Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 06. Jun. 2012 10:32

šampon + balzam + orofluido :cool:
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 06. Jun. 2012 12:11

js jojobo vzamem v lekarni, 7€ 100ml, mi je ful dobra tudi za obraz, ostala olja pa v dm ali drugih trgovinah na bio oddelku oz. direkt od proizvajalcev.
blush
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 11. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a blush » 11. Jul. 2012 15:26

Zanima me če je katera od vas uporabljala oz. uporablja izdelke OROFLUIDO.Pred kratkim sem si kupila masko in pa olje...imam razcepljene in suhe konice pa me zanima če kaj pomaga glede na to da niso ravno poceni...
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 11. Jul. 2012 16:47

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 9:43, skupaj popravljeno 1 krat.
blush
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 11. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a blush » 12. Jul. 2012 10:13

no da neboš preveš pametovala je to tema o negi las in sem vprašala če katera to uporablja če kaj deluje in ja logično če je neka stvar draga vsakega zanima če je tudi učinkovita.
Pa ne se preveč zapičit v vsako malenkost, vsebuje tudi olja in po vsej verjetnosti ni lari fari kljub temu da vsebuje silikon.
sprašujem pa punce ki imajo izkušnje s tem ne pa punce z dolgimi kljuni, nabitim egom in zmožnostjo klikanja po googlu ki se zapičijo v vsako malenkost.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 15. Jul. 2012 10:07

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 9:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 15. Jul. 2012 12:35

Sirova štručka tvoja trditev o silikonih ne drži. Tudi silikoni imajo svojo funkcijo. Silikoni las ovijejo in tako ščitijo pred zunanjimi vplivi npr. pred vročino, prav tako so zelo priporočljivi za barvane lase itd.Odlično tudi zadržujejo vlago v laseh in so dobri za preprečevanje izhlapevanja vlage iz las torej pripomorejo k vlažnosti. Problematično je samo dejstvo, da se večina silikonom z vodo ne spira in zato potrebuješ agresivnejše detergente kot sta sodium lavril sulfat in sodium laureth sulfat, vendar to prav tako za večino ljudi ni problem, ker ima 90% šamponov te dve sestavini. Če pa uporabljaš naravne šampone, ki ne vsebujejo sulfatov, pa lahko uporabiš kis za odstranitev silikonov.

Torej, če želiš las zaščitit, so silikoni skoraj nuja. Ko pa se odločiš, da bi las negoval torej z raznimi balzami, olji, proteini itd. pa je silikone potrebno sprati, kar lahko storiš s skoraj vsakim šamponom (razen če ima tudi ta silikone, kar je totalni nesmisel, ampak je pogosto tako).
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 15. Jul. 2012 13:33

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 9:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Jul. 2012 18:25

Fatalna napisal/-a:sodium


Natrijev.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 17. Jul. 2012 13:08

SLS oz. Sodium lavril sulfat ki je enako kot natrijev lavril sulfat, ampak ponavadi na izdelkih piše sodium lauryl sulphate... Hehe od nikjer ne citiram, to me zanima in pač vem oz. ja verjetno sem mogla kdaj to nekje prebrat, imam pa na blogu članek pa preberi, če te zanima. :)

sem pa napisala skoraj isto kot ta gospodična, ki jo citiraš... Edina razlika je v tem, da sem jaz dopisala še to, da silikon s tem, ko deluje kot plastična vrečka oz. ko silikon obloži las, da ga s tem ščiti pred izgubo vlage.
filipa67
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 29. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a filipa67 » 19. Jul. 2012 11:43

Mene pa nekaj zanima...

Na vsake toliko časa (recimo 2x na leto) imam obdobje, ko mi precej izpadajo lasje. To traja kakšen teden, največ dva, potem pa je vse spet tako kot mora biti. Lase negujem na enak način čez celo leto, tako da res nevem v čem bi bil problem.

Ima še katera podobne probleme? Kaj svetujete?

Hvala za odgovore
Vsak ima svojo dišavo, pa naj bo <a href="http://www.ilike.si/moski-parfumi">moški</a> ali <a href="http://www.ilike.si/zenski-parfumi">ženska</a>.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 19. Jul. 2012 21:38

Prepričana sem, da sem že odgovorila pa očitno nisem... Če gre za obdobje jeseni in pomladi potem je povečano izpadanje las normalno. Drugače pa bi vzrok lahko bil v hormonih ali spremenjeni prehrani. Jaz bi takrat dodala B vitamine ali pa Biotin, če ne maraš tablet pa kvas in ovsene kosmiče, morda proseno kašo...
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 20. Jul. 2012 18:53

Ne vem, če je že bilo kje govora pa vseeno... A ve katera za kakšne vitamine oz. je jemala ali jemlje katere vitamine, ki bi pomagali do lepših las
??? Hodim namreč redno k frizerju (še pogosteje, enkrat mesečno), jih zelo negujem in pazim a so vseeno zanič, suhi, razcepljene konice, nejevoljni, štrenasti. GROZNI!

Pomagajte :)
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 20. Jul. 2012 19:23

Lahko poskusiš Fitoval (kapsule, šamponi itd.). Jaz sem jih enkrat sicer začela jest, ampak prehitro obupala.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 22. Jul. 2012 10:13

Jaz ti predlagam B-vitamine in pa omega-3.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron