Knjižnica

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Hodiš v knjižnico?

Ja pogosto
63
58%
Srednje
33
31%
Nekajkrat na leto
10
9%
Nikoli
2
2%
Skupaj glasov : 108

TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 02. Sep. 2009 18:13

purple_rain napisal/-a:
TOM-Lady napisal/-a:Včasih paše malo.. :wink:
Včasih pa paše velik. :)

No nek knjižni molj nisem... :D ampak točn tk k si rekla. sam kaj k enostavno zmanjka časa. Čudim se, da se sploh obstajajo knjižnice oziroma da folk se kaj bere, ko pa se mi zdi, da vse kar počnemo je to, da smo pred TV-je in compom.:D malce pretiravam, ampak okvirno sm pa menda kar zadela..
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 02. Sep. 2009 18:22

hodim se ucit tja...
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 02. Sep. 2009 20:06

Nisem lih nevem ljubiteljica knjig,ampak kej zanimivega si pa grem sposodit...Nazadnje sm si sposodla neki o angelih,če res obstajajo in je kr creepy k bereš kaj je folk vse doživel pa jih je kao nek angel varuh rešiu :roll:
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 08. Okt. 2009 16:49

TOM-Lady napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:
TOM-Lady napisal/-a:Včasih paše malo.. :wink:
Včasih pa paše velik. :)

No nek knjižni molj nisem... :D ampak točn tk k si rekla. sam kaj k enostavno zmanjka časa. Čudim se, da se sploh obstajajo knjižnice oziroma da folk se kaj bere, ko pa se mi zdi, da vse kar počnemo je to, da smo pred TV-je in compom.:D malce pretiravam, ampak okvirno sm pa menda kar zadela..

ej js se pa ne bi mogla strinjat s tabo - k pridš v knžnco je tm včasih kr gužva :)
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 11. Okt. 2009 13:10

eno pomoc bi rabila.

sem v londonu in nama je uspelo zgubit vodic, ki je bil jasno izposojen. kako je stem? brala sm na spl str knjiznice da je min odskodnina 20 eur, pa me zanima ce katera kaj vec ve o tem. js sm misnla tu kar novga kupit in ga samo izrocit tam, samo vse kaze da ne bom tko pocen skos prsla :cry:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 11. Okt. 2009 13:11

eno pomoc bi rabila.

sem v londonu in nama je uspelo zgubit vodic, ki je bil jasno izposojen. kako je stem? brala sm na spl str knjiznice da je min odskodnina 20 eur, pa me zanima ce katera kaj vec ve o tem. js sm misnla tu kar novga kupit in ga samo izrocit tam, samo vse kaze da ne bom tko pocen skos prsla :cry:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Okt. 2009 14:05

inaa napisal/-a:eno pomoc bi rabila.

sem v londonu in nama je uspelo zgubit vodic, ki je bil jasno izposojen. kako je stem? brala sm na spl str knjiznice da je min odskodnina 20 eur, pa me zanima ce katera kaj vec ve o tem. js sm misnla tu kar novga kupit in ga samo izrocit tam, samo vse kaze da ne bom tko pocen skos prsla :cry:
Lahko probaš poiskat in kupit nov izvod vodiča, ki si ga mela, in z njim potem se vrnit v tvojo knjižnico in lepo razložit, da se je pač zgodila nesreča, da valda nisi namerno zgubila njihove knjige in bla bla, ter ponudit novo in upat na najboljš. :) Če tega ni v njihovih pogojih "poslovanja", jo pa še vedno lahko obdržiš al pa prodaš naprej.
Tako bi jz nardila.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 11. Okt. 2009 16:06

Sej mas prou ja, sm tut sama ze o tem razmisljala. Prejle sva sla s tipom u knjigarno in sva clo eno Leto novejso izdajo najdla tko da upava na najbols=))
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Veron|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 217
Na forumu od: 21. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Veron|ka » 11. Okt. 2009 16:20

inaa napisal/-a:Sej mas prou ja, sm tut sama ze o tem razmisljala. Prejle sva sla s tipom u knjigarno in sva clo eno Leto novejso izdajo najdla tko da upava na najbols=))


pri meni se je isto zgodilo, zgubila sm knjigo in sm šla novo kupit.. sm vseeno bolj poceni skozi prišla, ker moreš za izgubljeno knjigo še pol plačati polno ceni in še stroške naročila.. boš pa kljub temu, da neseš svojo knjigo, morala plačati še stroške obdelave, sam tisto kolikor vem ni tako drago :D

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.
They must be felt with the heart.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 31. Mar. 2011 11:07

kavka napisal/-a:Ali prav vidim, da take teme še nimamo? :) Razpišite se, v katero knjižnico ste včlanjeni, kje so prijazni in pomagajo pri iskanju željene knjige ipd. Ko sem še študirala v Lj, sem bila včlanjena v mestno knjižnico Otona Ž. (tam na Kersnikovi) in sem bila zadovoljna. Zdaj pa ne vem v katero bi se včlanila v Mb.
Aja, pa še to me zanima! Ali takrat, ko že vnaprej veste kaj si boste izposodili, pokažete seznam kar komu od zaposlenih v knjižnici ali poiščete sami? Sama sem se večkrat sama matrala z iskanjem in je bilo zelo zamudno, zato sem ponavadi kar poprosila koga tam, pa so me tetke tam včasih malce nejevoljno pogledale, a potem vseeno pomagale. A niso ravno s tem namenom tam, da članom olajšajo iskanje? :?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 31. Mar. 2011 11:14

sama sem včlanjena v 3 ljubljanske knjižnice. najbolj všeč mi je KOŽ, čeprav ni ravno najbolje založena na področju, ki mene zanima. in čitalnica je čisto prevč glasna.

NUKa ne maram, to da ne morem sama hodit med policami in listat po knjigah me blazno moti. parkrat sem se poskušala učit v njihovi čitalnici, ampak je preveč tiha (never satisified :) ). Glede strokovne literature je še najboljši CTK, ampak CTK mi pa sploh ni všeč.

Drugače pa ful rada hodim v knjižnice, ker je brskanj epo knjižnih policah večji relax, kot ležanje v viseči mreži na Tenerifih.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Okt. 2011 15:17

Odkar sem v Mb, sem včlanjena v UKM. Če nimam časa ali pa česa ne najdem kljub iskanju, pač prosim koga od zaposlenih, da mi poišče.
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 17. Okt. 2011 18:31

Zelo rada berem, ampak knjižnic pa ne maram. Tam se zmeraj počutim osamljeno, staro, zabačeno...

Vsaj radio bi lahko imeli, da bi bila zadeva malce bolj "živa".
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Okt. 2011 18:39

Js nekak razumem knjižnice tako, da se sprehajaš med policami, najdeš mamljivo knjigo, se usedeš, na hitro preletiš, prebereš par prvih strani, v miru in tišini in se odločiš, če bi si sposodil knjigo. Ne predstavljam si tega počet ob Lady Gaga iz radia :D

Js se počutim vedno super v knjižnici, tako mirno. Obožujem knjižnice in sprehajanje po njih :hearts:
Tudi za učenje so super :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 17. Okt. 2011 18:56

Zame je glasba sproščujoča. In če jo ni, se počutim nelagodno in osamljeno.
Ravno med sprehajanjem med policami in izbiranjem knjig, bi ravno prav sedla kakšna luštna melodija iz ozadja.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov