Barvanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
n4stk4
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 23. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a n4stk4 » 29. Apr. 2010 19:38

Jaz sem tut na prvo barvanje šla k frizerju.
Ker sem šla iz skorajda črne na oranžno (je prijelo že v prvem). Od takrat naprej pa vedno doma.
yasemine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 13. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a yasemine » 13. Maj. 2010 18:22

Jaz se barvam doma, pri frizerju sem se kar nekaj časa, pa sem imela uničene lase, barva je prijela katastrofalno in res NIKOLI tako, kot sem si jaz zamislila. Me je barval na rjavo, prišla je pa neka rdeča ven :roll: potem sem si kupila sama barvo, se sama pobarvala in se grem še zdej tako. Uporabljam pa Loreal Feria Color booster beige brown. Bi pa menjala za kakšno bolj natur barvo (pa da proizvajalec ne preskuša na živalih), ampak mi je ta odtenek res ful lep :cry:
Afr0ditA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 25. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Afr0ditA » 13. Maj. 2010 21:08

lep pozdrav punce :D se opravičujem če je tema že tekla v tej smeri ampak po resnici povedano se mi ni dalo prebrati useh strani zato upam da mi bote useeno pomagale pri mojem problemu
in sicer mela sm zlo blont lase (parkrat blont prameni po celi glavi) in nakonc je to zgledal že skor tk ku da bi bla cela pobarvana na blont in mi ni več ugajal pa sm si zaželela mal spremembe...na neki temnejšga in sm probala z rdečo pa sm si dala v zadnem mescu že 2x pravo barvo (subrina) gor pa ful prelivov pa use sorte pa mi nč noče primt. itak sm mal neumna da probam glih z rdečo barvo ku se najbolj spira tk da sm se zdej odločla da bom poskusla s kako rjavo ampak se mi še vedn zdi da nebo prijela...a ma kera izkušnje s tem da je šla iz blont na temnejšo barvo? kera barva bi najbolš primla da se znebim teh svetlih pramenov. upam da zna kera pomagat
LaFashionLady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 17. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LaFashionLady » 17. Maj. 2010 15:20

Hey,

jaz sem bila tudi 7 let blondinka,sedaj sem pa kake 6 mescev rdecelaska.Jaz sem si najprej dala na blond barvo gor crno-rdeco barvo in z vsakim naslednjim barvanjem sem sla proti bolj rdeci barvi,dokler mi ni rdeca barva ustrezala.Meni se je tudi full spiralo,pa je frizerka rekla,da ce premalo casa pustis barvo gor,da se pol full spira ter da rdeca barva rabi dlje casa da se prime na las,sploh na blond las.Tako da zdaj vsakic pustim barvo delovati kako uro,pa ceprav pise kje 45minut.Meni je ratalo prit iz blond na rdeco,probaj tudi ti,pa barvo si dlje casa pusti gor.Jaz sem vse barve do sedaj uporabila od Schwarzkopf Brillance.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 29. Maj. 2010 20:56

Se vnaprej opravičujem za izražanje, ampak jaz sem si danes totalno zjebala lase. Že tko mam čist pisane od barvanja doma, in mi ni bilo všeč, ker mi je rjavi preliv naredil narastek oranžkast, tko da sem si kupla rjavo barvo in hotla samo narastek pobarvat, izpadlo je pa popolnoma črno in je groza od groze. Koliko časa moram čakat, da se lahko spet pobarvam (že tko so mi od dveh barvanj v dveh tednih popolnoma izsušeni)?
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 30. Maj. 2010 8:01

Doma ponavadi niti barve, od katerih pričakujemo normalen rezultat (rjavi odtenki) ne pridejo na laseh tako kot smo upali. Jaz barvam iz drogerij več ne zaupam, doma sem se barvala (oz. me je mami) samo takrat, ko sem bila še črnolaska, a tudi ko sem šla prvič iz druge barve na črno, sem šla najprej k frizerju. :wink: Jaz na tvojem mestu (in še katerem) ne bi eksperimentirala doma z barvanjem, četudi gre za barvanje na rjavo ipd., ker nikoli oz. redko kdaj pride tak rezultat kot si želimo. Pojdi k frizerju, da reši kar se rešiti da, in tudi v nadaljnje hodite k frizerju, če se že barvate. Če je izgovor denar, pa se je mogoče bolje nehati barvati kot si uničevati lase z barvami iz drogerij oz. biti nezadovoljna s trenutno barvo. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Maj. 2010 11:03

Tamala_mrha napisal/-a:ker nikoli oz. redko kdaj pride tak rezultat kot si želimo
Hm. Men je pa do zdej še vedno uspelo dobit barvo, ki sem jo pričakovala (glede na slikco na škatli), pa je šlo večinoma za rjave barve (med drugim; sicer tud črna, rdeča, vijolična..)
Možno, da je pomagalo k temu tud to, da se barvam na vsake kvatre, ko me pač prime in je do takrat večinoma barva že dovolj sprana oz. z narastkom do ušes (:D).

Tammy_De, jz bi ti svetovala, da mal potrpiš s tole mavrico :), da si laski mal "odpočijejo", pa se potem odpravi k frizerki, če te bo še vedno tolk motilo.
Uporabniški avatar
Miss_90s
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 9. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_90s » 09. Nov. 2010 19:05

Zanima me, ali je ok, če se doma sama pobarvam na črno, ko bom mela rjave lase? Trenutno sem namreč blond in sem se odločla, da ko grem naslednjič k frizerju, me pobarva na rjavo, ker mi to doma ne bi uspelo brez katastrofalnih posledic, po tistem pa bi se čez en mesec doma pobarvala na črno. Najbrž bi prijelo, ali ne? Baje ni najboljše za lase it iz blond direkt na črno, četudi to delaš pri frizerju. :?
Uporabniški avatar
bunncy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 29. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bunncy » 29. Nov. 2010 10:14

Js sm ze ene 6 let skos blond in to zelo svetlo blond. sicer mi je barva lepa ampak sem se odločila da bi se pobarvala na malo temnejšo. Sicer na za nevem kok odtenkov.
Sla bi na tako barvo: http://img819.imageshack.us/i/theblonde ... mpire.jpg/

Pa me zanima kaj mi priporočate da se sama pobarvam in katera barva bi bila primerna al da grem k frizerju?

Upam da ni blo ze kazga tazga vprašanja kr je blo preveč strani da bi brala.
“Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.” Coco Chanel
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 29. Nov. 2010 11:10

Glede na to da si blond in bi rada le malo drugačno blond to lepo uspe tudi s kupljeno barvo, le na škatlici preveri kako barva prime na tako podlago (barva mora imeti sliko kako prime, ne gledat samo tiste velike slike na prvi strani škatle). Priporočala bi ti mogoče malo temnejši oddtenek kot ga želiš ker se ti bo s časom barva malo sprala in bo ravno prav :wink:
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 27. Jan. 2011 18:21

hhooj :)
eno uprašanje:

Za rdečelaske =)
katera barva vm najbolš prime??
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 30. Jan. 2011 10:39

hhooj :)
eno uprašanje:

Za rdečelaske =)
katera barva vm najbolš prime??
PrincessDee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a PrincessDee » 30. Jan. 2011 22:03

torej, tudi jaz mam en majčken problem :). se opravičujem če je že kaj o tem napisano v prejšnjih postih. naravno imam črne lase, zelo dolgo sem bila blond (peroksid seveda :? ). pred nekaj časa pa sem šla k frizerju in se odločila za rjavo barvo. pobarvala me je in je prijelo le na narastek. ostalo je neko mišje rjavo al kako naj rečem... seveda se je spralo. čez nekaj časa sem šla ponovno, barva je nekoliko bolj rjava a še vedno presvetla glede na (kar velik) narastek in tudi spira se zelo. ima katera podobne izkušnje? in kaj naj naredim s prej beljenimi lasmi da bodo rjave barve, enake kot narastek? :? priporočate katero barvo?
Zadnjič spremenil PrincessDee, dne 31. Jan. 2011 11:50, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 31. Jan. 2011 8:40

Pojdi k frizerju ki ima kaj pojma o barvanju. Je pa res da so lasje očitno različno obdelani in bo različno prijelo, tako da najprej morš vse skupaj izenačit, najlažje če si bila blond bi bilo da bi se enkrat cela barvala na blond in šele potem na rjavo. Zdaj je pač nabojle da se malo pogosteje barvaš in vztrajaš vedno pri enaki barvi in se bo s časom izenačilo.
Barva se ti bo pa vedno spirala z blond las, ker blond barva je razbarvanje las, kar pomeni da lasem odvzameš pigment zato se barva ne more prijeti in se posledično izpira. Z veliko nege se bo barva dlje časa obdržala.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 31. Jan. 2011 9:07

S posebnim postopkom - predpigmentacija (tako kot najprej odvzemaš pigmente pri beljenju, jih tukaj dodajaš) se da lase spremeniti nazaj, da se barva ne izpira toliko, kot če daš temno barvo neposredno na blond. Tukaj je celo možno, da udari ven zelena, :!: zato je važno, da greš k dobremu frizerju, ki se na to spozna. Prehodi iz temne na svetlo in obratno, so vedno uničujoči za lase, kasneje pa se probaj čim redkeje barvat po celotni dolžini.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov