Poljudno znanstvene knjige + priročniki

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
robida7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 18. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a robida7 » 26. Nov. 2007 21:37

Kaj pa kak dober priročnik za izvajanje joge, bolj praktične kot teoretične narave ;)
MonaLisa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 9. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MonaLisa » 29. Nov. 2007 9:40

No, zdej je izšla pri založbi Sanje knjiga ameriške babice Ine may Gaskin z naslovom Modrost rojevanja, Porodni vodnik vodilne svetovne babice.

Opisuje pa naravni porod - čisto drugačen, kot ga poznamo danes v Sloveniji. Veliko dobrih nasvetov za lažji porod. Priporočam :) (s tem, ko jo prebere več žensk in spremenijo svoje mnenje o medikaliziranem porodu, lahko spremenijo tudi način rojevanja pri nas in s tem dosežejo večjo avtonomnost babic! Kar je predvsem prednost za ženske! ;))
pety87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pety87 » 25. Mar. 2008 8:55

kepka napisal/-a:Brian Duncalf - Kako uspesno opravimo vsak izpit. Porocam, ce bo kaj uporabnega :D oz. ce deluje...


to knjigo mam tudi jst...ni napačna...ampak na določenih delih je bla kr dougočasna...pa kar me najbolj moti v vseh takih in podobnih priročnikih je, da vedno opisujejo kako naj se učimo piflarijo grrr...eni mamo bolj malo piflarije na faksu, tako da...
se pa splača prebrat
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 06. Jun. 2008 16:54

Hm, mene pa se nasveti v teh priročnikih ponavadi ne primejo :roll: Se mi zdi, da tut če jih preberem, se me v najboljših pogojih kak nasvet prime komaj za kak dan ali dva....
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 11. Jul. 2008 0:22

Na te priročnike ne dam prav veliko. Koristijo mi pa priročniki v zvezi s stvarmi, s katerimi se ukvarjam (npr. akvaristika).
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 11. Jul. 2008 2:55

uh priročniki....

Kaj bi brez Bronštajna? :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 27. Sep. 2008 20:21

Orlando Figes: Natašin ples (kulturna zgodovina Rusije)
Verjamem, da bi marsikdo že ob pogledu na teh 600 strani zavil z očmi. Sploh pa, ko bi začel brati ta "učbenik za zgodovino", poln letnic in zgodovinskih podatkov.
Ampak jaz sem neizmerno uživala. Moje ljubezni do Rusije in sploh ruske umetnosti ne morejo omajati niti horde nekultiviranih ruskih turistov v Turčiji :D in tale knjiga je mojo ljubezen le še poglobila.
Odličen prikaz književnosti, slikarstva, glasbe, ... na tem področju od začetka 18. stoletja (nekaj informacij sega tudi v prejšnja obdobja) do konca vladavine Stalina. Zajame tudi umetnost v emigraciji (Cvetajeva, Nabokov, Stravinski, Rahmaninov).
Moja beležka je polna "must read" knjig in "must listen" skladb za prihodnje mesece. Morda bom začela s Solženicinom in godalnimi kvarteti Šostakoviča.
In še vedno čakam in upam na trenutni navdih, ki me bo pripravil do tega da butnem v player prvo zgoščenko z lekcijami ruskega jezika. :wink:

Knjigo priporočam samo takim fanatikom kot sem sama. Ostalim bo verjetno res dolgočasna. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 01. Jan. 2009 22:23

Clarissa Pinkola Estes: Ženske, ki tečejo z volkovi
Nisem imela pojma, kam uvrstiti to knjigo - med fantazijske romane? Chicklit? Poljudnoznanstvene?
Recimo, da je priročnik, glede na to, koliko prijateljic mi jo je priporočalo kot "življenjsko biblijo", ki jo moraš imeti vedno na nočni omarici in ti spremeni življenje.
No ja. Sem se prebila skozi in moram reči, da name ni imela takega gurujskega vpliva. Nisem ravno privrženka psihoanalize (predvsem zato knjige nisem uvrstila med poljudnoznanstvene, ker osebno štejem psihoanalizo bolj kot religijo, ne pa kot znanost :wink: ) in več kot 5 omemb Junga na poglavje me dela živčno.
Psihoanalitično teoretiziranje me pravzaprav spominja na astrologijo - če želiš verjeti, se vedno lahko najdeš v opisih, če pa ne, pa vedno najdeš stvari, ki se ne ujemajo.

V glavnem - verjamem, da lahko knjiga marsikateri (marsikomu?) pomaga. Meni pač ne. Pa saj itak mislim, da tovrstne pomoči ne potrebujem ...
Meni je bila zanimiva predvsem kot razlaga pravljic in mitov skozi jungovsko perspektivo ... marsikatero pravljico bi sama razložila drugače in pravzaprav ni rečeno, da je ravno Pinkolina interpretacija edina prava ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 01. Jan. 2009 22:35

Poison Girl napisal/-a:js bi rada dobila Priročnik za snobe :D

And I did. :D Lušno, sem še kej novega izvedela in se zraven še nasmejala.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Jan. 2009 22:28

Če se katera zanima za knjigo Mrha koščena - danes sem jo malo prelistala v knjigarni in ugotovila, da je spretno zakamuflirana veganska propaganda. V stilu letakov in brezplačnikov, ki nas obsojajo ne le, da jemo meso, ampak tudi mlečne izdelke in jajca. Napisana v kao humornem (ali žaljivem?) stilu, češ, prasica debela, kako sploh lahko ješ to sranje, takoj spravi svojo zavaljeno rit v biotrgovino ...

Dvomim, da bodo s tem načinom koga prepričali. K nakupu že mogoče (ker po spremni besedi na platnicah ne moreš nikakor ugotoviti, v čem je fora), k spremembi prehranskih navad pa dvomim.
Samo toliko, da veste. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 05. Jan. 2009 22:31

^^Jaz sem jo prebrala, mi je bilo všečno napisan (vseen mal na hard na vsake tok), ampak seveda se me ni navzel. :D Čakam še Skinny bitch in the kitch, mogoče bo kej uporabnega.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 09. Jan. 2009 23:31

Sedaj berem knjigo z naslovom Next Of Kin. Govori pa o ekspirimentu v katerem so ugotavljali, če lahko ljudje komuniciramo s šimpanzi. Več ne izdam, ker je po mojem mnenju res zanimiva knjiga in jo priporočam vsem ljubiteljem živali, sociologije in psihologije.

Pred kratkim sem prebrala tudi knjigo Serijski morilec in popularna kultura. Tudi izredno zanimivo branje o serijskih morilcih, njihovem življenju in o tem kako mediji vplivajo na njihove odločitve in dejanja.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 09. Jan. 2009 23:36

tut sama sem prebrala E=mc2 in je ena izmed mojih najljubsih knjig :wink: se pa strinjam z me,myself&I da zna bit branje takih knjig tut ''nevarno'' u smislu resnicnosti. avtor nam lahko tut samo predstavi svoj pogled

prebrala sem tut dosti knjig iz podrocja psihologije, ampak samo za potrebe mature, v anglescini...in me take knjige res pritegnejo :wink: ce so le napisane tako, da jih lahko bere tudi nekdo, ki ni nek hud strokovnjak iz dolocenega podrocja...ravno zato je E=mc2 tako zelo priljubljena, saj so za razumevanje potrebne samo neke osnove fizike...
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 20. Nov. 2009 19:56

Trenutno sem čisto "padla" v branje te zvrsti knjig. Ravnokar berem Jared Diamond: Propad civilizacij, čaka me pa že tudi njegova naslednja knjiga Puške, bacili in jeklo. Sem zelo navdušena nad knjigo, res zanimivo in realno prikazano.
Najboljše se mi pa zdi, da poleg opisa negativnih posledic, razlogov zanje... - kot je nekako pričakovano, hkrati tudi omenja tiste, ki so se kljub vsemu, da so pogosto bili že povsem na dnu, prebili naprej.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 25. Avg. 2010 19:52

Steve Harvey - Bodi ženska, razmišljaj kot moški :gut:

Mislim, da ne rabim posebej opisovat in razlagat... :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov