Kolikokrat na teden telovadite?

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kolikokrat na teden telovadite?

1x - 2x tedensko
58
24%
3x - 4x tedensko
84
35%
5x - 6x tedensko
48
20%
vsak dan
34
14%
nikoli
18
7%
Skupaj glasov : 242

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Mar. 2016 23:24

Ne vem če ne pišem razločno ali je bolj enostavno prebrati, kar hočeš prebrati- ne govorim o temu, da bi moral iti nekdo večkrat na Triglav, ampak da če so drugače na sporedu hribi, ki ne zahtevajo nekega napora, za na Triglav pač nisi. Ne pišem ravno v cirilici.
cauliflower, fino :) jaz se namreč Komarče recimo ne bi pritaknila niti s prstom-če si šla po tej strani dol.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 03. Mar. 2016 1:35

Prav neke nore kondicije za Triglav ne potrebuješ, ne boste verjeli kaki mrtveci pridejo gor, ko imajo te skupinske službene izlete na Triglav. Tako, da primerjava z maratonom je mimo, ker je maraton dosti dosti težji (edino če hodiš in trimčkaš celo pot). Edino kar rabiš je da se ne bojiš višine, ker prepadi pa so in potem se najdejo biseri ki mislijo da gredo na rožnik, saj kondicijsko jim ni težava, samo ko pa na zajli zmrznejo potem pa je ... Sem doživel na lastni koži ene pol urni zastoj, ker je ena od spredaj zmrznila. Sem pa šel tudi sam bolj kot ne zaradi slike, da lahko rečem da sem taprav slovenc :D. Tako, da Emanuela če nimaš težav z višino, boš prilezla gor. Če pa imaš pa raje črtaj iz bucket liste :wink:.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Mar. 2016 9:41

Vseeno bi bilo prikladno, da se ne piše, da za na Triglav ne potrebuješ kondicije.
Razni podvigi aka gremo malo gor (službeni izleti) se ravno zaradi takšnih bedarij lahko končajo na grd način ( vem za nekaj primerov, ko so šli gor z neprimerno obutvijo ali pa za primer, ko ženska naslednji dan ni mogla naenkrat več po nekaj m zaradi mišic in bolečin in so se vračali kar nekaj ur kasneje kot bi se naj, potem je pa za en teden čisto zatrokirala-so imeli res super "izlet"). Toliko, da ne bo katera po dveh Rožnikih mislila, da pa je to zdaj to.
Sama se v gore sploh ne spuščam (ko gre moj, sem ta čas definitivno raje kje bolj na ravnem), ker capo di banda, imam res strah pred višino. Na te manjše okoliške "gore" še gre, kakor so zajle je zame no-go (sem lani lepo počakala nekaj metrov pred izvirom Soče, ker ni šlo). Pač-malo pameti v roke ne škodi, pa naj se gre za tak ali drugačen podvig.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 03. Mar. 2016 10:15

Problem slovenskih gor, če povzemam mojega očeta ki je alpinistični inštruktor ter strokovnjak za varnost v gorah:

- folk ki nima primerne opreme
- folk ki ne razume da če greš 2x na leto hoditi, da ni odgovorno da greš julija pozno dopoldne na dvatisočaka
- folk ki ne razume da telo rabi vodo
-folk ki ne razume da ne moraš iti v vročini na goro in imeti nezaščiteno glavo
- folk ki gre v visokogorje brez čelade ali varnostnega pasu
- folk ki ne razume da je jeseni in spomladi že/še sneg v gorah, ter rabiš dereze da ti ne zdrsne v globel
- folk ki ne upošteva varnostne razdalje, ali ne zna hoditi brez da bi sprožali kamenje
- folk ki podcenjuje vremenske spremembe, ter ima neprimerna oblačila če pride do hitre podhladitve
- tujci ki pridejo v Slovenijo, in ne razumejo da čeprav naše gore niso ogromne, da so zahtevne in nevarne
- folk ki ne razume da moraš čevlje razhoditi

Problem Slovenskih gor, je ta da so zelo dostopne in odlično markirane, vsak debil zna priti na goro in gledati cahne.
Obenem je problem tudi v šolanju otrok, vsi učitelji so postali presrani da bi spravili otroke v gore, in potem otrok nima predstave kaj pomeni varnost in nivo ki je potreben da greš v gore.

Jaz hvalabogu, sem imel fotra ki mi je povedal in pokazal vse kar rabim, in po pravici mi je dal neko strahospoštovanje do gor...in vbil mi je v glavo, da če imaš slab občutek, ali se ne počutiš top, da se enostavno obrneš.
Lansko leto smo šli na Špik, in zaradi enega smo zamujali pri štartu,in potem so se prikradli oblaki...in en je še vedno hotel riniti po zajlah do vrha, meni pa situacija ni bila všeč, vse je postalo vlažno in vetrovi so nakazali da bo prišla nevihta...pa so ljudje še vedno hoteli riniti naprej. Uspelo mi jih je prepričati, sicer sem grozil da jih bom namlatil, in bi jih...ker ni vredno.
In ko smo šli dol, se je zgodilo točno tisto kar mi je govoril foter, poglej svoje dlake in če grejo gor...breži čim hitreje po bregu dol...in potem je začelo tolči za našim hrbtom.
Na koncu je bilo vse vredu, ampak nekaterim je bil preblisk...zelo hitro gre lahko vse narobe.

Kot je rekel foter, boljše nehat in se naslednji dan sekirati ker nisi prišel do vrha, kot crkniti ker si bil butast.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 10. Maj. 2016 18:41

Zadnje 3, 4 mesece precej redno, 3-4 krat na teden od tega povprečno 2krat na vodeni vadbi (kombinacija cardio, funkcionalne vadbe ipd), 2krat pa sama doma (različne vadbe na youtubu).

Glede na to, da mi je teža poskočila za 3 kg in se po vsem tem času ne spušča (namen vadbe je bil utrditi telo in tudi zgubiti kakšen kg) resno razmišljam kaj delam narobe. :/

Ima kdo kakšen nasvet?
Preseren
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 10. 3. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Preseren » 13. Jul. 2022 22:19

enkrat do dvakrat tedensko minimalno
če se štejejo pod telovadbo tudi posteljne aktivnosti, nad pol ure, pa sem že pravi športnik

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov