Prva pomoč za računalniške nevedneže #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 20. Jan. 2010 10:41

*Gaja* napisal/-a:NUJNO!

Na domačem računalniku sem na mailu odprla eno sliko, ki mi jo je poslala prijateljica in ni ravno taka slika, ki bi jo delila še z domačimi :oops:, pa ne vem kam se je zdaj ta slika shranila (med slikami je ni). :nixweiss: Iskala sem že med dokumenti pa je ni nikjer, ampak ker se je downloadala (edino ta možnost je bila, da sem jo lahko videla, ker ni bilo predogleda), sem prepričana, da je nekje na računalniku. Kje naj še iščem?? :D Tole mora it v koš, nujno!


:lol:
Po vsej verjetnosti ga je shranilo v temp direktorij tvojega mail odjemalca oziroma v temporary internet files folder. Tam prvo poglej.
Če ne si pa s to komando pomagaj:
Pojdi na search/search for files or folders/all files or folders in v prvo okno vtipkaj *.jpg ali pa *.bmp. S tem ukazom ti bo našlo vse slike v tem formatu na tvojem računalniku. Običajno so slike kar v jpg formatu tako da ti je to najboljša možnost.
astarta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 28. 10. 2006
Kraj: daleč, daleč

Neprebrana objavaNapisal/-a astarta » 25. Jan. 2010 21:46

NOVO:

prosim a mi lahko kdo napiše kako zapeči podnapise direkt v film? Namreč film hočem dati na dvd, in ga gledati preko tv. In mi noče dati zraven podnapisov. Sem že probala isto poimenovanje filma in podnapisa, podanpisi so srt pa ne dela. A obstaja kakšen program, da bi lahko zapekla skupaj podnapise in film????

Madagascar-Escape.2.Africa[2008]DvDrip-aXXo, recimo da je to primer filma in da je to video clip.
Podnapisi:
Madagascar-Escape.2.Africa[2008]DvDrip-aXXo in so srt formata.

Hvala za kakršno koli pomoč.
matejka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 20. 4. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a matejka** » 25. Jan. 2010 22:38

Vzemi dol DVD-R verzijo pa maš podnapise polek in se ne boš rabla mučit z pečenjem podnapisov... sicer pa.. to kaj si ti probala, isti naslov, jas vem samo da to pali pr XVID torej onih navadnih ki jih potem hočeš glejat preko dvd playera

Recimo:
http://mojblink.com/torrent/57731/madag ... vdr_dishon

http://mojblink.com/torrent/58489/madag ... _5_1_1080p
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 26. Jan. 2010 12:33

Težka bo sploh če hočeš konvertirat v DVD za take stvari so posebni programi ki ti video zložijo skupaj z podnapisi.
Eto nekaj zastonjskega:
http://www.afterdawn.com/software/video ... _flick.cfm
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 29. Jan. 2010 20:46

*SunFlower* napisal/-a:Na telefon si lahko pošlješ kakršne koli slikice z računalnika prek kabla ali bluetootha. Če ti ne gre, to lahko pomeni, da delaš nekaj narobe, ali pa nisi inštalirala cd-ja, ki je prišel s telefonom. Poglej si navodila. Ne rabiš pa za to nobenih posebnih strani, ker ti nič ne bodo koristile, samo kak virus boš fasala.

CD-ja mi ne gre inštalirat, ker je majhna verzija in ga moj računalnik ne sprejme. :roll: Kaj je pa fora bluetootha? Nikoli še nisem "operirala" z njim, priznam, da sem daleč za tehnologijo. :? Rada bi si kakšna ozadja naložila, glasbo mi gre normalno naložit na telefon, ozadij pa ne. A za to rabim kakšen poseben program? Se ga da najti tudi na netu za moj telefon (Nokia Xpress Music 5530)?
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 29. Jan. 2010 21:49

Če misliš ozadje kot sliko, potem gre enako kot za muziko(preko usb-ja recimo). Na kartici imaš 100% mapo Images(nisem še videl nokie ki tega nima), tja noter daš sliko potem pa na telefonu samo še pobrskaš in voila. Za to početje ne rabiš nobenega dodatnega programa na računalniku, ker se telefon obnaša kot usb ključ...

Če pa misliš sliko kot temo(imaš še spremenjene ikone, ozadje je tudi v menijih itd.) greš pa na kako stran s temi stvarmi(recimo www.zedge.net) in si dol potegneš fajl,ki ga nato inštaliraš na telefon(preko programa Nokia PC Suite, ki ga moraš imet na računalniku)...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 30. Jan. 2010 23:07

Js sm si na gmailu spremenila geslo pred časom. Ampak vedno ko se prijavljam in vpišem mail, pol grem pa v naslednjo vrstico za geslo, se avtomatsko pokažejo pikice za staro geslo. In ker sem lena, hkrati pa se nonstop vpisujem in vpisujem z dvema različnima računoma, se mi tega pač ne da delat. Kako nardim, da si zapomne tole novo geslo??
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jan. 2010 23:40

^^to morš pa v nastavitvah brskalnika poiskat.

Aja, sam verjetno to že imaš vklopljeno, če praviš, da si je staro geslo zapomnil? Hmm..

Ne vem, na glas razmišljam samo, nikol nisem tega uporabljala sicer.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 31. Jan. 2010 17:44

McLarnovc napisal/-a:Če misliš ozadje kot sliko, potem gre enako kot za muziko(preko usb-ja recimo). Na kartici imaš 100% mapo Images(nisem še videl nokie ki tega nima), tja noter daš sliko potem pa na telefonu samo še pobrskaš in voila. Za to početje ne rabiš nobenega dodatnega programa na računalniku, ker se telefon obnaša kot usb ključ...

Če pa misliš sliko kot temo(imaš še spremenjene ikone, ozadje je tudi v menijih itd.) greš pa na kako stran s temi stvarmi(recimo www.zedge.net) in si dol potegneš fajl,ki ga nato inštaliraš na telefon(preko programa Nokia PC Suite, ki ga moraš imet na računalniku)...

Mislim ozadje kot sliko, pač na računalniku mam ful lepih slik shranjenih in bi rada imela kakšno na telefonu za ozadje. Problem nastane, ko vtaknem usb priključek in ga poveže z računalnikom, mi sam kopira slike IZ telefona v računalnik, druge funkcije pa ne najdem, da bi nardila kontra, torej kopirala oz. naložila sliko IZ računalnika v telefon. :? To izgleda tako, da ko vtaknem usb in na telefonu med opcijami kliknem prenos slik, mi na računalniku prikaže, da lahko to storim z naslednjimi programi:
- microsoft office document scanning
- microsoft office word (ki potem izpiše, da ne podpira te funkcije)
- microsoft scanner and camera wizard
- picasa 3
Druge izbire sploh nimam. :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 31. Jan. 2010 18:02

^^Amm..sicer ne vem kater telefon imaš, ampak se mi je nekako zdelo, da jih večina deluje kot USB ključ pač, oz. kot "zunanji disk", ko je priklopljen prek USB-ja - se pravi, greš v "Moj računalnik" in poiščeš "removable disk" .. in klikaš naprej do mapce s slikami.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 31. Jan. 2010 18:23

Sem zgoraj napisala da mam Nokia Xpress Music 5530... sem šla pod moj računalnik ampak nikjer ne najdem removable disk :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 31. Jan. 2010 19:01

^^Aha, sori, sem spregledala tisti del..
Žal, tole je beyond me, nimam več pojma kaj bi lahko blo.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 12:53

*Gaja* napisal/-a:Sem zgoraj napisala da mam Nokia Xpress Music 5530... sem šla pod moj računalnik ampak nikjer ne najdem removable disk :?


Mogoče moraš na telefonu kliknit kako naj se poveže...
Vtakneš usb kabel v telefon in nato še v računalnik...na telefonu bi ti moglo zdaj pisat kako se hoče povezat(PC Suite, Prenos Podatkov,...). Izbereš prenos podatkov... Potem še enkrat poglej v moj računalnik(ko ti ga odpre pritisni F5 da se osveži)...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 02. Feb. 2010 16:00

PROSIM NUJNO RABIM POMOC

Na prenosniku Lenovo Thing Pad (os Vista) se mi je zatemnil ekrat, za pet minut sem sla stran in, ko pridem nazaj je zatemnjen ekran, premikam misko, nic, ugasnem prenosnik in prizgem nazaj, nic... Je zatemnjen, vidi se slika ampak ne dovolj, da bi karkoli lahko naredila. Nujno moram nekaj na tistem racunalniku naredit, ker tukaj nimam programa... Kako naj dobim normalno sliko? :cry: :?:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 02. Feb. 2010 16:33

funny baby napisal/-a:PROSIM NUJNO RABIM POMOC

Na prenosniku Lenovo Thing Pad (os Vista) se mi je zatemnil ekrat, za pet minut sem sla stran in, ko pridem nazaj je zatemnjen ekran, premikam misko, nic, ugasnem prenosnik in prizgem nazaj, nic... Je zatemnjen, vidi se slika ampak ne dovolj, da bi karkoli lahko naredila. Nujno moram nekaj na tistem racunalniku naredit, ker tukaj nimam programa... Kako naj dobim normalno sliko? :cry: :?:

Mogoce veckratni pritisk kombinacije tipk Fn + Home?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov