Knjige/ Fantazijski romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
silvija_90**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a silvija_90** » 08. Maj. 2010 17:35

Dim Zupan - Dežela odrezanih glav
Ideja mi je bila zelo zanimiva in hkrati tudi malce creepy :)

Danila žorž - Poskus, Izkop
Poskus govori o ženski (znanstvenici), ki jo po hudi prometni nesreči spremenijo v kiborga.
Izkop govori o arheološki odpravi nekje sredi grškega otočja. Zanimiva ideja o naših prednikih. Kaj pa če je vse res?

Te knjige so bile napisane za mladino, ampak mislim, da tudi marsikateri odrasli poseže po njih.
Princeska**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Princeska** » 04. Jul. 2010 22:15

Lev Grossman-Čarovniki
Časovna past-Chaichton
Martin George- Pesem ledu in ognja
Duša-Meyer
Artemist Fowl- Coffer Eoin

Drugače pa obožuj fantazijske romane. samo na živce mi gre, da skoraj povsod nastopajo sami otroci. Rada bi prebrala kaj bolj za odrasle, ampak da je še vseeno fantazijsko ne znanstvena fantastika. Mogoče kdo ve še za kakšno dobro?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Jul. 2010 22:19

Princeska** napisal/-a:Artemist Fowl- Coffer Eoin
Tega in tega (The Colour of Magic, Terry Pratchet) se pa jz nameravam kmal lotit.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jul. 2014 11:40

Jaz sem se pa nedavno lotila branja Assasin's apprentice, ki ga je napisala Robin Hobb. Nadaljevanje je izposojeno ampak NUJNO rabim nekaj fantazijskega da se zamotim. Mi lahko katera priporoči kaj podobnega?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 10. Jul. 2014 21:10

Priporocam Patricio Briggs. Zacni z Mercy Thompson Series, nadaljuj z Alpha and Omega Series. Jaz sem totalno hooked.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Jul. 2014 10:11

Ok. Nisem verjela da lahko obstaja še bolj krut avtor od GRRMja...
Ravnokar sem končala cca 2000 strani dolgo mučenje enega samega, povprečnega najstnika. Dano mu je kar nekaj orodij/orožij, ki bi vsakemu normalnemu main characterju prinesle večno zmago in čast, pri njemu pa vse skupaj grozljivo sprevrže in ga njegovi sovražniki preko tega kaznujejo. Pri Martinu je konec hiter in včasih nepričakovan, Hobbova pa njegove muke vleče in vleče, ti daje upanje in ga čez 500 strani potepta. Zaključek trilogije je tako žalosten, da se ti lomi srce, in si prav želiš da bi že enkrat umrl in imel vsaj takrat mir :( .
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
racketta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a racketta » 28. Sep. 2014 19:39

Živjo,

ima mogoče katera knjigo Barva magije od Terryja Pratchetta v trdi vezavi in v slovenskem jeziku? :) Kupim :)
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 21. Maj. 2015 10:23

Priporočam vam knjigo Igro prestolov in njene naslednike. Naj vas ne skrbi debelina knjige, saj se izredno hitro bere. Pisatelj je mojster te zvrsti. Za nekatere (vključujoč z mano) je ta knjiga boljša od Gospodarja prstanov. ;)
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 01. Jul. 2015 12:05

Jojo Moyes: Skupaj. To je od iste avtorice, kot je napisala Ob tebi. Definitivno knjiga vredna branja.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov