Kateri šampon uporabljate?

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Sep. 2011 17:24

^^Ok, ni lih o šamponih ampak ko lih berem.... Jaz sem pred časom imela blazne težave s prhljajem, lasišče srbelo, skraspana sem bla do amena. Bolj ko sem si prala lase z nevem kakimi šampončki, razčesavala da bi dol spravla kosmičke, slabše je bilo. Dol so mi letel pol centi velki kosmiči in sem že bla čist fertik, kaj bo zdaj, a bom mela prhljaj do konca življenja al ko....

No, potem sem pa dobila super domač recept ga uporabljala stiriktno dva meseca in voila, sledi prhljaja ni več od tedaj. In sicer meni je pomagal domači vinski kis, raztopljen v vodi. Lepo ko sem si oprala lase sem vzela navaden šampon, ga v roki razredčila z vodo, tako da sem uporabila res minimalno šampona, ampak še vseeno dovolj da sem našamponirala celotne lase, po lasišču sem se ''drgnila'' zelo nalahno, lase sem spirala z mlačno vodo in ko sem jih sprala, sem si čez spustila še ene tri litre mlačne kisove raztopine. In res, po ene dveh mescih (lase si perem 2x na teden) se je stanje popolnoma popravilo. Pa še zdaj čist iz preventive vsake tolk sprem lase s to raztopino in mam že par let komplet mir. Tak da za probat je.
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 25. Sep. 2011 12:18

^^ super, najlepša ti hvala. sem že tudi drugje prebrala da bi naj kis pomagal in da so celo lasje lepši - vsekakor bom poskusila.
Breakfast is my religion! (The Mask)
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 26. Sep. 2011 11:57

she-devil napisal/-a:
LuvDancin napisal/-a:No, moje stanje na lasišču je zdaj malo bolje, še pred dvema tednoma pa sem imela totalno katastrofo. Na lasišču so se mi začele pojavljati hraste prhljaja, zgledal je kot luskavica po lasišču, srbel je grozn, vse sm mela razdražen. V lekarni mi je dala brezov losjon (alkohol na prvem mestu, obupno pekl, ampak ublažil pa je stanje), s katerim delam zdej eno kuro na vsake 3 dni, in pa Eucerinov šampon proti prhljaju. Sicer se popravlja, ampak zelo zelo počasi. :(


LuvDancin a smem vprašat, če se ti je stanje v popolnosti popravilo? Ker se mi čisto ista zadeva dogaja in razmišljam o nakupu tega losjona.

No, pri meni v bistvu ni šlo za prhljaj, kljub temu, da je zgledal kot le-ta. Prhljaja namreč načeloma z roko ne čutiš, jz pa sem imela polno lasišče teh hrastic, ki sem jih čutila, ponavadi spraskala in ven potegnila ornk šop las. :( Potem sem se pa spokala k zdravnici in se hkrati še samoplačniško naročila pri dermatologu, za vsak slučaj. Dobila sem Belosalic na recept, tist mazala 2x na dan na lasišče, čez en teden sem imela kontrolo in je blo vse ok. Prejšnji teden sem bila pri frizerki in ni blo čist nič več za opazit. Tko da sem potem skenslala dermatologa. Kaj točno sem imela, še vedno ne vem. :nixweiss:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Sep. 2011 14:44

Dizzy.girl napisal/-a:Hej, katera kaj pozna dr. organic šampone in balzame? Videla sem jih v drogeriji tuš in me je zamikalo, iščem nekaj naravnega + od podjetja na beli listi; za suhe lase - barvane in občutljivo lasišče (hitro se mi pojavi prhljaj in srbečica ..)

Hvala :)

Aja, pa še link od znamke: http://www.drorganic.co.uk


meni so bili ok, mogoče maleeeenkost premalo hranljivi, ampak nima težav z lasiščem ali lasmi. Imam poa barvane sicer.
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 26. Sep. 2011 18:18

Aha, hvala :) Mogoče veš kater šampon bi bili sicer dobri za take (moje :oops: ) lase in lasišče?
kittybaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 29. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kittybaby » 22. Jan. 2012 13:49

Pri meni Joico zmaga. linija za poškodovane lase reconstruct. paa Bmble and Bumble tud ni slaba linija, predvsem seaweed šampon.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 23. Jan. 2012 18:54

Pozna katera mogoče kakšen dober naravni šampon ali balzam, ki ga dobiš dosti in ki ni preveč drag? Mi je prav osvežilen občutek na lasišču, ko so kakšne hranilne naravne sestavine notri v šamponu, ampak imam kombinacijo dolgih, debelih in gostih las, na katere moram pri enem pranju porabiti precejšnjo dozo šampona, in ki so tudi precej valoviti, tako da moram na njih porabiti potem tudi precejšnjo dozo balzama, da jih malo ukrotim, in ne bi ne vem koliko dala za en šampon ali balzam, ki ga lahko le trikrat uporabim. :roll:
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 24. Jan. 2012 11:28

Za naravnega nimam pojma, ko sem jaz hotela bolj svež občutek, sem uporabla H&S mentol ali pa citrus fresh, sem se pa izogibala raznim težkim Loreal šamponom.

Pri naravnih šamponih malo poglej na straneh naravne kozmetike, kaj piše pod opisom, za kakšne lase so primerni in za kakšno uporabo so, načeloma so pa ti naravni šamponi narejeni tako da jih lahko brez problema uporabljaš vsak dan...
*.*
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Jan. 2012 18:50

Jaz imam trenutno od Lavere mango za barvane lase. Lepo diši in lasje se po uporabi lepo svetijo.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 25. Jan. 2012 15:50

trenutno imam od Loccitane šampon s petimi eteričnimi olji za poškodovane lase. Sem zadovoljna
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 25. Jan. 2012 16:20

Jaz ze nekaj časa uporabljam šampon Guhl proti prhljaju. Je res zakon. Sem dolgo imela probleme s prhljajem in nisem in nisem našla šampona primernega zame. Ta je pa res super. Pa malo ga rabiš, da našamponiraš celotno glavo. Priporočam!
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 29. Jan. 2012 18:55

spice girl napisal/-a:trenutno imam od Loccitane šampon s petimi eteričnimi olji za poškodovane lase. Sem zadovoljna


Jaz tudi, ta šampon mi naredi res lepe kodre :)
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 29. Jan. 2012 21:26

Syoss OIL intense... ne bom več kupila, škoda denarja. :roll:
*.*
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 30. Jan. 2012 10:11

Syoss me ni navdušil.
Do zdaj sem uporabljala John Frieda... lase sem imela tako naelektrene... ne vem, če je to krivo ampak ok. Na začetku mi je bil super zdaj pa so lasje, ko jih operem čisto ravni, brez volumna :/ Me tudi ni navdušil, sploh pa ne za to ceno.

Sedaj sem pa nabavila L'oreal Elseve Arginine Resist X3. Za zdaj je vredu... a ga je katera že preizkusila?

Ne vem kako naj svoje lase spravim v red ... redno hodim k frizerju a se vseeno zelo lomijo, so čisto ravno polizani, suhi... skratka bljak. Še ko jih operem ne zgledajo lepo.
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 30. Jan. 2012 11:31

Tamara, poskusi olje orofluido. Jaz imam z njim super izkušnje. Naredi lase močnejše in gladke. Še posebej mi je pa všeč, ker niso naelektrene.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov