Kreme za nego obraza

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 21. Jun. 2011 13:24

Pa naj ti bo v pomoč kozmetometer :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 22. Jun. 2011 18:29

*Eliza* napisal/-a:hvala vsem. zgleda da moram res probati več krem...kar pa je zoprno, ko pa je toliko ponudbe :)

Ko kupuješ kremo, ne glej na ceno, ker visoka cena še zdaleč ne pomeni kvalitete, kakor poceni krema ne pomeni nujno, da je crap. :) Osredotoči se na sestavine in na to, kakšno vrsto kože imaš. Glede na precejšnje število pohval na raznoraznih forumih, bi ti svetovala, da pregledaš ponudbo krem na Or-ca.si strani, ker sem sama že nekaj časa zelo zadovoljna z negovalno kremo iz 100% Pure linije (tudi moja sestra, pa je imela še do nedavnega pri 27 dokaj problematično kožo). Preglej tudi ponudbo nege za obraz na srcek.si. To so strani z naravno kozmetiko, kjer res težko udariš mimo z nakupom. Vzemi si čas in če se ti morda kakšna krema vseeno zdi predraga za tvoj žep, imej v mislih, da boš pač zato tokrat izpustila nakup česa drugega, boš pa zato imela kremo za kar nekaj časa. :wink:
_princ_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a _princ_ » 30. Okt. 2014 18:00

Na obrazu imam pogosto mastno kožo in zato se tudi sveti. Zanima me, katero kremo naj kupim, da bom temu naredil konec. :) In prosim, če mi lahko napišete točno katero kremo naj kupim. Šel bom v DM, tako da pridejo v poštev kreme, ki so tam na voljo. In upam, da mi ne bo kdo svetoval, da naj uporabim tri različne kreme in še kakšen tonik zraven in ne vem kaj še vse, ker potem bom čisto zmeden. :P

Torej, kako se glasi ime čudežne kreme, ki bo rešila mojo težavo in me naredila bolj sexi? :cool:

:arrow: tnxxx
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 30. Okt. 2014 19:10

Pa imaš drugače kožo čisto, nečisto? Akne, ogrci? Je masta po celotnem obrazu ali samo na določenih predelih?
_princ_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a _princ_ » 30. Okt. 2014 19:37

Koža je bolj kot ne čista. Občasno dobim kakšen mozolj na bradi ali čelu. Mastna ni vedno (je pa večkrat kot pa da je suha) ampak ko pa je, je pa po celotnem obrazu in tudi čelu.
_princ_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a _princ_ » 31. Okt. 2014 18:17

Potem bo vredo če kupim Nivejo (modro)? :rolleyes:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 31. Okt. 2014 18:33

Lej najprej moraš vedet, da čudežne kreme ne obstajajo. Naš življenski slog se odraža tudi na naši koži. Za zdravo lepo kožo je potrebna zdrava prehrana, pit dovolj vode, ne kadit, telovadba...
Sicer se ne spoznam na moške kreme, ampak sama bi ti odsvetovala Niveo, ker ni kvalitetna zadeva.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 31. Okt. 2014 19:30

Sicer se ne spoznam na kreme, ampak dvomim, da bi sama krema odpravila masten lesk, prej kak tonik oz. celostna nega za uravnavanje izločanja sebuma :nixweiss:

Če je problem zgolj v mastnem videzu in ne toliko v aknah, so hitra mehanska rešitev matirni robčki - papirčki, s katerimi si občasno popivnaš maščobo z obraza :)

Slika


Drugače pa vprašat prodajalce / svetovalce v drogeriji, bodo najbolje vedeli.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 31. Okt. 2014 21:45

dr. Scheller ima en fajn tonik, nevem pa imena. Poglej, povprašaj prodajalko. Samo ne uporabljaj Nivee, res slabo za kožo.
Svetujem ti pa tudi kako vlažilno kremo z aloe vero, še bolje sam gel aloe vere.
_princ_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a _princ_ » 02. Nov. 2014 12:54

Hvala za odgovore. :) Sem se držal preverjenega sistema za internetu, ki pravi, da če želiš dobiti pravilen odgovor, moraš zapisati napačnega. :cool: Itak ne bi kupil Nivee za obraz. :razz:

Sem šel danes v DM in kupil:
Garnier Moisture Match fresh cream
Garnier Essentials tonik (normal & combinational skin)
Essence pureskin: anti-spot micro peeling
Essence pureskin: anti-spot wash gel

Ne vem če bo to OK, ampak za prvo silo bo, ker kaj bolj pametnega tam nisem našel. :? Se mi zdi da nimajo tam neke izbire. :rolleyes:

Drugače sem pa malo brskal po internetu in bral forume in sem si naredil takšen seznam in me zanima če je boljši in kaj bi lahko spremenil ali dodal:

čistilni gel: PC4Men Face Wash
tonik: Garnier Essentials (katerega naj kupim, mislim da jih je več)
dnevna krema: Clinique Superdefense
salicilno kislino za večerno nego: PC4Men Soothe and Smooth
zvečer: garnier fresh
čistilna maska 1x tedensko: Derma E Exfoliating Mask with Fruit Enzymes

Ali bi bil zgornji seznam OK? Ali pa če bi kar vse kupil od Clinuque for men (tonik, kremo, ...)?

Tnx za odgovore. :D
_princ_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a _princ_ » 02. Nov. 2014 12:56

Aja, pa zanima me še vrstni red, kako naj uporabljam te zadeve. :D
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 02. Nov. 2014 13:16

Sicer neke izdelke na pamet ti ne znam povedat, ker imam normalno oz. bolj suho kožo.

Ampak salicilna za večerno nego se mi zdi dobra izbira (se moraš pa pazit sonca oz. uporabljat zaščito).
Pazi predvsem, da se izogibaš zadev z alkoholom na prvih mestih v sestavinah in pa preagresivnih izdelkov proti mastni/nečisti koži, ker ti bo koža sčasoma reagirala kontra (ker bo preveč izsušena povrhnjica) in boš lojnice še bolj spravil v pogon, tega pa nočeš. :wink:

Od Derma E so sestavinsko dobri izdelki, tale encimska maska, ki jo omenjaš je kot vem zelo pohvaljena.

Za težavo "svetenja" pa kot je ena že omenila, kakšni robčki, pa poglej tudi matirne kreme, ki odvzamejo lesk.

Aja, vrstni red :D 1. čistilni gel (zjutri in/ali zvečer), 2. tonik, 3. krema, zvečer bi samo salicilno, 1-2x na teden čistilna maska (na predhodno očiščen obraz)
Zadnjič spremenil Tulip, dne 02. Nov. 2014 20:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 02. Nov. 2014 14:47

Garnier sploh ni dobra izbira.
Derma E kozmetika je zelo dobra.
Če imaš probleme samo z mastno kožo, ti zadostuje le tonik in vlažilna krema (mastni koži dostikrat manjka vlaga). Mogoče e kakšna pena za večerno čiščenje kože, ampak kot pravim, zadostuje le tonik in kremca.
Ampak ti si itak že kupil po svoje..
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 02. Nov. 2014 18:02

Namesto Garnierjevega tonika, bi lahko hidrolat čajevca...
http://www.bbnatura.si/si/biopark-cosme ... olati/1586

Če boš ugotovil, da ti je krema za obraz preveč, lahko probaš vlažilni serum, priljubljen in poceni je npr. Balea Aqua serum (v dm ga imajo).

Načeloma je pa tako, da je vsaka koža malo drugačna in pravo kombinacijo boš moral najti sam (s poizkušanjem kaj ti ustreza in kaj ne).


Povprašaj še na tem forumu, so bolj izkušene punce :wink:
http://www.planet-lepote.com/forum/nega-obraza
Ritaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 11. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ritaa » 25. Apr. 2015 7:27

Živjo ženske :) Imam nekaj čez 30 let in opažam, da so se mi začele delati prve gubice..... Predvsem okrog oči in na čelu ker se baje rada mrščim ko razmišljam. :) Zato iščem neko kremo za obraz da mi malo popravila gubice. Uporabljam že Avene Triacneal ker ima glikolno in vsak dan nanašam sončno zaščito ampak to je itak bolj preventiva. Zdaj iščem nekaj prav za obstoječe gubice da bi jih malo zgladila....

Drugače nimam nobenih težav na koži, je čisto normalna.... Včasih se mi naredi kak mozolj.. ampak saj to se vsem, a ne? :) Tako da sem odprta za predloge, sam bi rada nekaj kar ste že probali in res pomaga, ker nočem zmetati ogromno denarja za preizkušanje stvari...

Hvala vsem za nasvete... :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov