Barack Obama

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Nov. 2008 23:38

rammsteingirl napisal/-a:Ku Klux Klan se baje močno širi in utrjuje prav zaradi Obame.


jst se tega najbolj bojim, ker teli so itak mal :stupid:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Nov. 2008 11:04

beretta napisal/-a:In kaj potem če je črn... Črnci že dolgo let niso ves zatirani tko kot nekoč (pa pustmo evakuacijo ob Katrini zdej)
Pa ne morš v isti sapi govorit o nečem, hkrati pa pozabit na en del le-tega..
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 21. Jan. 2009 10:42

No...da malo zbudimo temo o Obami glede na to, da je včeraj slavnostno zaprisegel in so se mediji razpisali kot da je to zdaj dan rešitve za človeštvo skorajda. :D

Moje prepričanje je da Obama ne bo nič kaj lepega doprinesel "navadnemu človeku"...kajti ima zagotovo dosti velike obveznosti do sponzorjev, ki so financirali njegovo kampanijo, ki je bila najdražja v zgodovini Amerike...verjetno glede na to da je Amerika dosti nagnjena k potrošnji in presežnikom tudi verjetno najdražja v zgodovini človeštva.
Tisti, ki upajo, da bo pa zdaj uredil zdravstvo, da bo človeku prijazno se moti...zdravstveni lobiji tega definitivno ne bi dovolili. Potem orožje katerega Amerika je velika uporabnica in tudi v proizvodnji in prodaji njega ne zaostaja v primerjavi z ostalimi državami prej bi lahko rekli, da prednjači.
Poleg tega sem tudi opazil, da odkrito podpira Izrael pri njihovih ciljih.
Neka farsa ob zaprtju guantanama na Kubi se mi zdi bolj taka všečna poteza, ki ne prinese ravno pomladi.
Skratka moje prepričanje je da to da se njega ocenjuje in se od njega nekako pričakuje neko boljše odločanje in boljšo prijaznejšo politiko Amerike in s tem navsezadnje tudi lepše obdobje za človeštvo nekako prej utopično naivno. Sigurno se ne bo posluževal tako radikalnih potez kakor se jih je predhodnik Bush ml., tako da bo morda lahko celo kdo dobil napačen vtis, da pa je vendarle boljši in bolj human predsednik.

No še vedno pa nam ostaja primerjava kdo je bolj luštkan ali Pahor ali Obama, ki se jo je poslužil izdajatelj nekega časopisa preko ankete.
Če nimate nič pametnejšega za napisati vsaj napišite kdo je bolj luštkan od njiju..kdo je nesporen lepotec in kdo je greha bolj vreden. :lach:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 21. Jan. 2009 11:04

Aja..po mestu se govori, da so razni strokovnjaki iz Švice, Anglije in Japonske se skupaj vsedli in ugotovili po raznih obraznih potezah in številki noge ter genskih zasnovah, da ima Obama večjega od Pahorja. Morda je to rezultat, ki je bil dosti pristranski saj Obama vendarle uporablja črnega, pahor ima pa rdečega in morda vizuelno črni izgleda potem večji od rdečega?
No saj kdaj pa je bila katrca večja od cadillaca? :D
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 21. Jan. 2009 11:09

Očitno je, da ljudje preveč pričakujejo od novega predsednika. Kakšne eni govorijo, da bo rešil svet, da nas čaka novo življenje, ipd... To so pretiravanja. Seveda bo prišlo do določenih sprememb, ampak nikakor pa ne do takih, ki ji napovedujejo in pričakujejo. Tudi Obama je samo lutka (sicer ne tako patetična kot Bush), ki jo upravljajo drugi.
Mi je pa zanimivo česa se med drugim zelo veselijo američani, ki so ga volili. Prepričani so, da je Obama edini, ki lahko črnemu prebivalstvu Amerike pove, da naj se spravijo delat in nehajo živet od finančne podpore države. Morda do neke mere to res drži, saj bi v primeru, če bi jim to povedal katerikoli beli predsednik, vzeli kot žalitev in rasizem.
A je mogoče kdo gledal prisego na Slo 2? Madona, ženska, ki je komentirala, je govorila kot da komentira pogreb. Grozno. NA BBC-ju so imeli veliko boljši prenos ...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 21. Jan. 2009 11:13

ryu10kyu napisal/-a:No še vedno pa nam ostaja primerjava kdo je bolj luštkan ali Pahor ali Obama, ki se jo je poslužil izdajatelj nekega časopisa preko ankete.


noben :!: ... oba sta glih sluzasta :twisted:

drgač se pa strinjam, da je folk čist preveč naiven in čist preveč prčakuje od Obame... včas mam filing k da ga majo za novodobnega Jezusa... ampak na žalost so v Ameriki bistveni faktor odločanja dejansko t.i. korporacije in tle se z izvolitvijo Obame gotov ne bo nč spremenil...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 21. Jan. 2009 11:14

lorelaj napisal/-a:A je mogoče kdo gledal prisego na Slo 2? Madona, ženska, ki je komentirala, je govorila kot da komentira pogreb ...


:ja: res ja
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 21. Jan. 2009 12:09

Prenosa nisem gledala, ker nisem utegnila me pa zanima, če je Obama prisegel kot Barack Hussein Obama ali kot Barack H. Obama?
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 21. Jan. 2009 12:15

Barack Hussein Obama.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 21. Jan. 2009 12:21

Super, so zbrali jajca za Hussein. Kapo dol.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Jan. 2009 16:40

Sm gledla na poročilih en izsek iz praznovanja, ko sta male dve plesale in to in naenkrt mala tavečjo sestrco ful z boki butne :D Ful hecn! :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
cvetocamagnolija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 21. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetocamagnolija » 21. Jan. 2009 19:07

Obama obljublja, da bo podpisal dokument imenovan FOCA (Freedom of Choice Act). Zakon bi ukinil vsakršno omejitev glede splava. Postal bo dovoljen splav z delnim porodom, kjer doktor sproži popadke in se počaka, da se otrok rodi tako, da gleda njegova glavica ven in ga nato splavi. V ZDAje 30% bolnic katoliških in ta zakon predvideva, da bi bile vse bolnice primorane opravljati splave (četudi to ni v skladu s katoliško vero)- škofje grozijo, da bodo zaprli bolnice. Če bo mladoletnica opravljala splav, o tem ne bo potrebno obvestiti staršev.
Predvideva se, da bo 100.000 splavov več kot sedaj, če bo zakon sprejet.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Jan. 2009 21:36

Po eni strani je to ful bolše (četudi bo več splavov). Mogoče se sliši malo nehumano, amapak bolje, da en človek sam živi v revščini in bedi, kot pa da v to pahne še otroka, ki ga ubistvu noče. Je že itak preveč otrok, ki jih mlade mamice vržejo na cesto. Sem ravno zadnjič gledala en dokumentarec o zapuščenih otrocih na ulicah ZDA in to je katastrofa.

Bolje splav, kot pa da otrok rodi otroka, ki živi še v večji bedi kot starš. Isto velja v primeru, da nosečnica ima pogoje, pa si otroka ne želi.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 21. Jan. 2009 21:51

Se absolutno strinjam.
Ampak zaradi komplikacij, ki se lahko zgodijo bi vseeno omejila splav na prve 3-4 mesece. P****, sej se lohk ženska odloč v prvih parih mescih a otroka hoče al ne. Če bo čakala do 8. meseca, je ...
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 22. Jan. 2009 12:43

Jaz mu privoščim zmago. Mislim, da večji kavboj kot je bil Bush ne more bit. Upam, da mu bo uspelo čimveč obljubljenega.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron