Mozolji

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Sep. 2014 12:02

http://www.paulaschoice.si/trgovina/neg ... CfqGxZqu14

imaš še malo močnejšo različico (sicer tudi 2% kislina), ampak tista ti lahko suši kožo, zato ti priporočam tole. Mogoče se ti bo zdelo predrago ampak imaš za zelo dolgo časa (uporabljaš zvečer, daš malo na čiste prste rok in vmasiraš v obraz).
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 29. Sep. 2014 15:29

Najprej bom ene 2 tedna uporabljal kis nato pa nabavim to, če ne bo bolje. Je pa tale kis kr agresiven, ker imam čist rdečo kožo pa še smrdim da je joj :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Sep. 2014 15:53

Kislina je kislina, nimaš kaj falit drugače. (skoraj) Vsaka ti bo zmehčala kožo in povzročila hitrejšo obnovo kože. Je pa salicilna še antiflogistik smz (preprečuje oz zmanjšuje vnetje), tako da ma mogoče edino to dodano vrednost. Si pa lahko narediš piling "na hitro" - zdrobi par aspirinov, dodaj malo vode da nastane kot ena pasta, pusti na toplem enih 15-30min pa malo zribaj kožo. Lahko tudi pustiš kako minuto gor, a ne pretiravaj.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 29. Sep. 2014 16:33

Sicer nimam ravno mozoljev, se mi pa pred M zmeraj naredi kakšen. Aspirin - čeprav gre za salicilno kislino, mi ni nikoli pomagal. Sem probala tudi že s kisom, pa je bilo če huje. Tale tonik mi je pa super, mozol izgine v dveh dneh, kot da ga nikoli ni bilo. Ponavadi mi je zmeraj ostal flek in vztrajal zelo dolgo. Pomemben je predvsem pH tekočine, v katerem se nahaja salicilna. Zato verjetno sam aspirin ni tako učikovit. Aja, limona tudi dela čudeže.
Upam, da ti kis pomaga, ampak pazi, da ne razdražiš preveč kože. Pa upam, da uporablja razredčenega z vodo!!!

In ne, ni vsaka kislina enaka in dobra za kožo..
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Sep. 2014 18:46

V kozmetiki se najdejo od mlečne do raznoraznih sadnih. Res svašta. Tako da dokler na staviš HCl na faco you should be fine :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 09. Okt. 2014 9:44

Jabolčni kis deluje super! Iz kozmetike pa priporočam producenta Ziaja - poceni pa dobro, samo težko je dobiti pri nas... :(
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 10. Okt. 2014 22:16

Ziaja kozmetika..polna enih slabih sestavin
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 31. Okt. 2014 11:38

Jaz se pač izogibam tistim s parabeni in je kul :) Marsikaj sem že sprobala in ta serija www.ziaja.co.uk/products/face-care/3571 ... face-toner deluje na mojo kožo res super... Ne vidim razloga, da bi plačala nad 100 eur za bio-eko-naravne kreme iz kitove sperme, če to pač deluje in ni testirano na živalih :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 01. Nov. 2014 13:21

Super, če tebi odgovarja.
Niso pa problem samo parabeni, je še ogromno drugih stvari, ki so škodljive.
In ni potrebno dati po 100eur da dobiš kvalitetno kozmetiko...orca ima kar kvalitetne stvari npr., po ugodnih cenah. Pa natura siberica tudi. Je še veliko tega.
Ampak za akne je potrebno uporabiti laj močnejšega in hkrati nežnega. Salicilna kislina je bolj kot ne nuja pri aknah. Noben ne želi brazgotin.
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 03. Nov. 2014 12:22

Hvala za nasvet, mogoče bom preizkusila :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov