

Nimam blage, ne uporabljam programov.

Neki nasel na googlu: http://graphicdesign.stackexchange.com/ ... e-pictures
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 12. Jul. 2015 21:33

Koliko stanejo novi zvočniki za računalnik (laptop bolj konkretno)? Opazila sem namreč, da je kabel tik na začetku kjer ga vtaknem v laptop že zelo načet oz. poškodovan. Vmes zato namesto zvoka oz. zraven zvoka tudi šumi in vse živo in je res moteče! Ne bi rada nekih dragih zvočnikov, ker te smo kupili 100 let nazaj, a so kljub temu zdržali dokaj dolgo. Kakšen nasvet na kaj naj sem ob nakupu pozorna...? Koliko W naj gledam? Te stare mam od znamke JUSTER (http://www.cnet.com/products/juster-ac-691n-speakers-for-pc/) in če prav gledam naj bi bili 140W, medtem ko majo najcenejši v tem času samo po 5 ali 10W. A to sploh kaj predvaja zvok? Ker to se mi sliši ogromna razlika v W. Primerljive tem starim želim kupit, ker ti so res dolgo služili, vendar se bojim da bo cena hohoho. :nein:
Najbolj mi je pomembno, da ne bodo trpela ušesa, ker jih nameravam dosti uporabljati s slušalkami vred, zato so W najbrž kar pomembni..
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 12. Jul. 2015 22:23

Pojma nimam o watih, ampak od racunalniskih zvocnikov mi je tale komplet od Logitecha top.

http://www.bigbang.si/zvocnik/z323-21-zvocniki-30w-rms-logitech-980-000356-462789

Doma mamo pomoje 4-5 kompletov, ful kolegov ima iste, pa so za taksno ceno vec kot solidni :) Priporocam.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 14. Jul. 2015 10:30

Ok hvala. Bom še malo preštudirala in šla po različnih trgovinah povprašat ...

Spet novo vprašanje. :D Naložila sem AVAST antivirusni program, ki mi vedno znova blokira dostop do Ryanair strani. Vse druge mi odpre (so far), te pa ne. Ko kliknem ne podrobnosti na nenaloženi strani, tam piše, da naj v nastavitvah AV programa odstranim chrome in ga nato znova naložim. Tega v AV nikjer ne najdem. Kakšen predlog kaj naj naredim? :/
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 25. Jul. 2015 12:08

NUJNO

Racunalnik (prenosnik Lenovo) se ne more zagnat. Vsakic ko ga vklopimo se zazene, nato pa ostane pri sliki kjer pise Windows in je modro ozadje (mamo OS XP), naprej pa ne gre ... Racunalnik je do zdaj delal brezhibno. Trenutno ne moremo sploh nic naredit, ker ga ne zazene tako dalec, da bi prisli vsaj v sistem, ce ze ne do namizja in ikone Start ...
Ve kdo kaj bi bil lahko vzrok za to in ali se da kako popraviti? Zal ne poznamo nikogar ki bi prisel zdaj cez vikend popravit zadevo, zato malo pobozno upam da obstaja kaksna pot po kateri ga lahko usposobim kar sama ...
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Jul. 2015 12:18

Ce fasete BSOD (blue screen of death), lahko prepisete kodo napake in pogooglate kaj le-ta pomeni. Ali pa probat, ce se zadeva zacene v safe mode (F8 preden se windowsi zacnejo nalagat).

Drugace pa probat narest live cd/usb kakega linuxa (npr. ubuntu) in resit podatke iz laptopa ter ponovna namestitev OSa.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Jul. 2015 12:38

Js sm drugače totalen nepoznavalec za računalnike, sem prav tako imela lenovo in je tudi imel čudne fore včasih. In v takem primeru je pomagalo, če sem vzela vn baterijo, jo dala nazaj in ponovno zagnala :D in je potem delu normalno.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
anjabe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 27. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anjabe » 19. Jan. 2016 11:09

Jat za obdelavo slik priporočam lightroom. Je pa res, da je malo bolj napreden.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 04. Sep. 2017 21:10

Ve kdo kako lahko gledam videe na 24-ur? Vedno mi napiše napaka in da ne gre gledati videa. Flash player mam vklopljen, probala sem že različne brskalnike a povsod ista napaka :<

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov