Barvanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 21. Jul. 2011 14:46

Sej men se tud ni dalo. Sem bla ful živčna ker ne maram, da mam karkol na glavi in pol sem tam 4 ure z brisačo sedela, jao :D ma sem komaj čakala, da si grem sprat dol. Ampak menda pač moreš met mal bolj dolgo gor, da kao deluje... saj neke ful ekstra opazne razlike res ni ampak mal jih pa res posvetli. Možno da je tud odvisno od las in pri enih bolj deluje pri drugih manj, kaj pa vem. V glavnem ne morem rečt, da nisem sprobala :)
Yada, yada, yada...
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 22. Jul. 2011 13:19

Jaz imam pa probleme z izpadanjem po barvanju las, tko da me zanima če bi se dal pri frizerju pobarvat lase z unimi folijami, ampak po celi glavi? Pač da se barva ne dotika lasišča? Moja naravna barva je temno rjava, ampak bi se pobarvala na še temnejšo in toplejšo. Je kera že bla tko pobarvana, a pride ful draži?
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 23. Jul. 2011 16:45

Na folijo ni nič dražje. Je pa res, da meni barva na folijo samo od kar imam daljše lase.
Nivea
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 23. Jul. 2011 18:31

Jaz sem trenutno sicer črnolaska (cca pol leta), pred tem pa sem bila blond. Naravno sem rjavolaska in sem se zato morala barvati na blond, seveda s peroksidom, da je lepo prijelo. Dolžino kasneje nisva s frizerko več nič barvali (1x na leto recimo), narastek je blo pa treba vsak mesec s peroksidom (9%), sicer ne bi ok prijelo. To je tudi razlog, zakaj sem šla z blond barve nazaj na temno, izmed drugim pa tudi to, da kljub temu, da sem mela lepo barvo (nič rumeno ali sivo blond, kot sta največji skrajnosti pri barvanju na blond), a še vedno ne take lepe barve kot imata punci na tej sliki. Težko razložim, a je bila moja barva nekako "mrtva", nič sijoča in ne tako zelo svetla. Kako priti na tako barvo, glede na to, da sem v času barvanja na blond zamenjala res precej salonov, od taboljših v Lj do cenejših. (za tisto barvo so me še najbolj "zadeli" z željenim odtenkom v ne tako znanem salonu, tako da vsaka jim čast :))

http://24ur.com/ekskluziv/tuja-scena/foto-razvpiti-dvojcici-na-pedikuro-prinesli-svoja-dva-kosmatinca.html

No, če katera ve za kakšen res dober salon, kjer obvladajo barvanje na blond, let me know punce! Nekega dne se morda vrnem k blond barvi, ker so mi najbolj pristajali k svetlejši polti (tako po mojem okusu kot mi je tudi večina drugih reklo) :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 24. Jul. 2011 0:48

Noben frizer ti ne more zagotovit koncne barve, ker je zelo odvisno od las, kako bo barva prijela. Ista barva lahko na dveh razlicnih laseh izpade popolnoma drugace. Odvisno je pa tudi od tega, ali so bili lasje ze prej kemicno obdelani, ali pa se barva na naravne lase.

Mrtva barva je bila pa zato, ker peroksid "ubije" barvo in las razbarva, ne pobarva. Sicer pa, a ni lepsa recimo taka ali pa taka blond, kot pa peroksidna? Punci na tvojem linku meni osebno nimata lepe barve, peroksidna blond mi je bila od nekdaj cheap.
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 24. Jul. 2011 14:16

Jaz sem naravno rjavolaska, mam temnejši odtenek in se barvam cca. pol leta že na črno. Problem je v tem, da mi nobena barva ne prime. Kaj naj naredim, da mi bo?

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 24. Jul. 2011 16:34

Tudi jaz sem naravno bolj temno rjava, od decembra pa se barvam na črno. Sicer mi barva prime, le na nekaterih pramenih se opazi temno rjava barva, ker se barva sčasoma spere. Ko sem barvala narastek nekje na mesec in pol, sem do maja barvala tudi celotno dolžino, a črna še vedno ni v celoti prijela. Zadnja dva meseca se barvam s Syoss, in sicer običajno črno (ne modro črno). Ta mesec pa sem kupila Schwarzkopf običajno črno (neki gozdni sadeži so na škatlici), s katero sem se barvala na začetku. Morda katera priporoča kakšno drugo barvo? :)
Uporabniški avatar
kika.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 20. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a kika. » 26. Jul. 2011 13:12

Jaz imam podoben problem, le da sem naravno bolj svetla rjavolaska in se barvam na temnejšo rjavo. Kar nekajkrat sem se pobarvala s Syoss, a sem ugotovila, da se mi barva spere in hitro (cca 1 mesec) postanem takšna kot prej. Nazadnje sem poskusila z barvo Schwarzkopf - palette 10 min, zdaj pa ugotavljam, da se mi barva spet spira, a tokrat po posameznih pramenih. :( Je morda res takšnega pomena, da ne uporabljam posebnega šampona za ohranjanje barve? Trenutno uporabljam Syoss volume. :) Naj uporabim kakšno drugo znamko barve, ali je res potreben šampon za barvane lase? :P
Uporabniški avatar
Aciom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 31. 7. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Aciom » 03. Avg. 2011 11:12

iuventus napisal/-a:A ima katera kak nasvet??
Pobarvala sem se z to Lorealovo musse peno barvo in mi je narastek prišel ven rumen. Pozna katera kak trik, kako bi omilila to barvo, kako bi se sprala ali karkoli?? :)


za to pomaga, da si lase spiraš z limoninim sokom
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 03. Avg. 2011 12:44

Feminim napisal/-a:Tudi jaz sem naravno bolj temno rjava, od decembra pa se barvam na črno. Sicer mi barva prime, le na nekaterih pramenih se opazi temno rjava barva, ker se barva sčasoma spere. Ko sem barvala narastek nekje na mesec in pol, sem do maja barvala tudi celotno dolžino, a črna še vedno ni v celoti prijela. Zadnja dva meseca se barvam s Syoss, in sicer običajno črno (ne modro črno). Ta mesec pa sem kupila Schwarzkopf običajno črno (neki gozdni sadeži so na škatlici), s katero sem se barvala na začetku. Morda katera priporoča kakšno drugo barvo? :)


Mogoče bi pomagalo če bi si ko naneseš barvo na lase zavila v folijo ali pa pokrila s plastično vrečko, zato da se ohrani toplota. Pa brez skrbi če barvo pustiš na laseh kakšno minutko dlje kot piše. Barva deluje določen čas potem ko je zmešaš (običajno nekje 2uri) zato barvo zmešaj tik preden jo naneseš na lase.
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 23. Avg. 2011 16:14

Hoooj


jst pa spet eksperimentiram z lasmi... in me zanima predvsem izkušnje.
barvala se bom iz rdeče na rjavo(čokoladno)
enkrat sm to že nrdila in je pršla črna.. zdej pa hočem čokoladno rjavo..
kaj mi svetujete (ker rdečo barvo prebarvat je zlo teško)??

Torej kako iz rdeče na rjavo? brez nezaželene črne barve =)

kakršnikoli nasvet bi mi prišel prav =)

hvala**
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 24. Avg. 2011 9:22

Iz rdeče na rjavo pa res ni težko. Samo ne izbrat pretemne barve. Tiste ki jih kupiš v trgovini na embalaži gledajo lepo, ampak so full osvetljene slike in potem razočaranje ko je barva pretemna, glej barvo na robu slike tam kjer je najtemnejša (če ti je jasno kaj hočem povedat).
Ali pa najbolj sigurna rešitev, pojdi k frizerju.
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 24. Avg. 2011 11:17

a to je bla pol fora da sm jst pršla vn črna.. XD

no hvala ti za nasvet=)
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 24. Avg. 2011 11:45

Jaz sem probala ta novo kombinacijo barve od Subrine Saten Blonds in sicer ledeno rjava barvo, ki je rjava niansa matiranega videza: zelo zadovoljna in barva las me je čisto navdušila.
iziris
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 19. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a iziris » 24. Avg. 2011 12:08

hej, se katera barva sama doma s keune - ste zadovoljne? katere uporabljate?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov