Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mucamaca1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamaca1 » 02. Sep. 2012 19:19

Punce, jaz bi pa en nasvet rabila. Imam naravno skodrane lase, ampak sem si jih 1 leto konstantno ravnala ter jih barvala na rdeče. Sedaj sem iz rdeče prešla na bakreno ( skoraj blond, le da ni zelo svetlo, in seveda je bilo to potrebno delati z blanžem, ta mi je pa lase čisto skuril. Sedaj imam pa ubistvu čistu suhe lase ( še posebej vrhnji del), sem si pa začela ponovno puščati kodre, ampak so lasje čisto suhi, ne zgleda najbolje.
Kakšen nasvet, kako si povrniti "vlažnost"? :)
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 02. Sep. 2012 19:49

Joj pa rdeči lasje morjo bit skodrani! (obožujem rdečelaske in si jih brez kodrov sploh ne predstavljam). Kako z vlago las... Za vlago ne vem, vem pa, da jih lahko dobro nahraniš z olji za lase, ki jih naneseš na suhe lase pred pranjem in pustiš kakšno uro, lahko tudi čez noč. Pač proč s feni, likalniki, kodralniki itd. To je pa za 1x vse kar lahko svetujem... Ker na skodrane lase se pa ne spoznam prav nič, vem samo, da zahtevajo rahlo drugačno nego...
mucamaca1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamaca1 » 03. Sep. 2012 20:49

Hvala za nasvet fatalna, moram se malo odpravit po trgovinicah in malo pogledati, kaj bi bilo primerno :D
Mi je že ene par prijateljic reklo, naj si dam na lase olivno olje, zavijem s folijo in pustim delovati 1 uro ali pa čez noč, če zmorem držati. Pa sem to naredila ene parkrat pa nič ne pomaga :(
Najbrž je pa treba to delati nekaj časa, da se začnejo kazati rezultati...
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 03. Sep. 2012 21:35

ni nujno, da ti pomaga... hmmm.. kaj pa drugače uporabljaš?
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 04. Sep. 2012 10:39

Ej veš kaj menda pomaga, neka kura za lase, ko ti preparat vtrejo v lase z infrardečo svetlobo preko likalnika in se potem lasje zdravijo vsakič, ko si pereš lase - od notri na zunaj. Ravno včeraj je to frizer razlagal eni punci, ko sem se strigla. Imajo pa to v Lj malo naprej od gostilne Sokol proti ljubljanski tržnici, na isti strani. Borut je to govoril. Pa on je fajn tudi za striženje.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 04. Sep. 2012 11:19

je to literam?
ene ga hvalijo druge ne (pravijo da pomaga zgolj začasno potem je pa še slabše)
mucamaca1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamaca1 » 04. Sep. 2012 12:27

Suzany, če je to literam, kot pravi fatalna, sem tudi jaz slišala že za to, mi je ena frizerka nekaj govorila o tem, samo baje enim pomaga, drugim spet ne... Vem, da ena je mela samo šampon, in ji je že ta ful pomagu, balzama baje sploh ne smeš uporabljat, ker zelo škoduje lasem.
Fatalna, ne uproabljam nič posebnega, šampon in balzam za lase od loreala, tisti rdeči za barvane lase elseve, pa imam eno masko od glisskurja, za neko popolno obnovitev las, pa potem spet eno od loreala, taka roza tubica, ki obvaruje lase pred vročino ( ko si pač sfenam, zdaj se trudim da si jih čimanj).
Ne vem, za nekaj se bom mogla odločit, ker ne morem s skurjenimi kodri okoli laufat :D Mogoče bom pa do tega boruta skočila, da ga vprašam!
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 04. Sep. 2012 14:45

Sprašujem zato, ker je vsak las drugačen in možno, da ti silikoni, ki so v teh izdelkih ne ustrezajo. Tako kot ta literam mislim, da temelji na proteinih in enim to zelo pomaga spet drugim totalno uniči lase, isto silikoni....
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 04. Sep. 2012 15:14

jaz bi tud rekla da so krivi silikoni, ki zaprejo las in ne pride nič hranljivega do njih
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Sep. 2012 21:18

Punce kaj priporočate...? Murmuru maslo al kokosovo olje za lase, če kej od tega uporabljate? Pa pač a se lahko oba naneseta tudi po pranju las... na suhe lase? :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 10. Sep. 2012 15:15

Murmuru maslo- prvič slišim, da bi to dajali ljudje na lase, ampak itak dajejo vse. Odvisno od las, jaz sem ugotovila, da mi je do zdaj še najbolj ustrezalo olivno olje. Sem pa velikokrat slišala, da ljudem ustreza kokosovo olje.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 10. Sep. 2012 19:03

Rabim nasvet; Prejšnji teden sem v Müllerju kupila od znamke Aiko fluid za nego konic. Ko sem nekaj dni zapored nanesla to zadevo na konice, je bilo stanje še slabše. Pa tisti lepljiv filing imaš na laseh in prstih. :? Pred tem sem uporabljala (ne ravno poceni) olje Orofluido, pa je prav tako bilo eno navadno sranje. Nimam razcepljenih, samo suhe, in pri dolgih laseh to izgleda tako, da izgledajo scufane, čeprav niso. Skratka, ni fajn za pogledat. Kaj priporočate za konice? Olje ali kakršen koli izdelek, ki ga lahko že jutri kupim v kakšni drogeriji, lekarni ali naročim preko slovenske spletne strani.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 10. Sep. 2012 19:55

Js sm veliko brala o bio kokosovem olju po forumih in to... pa ga ful hvaljo. Sicr ga js sama nism poskusla (še :D).
Tu es dans toutes mes pensées.*
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 10. Sep. 2012 19:59

Ja pomoje bi bilo neko olje še najboljše...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 11. Sep. 2012 21:07

A to je mišljeno isto kokosovo olje kot za pripravo jedi? Kje pa se ga da dobiti? V trgovinah, ne preko spleta (v skrajnem primeru slovenska stran).

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]