Fotografija/fotografiranje #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Jan. 2010 0:35

morem priznat, da maš okus za lepe barve :) posebno tiste v podhodu so mi všeč.

1. je calatravin telekomunikacijski stolp na olimipijskem stadionu v barceloni.
ki je ena najbolj impozantnih stvaritev kar sem jih vidla (no, sej jih nisem vidla tolko ampak vseeno) in stoji na treh točkah.

Slika

Slika

:hearts:
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 29. Jan. 2010 1:04

pravilno linijsko, kompozicijsko čistost nosijo tvoje fotke... zanimivo, da te ogromne stvaritve dojemam kot lahkotne in žive :D

ta druga fotka mi deluje totalno ženstveno ... super fotka



priporočam pa ogled tega linka (Miru Kim ) in ogled njene ideje in fotk...

http://www.ted.com/talks/lang/eng/miru_ ... d_art.html
Uporabniški avatar
BlueGirl1983
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a BlueGirl1983 » 31. Jan. 2010 23:25

Punce, slikate kaj v RAWu? Zakaj da, zakaj ne?
In... Khm... Photoshop, Lightroom ipd programčki - imate licenčne ali dolpotegnjene? :)

p.s.: luštne fotke objavljate, super! ;)
Ti bodi Zrak in brez tebe jaz, Ogenj, ne morem goreti...
In jaz, jaz naj bom Ogenj in brez mene se ti, Zrak ohladiš.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 27. Feb. 2010 20:13

Ena moja z dopusta. Čist amaterska, ma men je všeč.
Slika
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 06. Mar. 2010 10:32

Jaz bi pa rabila nasvet kakšnega profija ali vsaj nekoga, ki se malce bolj spozna na to, četudi je amater. :D Sama mam sicer navadnega digitalca (Canona) starega nekaj let, mam pa namen letos kupit nekaj boljšega (sicer za popolnega amaterja kot sem jaz, ampak da ima boljšo resolucijo in več funkcij kot ma tale moj Canon :?). Zanima me kako zablendat ozadje, da je profil osebe, ki je od blizu, dobro viden, ozadje pa zamegljeno? To sicer znam naredit s fotošopom (Picaso al pa Photoscape-om) ampak potem izgleda neestetsko, ker ne moreš korigirat zamegljenosti tako, da delček približanega predmeta/osebe ne bi bil vsaj malo po robovih zamegljen, kar pa me moti, ker bi rada ostre robove. Mi zna kdo svetovat kako to naredit? :)
Tole imam v mislih, da je že fotografija tako posneta, ne da bi kasneje obdeloval v PS:
Slika
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 06. Mar. 2010 10:54

Imaš možnost ročnih nastavitev? Čim bolj odpri zaslonko, pa vedno je bolje, če je subjekt čim bolj oddaljen od ozadja.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 06. Mar. 2010 12:14

^^ Iskreno povedano ne vem. :oops: Navodila za uporabo sem izgubila že pred leti (oz. založila), trenutno pa ga nimam pri sebi da bi preverila... Pač, sem totalen laik kar se tega tiče. Imam pa tale model, če kaj pomaga (in če ima kdo enakega, da mi kaj več zna povedati):
Slika
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 06. Mar. 2010 12:18

ena zimska :)

Slika
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
BlueGirl1983
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a BlueGirl1983 » 12. Mar. 2010 17:00

*Gaja* malo poguglaj. :) Tu je kar lepo razložena globinska ostrina: http://www.mojmikro.si/v_praksi/nauci_s ... ke_ostrine

Ampak s kompaktom boš težko dosegla kar kar želiš... Lahko pa se potrudiš in iztisneš iz njega največ. :) Zaslonko odpreš kolikor gre (če nimaš možnosti manualnih nastavitev uporabi kar programček za portrete ali makro), uporabiš največji možni (optični! ne se igrat z digitalnim) zoom in upaš, da bo ozdaje zablurano. :)
Ti bodi Zrak in brez tebe jaz, Ogenj, ne morem goreti...
In jaz, jaz naj bom Ogenj in brez mene se ti, Zrak ohladiš.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 20. Mar. 2010 19:25

Mene pa zanima mnenje koga, ki se malo bolj spozna na fotografiranje. :) Kaj je razlika med digitalnim in analognim zrcalno-refleksnim fotoaparatom? Rada bi se malo bolj poglobila v fotografiranje (zgolj ljubiteljsko) in se odločam za nakup novega fotoaparata, ki pa seveda ne bi bil predrag, pač za študentski žep, a ne klasičen "digitalec". Bi pa rada kakšno mnenje o tem, da bom vedela kako se sploh spraviti k nakupu novega. :) :wink:
Uporabniški avatar
Tynah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 29. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tynah » 23. Mar. 2010 21:47

če se odločaš za fotoaparat ti predlagam Nikon L110- po tega grem tut jas v nabavo poleti =)
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 24. Mar. 2010 11:01

Legally_blond napisal/-a:Mene pa zanima mnenje koga, ki se malo bolj spozna na fotografiranje. :) Kaj je razlika med digitalnim in analognim zrcalno-refleksnim fotoaparatom?

:D :D
zdej nevem če si res želela to vprašat, ampak gremo:
kot ti že samo ime pove, eno je digitalni fotoaparat in fotografije zapisuje na spominsko kartico, zadevo priklopiš na računalnik in dobiš ven fotografije...
Analogni je klasični aparat ki zapisuje fotografije na film, ki je danes že kar precejšna eksotika, še posebej če se nameravaš igrati s črnobelimi zadevami. Zadevo ti v fotolaboratoriju razvijejo in po želji skenirajo tako da imaš fotke spet na računalniku.

Analogna fotografija je precej dražja, bolj nepraktična in za amaterja bolj ali manj neprimerna. Priporočam nakup vstopnega DSLRja, ali pa mogoče boljšega kompakta (nevem, če bi mela kaj manjšega potem recimo TZ7, mogoče tudi LX3 ki sicer nima zooma, ima pa kickass leče, ena bolj kul zadev je tudi Canonov G11, ki ponuja res ogromno ročnih nastavitev,...)
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Tynah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 29. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tynah » 28. Mar. 2010 13:10

moje fotografije pa najdete tukaj
http://www.slo-foto.net/portfolio/Tynah
Uporabniški avatar
Tynah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 29. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tynah » 02. Jun. 2010 12:11

Prosim da glasuješ za tole fotografijo "Jaz sem ANARHIST" http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/i ... rhist.html Thankey. <3 ^^


pa še za eno ..http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/i ... mucek.html


ps.: OBE FOTOGRAFIJI STA MOJE AVTORSKO DELO!
Uporabniški avatar
Tynah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 29. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tynah » 02. Jun. 2010 12:22

Libido. napisal/-a:ena posneta s telfonom, neobdelana :)

Slika

zadnje cajte se bolj malo ukvarjam s fotografijo .. nimam fotoaparata in nimam časa :(


ful lepaa fotkaa, sam brez šuma na vrhu bi bila še bolša.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov