Knjižnica

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Hodiš v knjižnico?

Ja pogosto
63
58%
Srednje
33
31%
Nekajkrat na leto
10
9%
Nikoli
2
2%
Skupaj glasov : 108

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Nov. 2008 1:14

sončk napisal/-a:Sej zdej po tanovem so itak vse ljubljanske (in primestne, ki spadajo pod ljubljanske) knjižnice poenotene. Če si član ene, morš met v drugi knjižnici samo potrdilo, da si že plačal članarino, pa si lahko tut v tej izposojaš:) Pa cene morjo bit vsepovsod iste.
Ja, jz sem ga tle usrala in sem pozabila povedat, da sem že včlanjena v eno od ljubljanskih knjižnic in sem pač dala tistih 12€ - naj imajo; za št. knjig, ki si jih izposodim, je to še mal. :)
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 20. Dec. 2008 0:13

Jaz sem včlanjena v 3, v Ljubljani v Otona in Jožeta Mazova. Ne morem verjet, da ma slednja vedno več knjig, ki jih rabim kot Oton, ki je kao oh in sploh. Men osebno ni preveč všeč, ker se nekatere bolj popularne knjige ful težko dobi oz. čakaš sto let pa še rezervirat se ne da. V Jožeta pa sam pokličeš pa rečeš, da ti dajo na stran, nato po pošti dobiš obvestilo, da je knjiga prišla in greš sam iskat.
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 21. Dec. 2008 19:19

ja Jože je ena taka zakotna knjižnica, ampak je prav fajn :)
Čeprav meni se je doskrat zgodilo, ko se je šlo za kake strokovne knjige, da so bile zapisane, kot da jo imajo pa sva jo s knjižničarko iskale pol ure, pa je nisva našle. in mi je že prav prekipevalo takrat, ker sem knjige rabila za izpite in za kaj jim jaz potem plačujem za članarino :?
ampak sem pa letos spet podaljšala članstvo :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Dec. 2008 23:06

Poison Girl napisal/-a:Men osebno ni preveč všeč, ker se nekatere bolj popularne knjige ful težko dobi oz. čakaš sto let pa še rezervirat se ne da.
To tud mene strašno moti; ko sem dobila ta odgovor, sem taka :eek: odšla ven.


veneficus pupa napisal/-a:Čeprav meni se je doskrat zgodilo, ko se je šlo za kake strokovne knjige, da so bile zapisane, kot da jo imajo pa sva jo s knjižničarko iskale pol ure, pa je nisva našle.
Mogoče jo je pa kakšen od obiskovalcev bral v knjižnici? :nixweiss:
Ali pa, nazadnje sem jz imela tak primer, knjige sploh ni bilo na polici, ampak jo je mogla it iskat nekam v skladišče. :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Dec. 2008 11:15

purple_rain napisal/-a:
Poison Girl napisal/-a:Men osebno ni preveč všeč, ker se nekatere bolj popularne knjige ful težko dobi oz. čakaš sto let pa še rezervirat se ne da.
To tud mene strašno moti; ko sem dobila ta odgovor, sem taka :eek: odšla ven.

Mene pa to ne moti. Itak nisem nikoli marala rezervirat. Za butaste uspešnice sem pač nekaj mesecev počakala, da so se pojavile v knjižnici, za res dobre knjige mi ni pa nikoli škoda denarja za nakup.
Pa še všeč mi je, ker lahko podaljšam gradivo prek telefona, česar ne moreš, če je knjiga razervirana.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Dec. 2008 12:20

meni je pa KOŽ všeč. super popularnih knjig itak ne berem, al pa počakam, da se jih drugi naveličajo. izbiro majo veliko, osebje je dokaj prijazno, všeč mi je njihova mediateka.
drugače sem, predvsem zaradi potreb študija včlanjena tudi v CTK, ki je super kar se strokovne literature tiče. NUK mi pa ni všeč in ga obiščem le kot nujno zlo. vsi so zadrgnjeni, blazno me moti da se ne moreš prosto gibat, da morš vse rezervirat in da ti brskanje po knjigah ni omogočeno. sej vem, da bi blo to težko, ampak s tem se čar knjižnice čisto zgubi. kaj je boljšega kot sprehod med policami in listanje po knjigah.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Dec. 2008 12:49

kr.ena napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:
Poison Girl napisal/-a:Men osebno ni preveč všeč, ker se nekatere bolj popularne knjige ful težko dobi oz. čakaš sto let pa še rezervirat se ne da.
To tud mene strašno moti; ko sem dobila ta odgovor, sem taka :eek: odšla ven.

Mene pa to ne moti. Itak nisem nikoli marala rezervirat. Za butaste uspešnice sem pač nekaj mesecev počakala, da so se pojavile v knjižnici, za res dobre knjige mi ni pa nikoli škoda denarja za nakup.
Pa še všeč mi je, ker lahko podaljšam gradivo prek telefona, česar ne moreš, če je knjiga razervirana.
:D
Sej vem, okusi so različni, ampak kaj čmo..vseeno eno mi je že mal zoprno, ker eno light-weight zadevo čakam že par mesecev - vem pa da ni vredna zapravljanja denarja, heh.

Sicer pa mi je čist všeč KOŽ
(sam tole pač, z rezervacijo; ker imam dobre izkušnje iz tujine, ko sem si knjige na kile izposojala :D).
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 18. Jan. 2009 11:48

Včlanjena sem samo v knjižnico v našem kraju. Ni treba pa plačevat nobene članarine ali pa kaj podobnega...jaz nikoli nisem še nič plačala.

Glede na to pa da izredno študiram v drugem kraju v katerem je kraj mojega rednega študija bolj težko pridem do knjižnice faksa. Takrat pa pride v upoštev tudi kaka kolegica, ki je na kerem drugem faksu, da mi iz njihove knjižnice prinese kako knjigo, ki jo rabim.
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 18. Jan. 2009 12:37

sončk napisal/-a:Sej zdej po tanovem so itak vse ljubljanske (in primestne, ki spadajo pod ljubljanske) knjižnice poenotene. Če si član ene, morš met v drugi knjižnici samo potrdilo, da si že plačal članarino, pa si lahko tut v tej izposojaš:) Pa cene morjo bit vsepovsod iste.


ni čisto res. vse pa niso poenotene. edina izjema je NUK. če si v druge včlanjen to ne velja za nuka.
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Jan. 2009 13:30

anoyel napisal/-a:
sončk napisal/-a:Sej zdej po tanovem so itak vse ljubljanske (in primestne, ki spadajo pod ljubljanske) knjižnice poenotene. Če si član ene, morš met v drugi knjižnici samo potrdilo, da si že plačal članarino, pa si lahko tut v tej izposojaš:) Pa cene morjo bit vsepovsod iste.


ni čisto res. vse pa niso poenotene. edina izjema je NUK. če si v druge včlanjen to ne velja za nuka.
Mogoče je (pravilno) mislila vse splošne ljubljanske knjižnice? Kar NUK pač ni. ;)
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 19. Jan. 2009 23:35

možn :P
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 20. Jan. 2009 0:44

Ja, pač seveda nism misla NUK, sej to je narodna in univerzitetna knjižnica, ne pa samo ljubljanska. :)
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 06. Mar. 2009 12:51

Jaz sem včlanjena v KOŽ in Bežigrajsko v Ljubljani in prav vesela sem, da so se ljubljanske knjižnice združile in komaj čakam, da poenotijo še izkaznico. Knjižnice pa kar pogosto obiskujem. :)
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 01. Sep. 2009 19:53

Sama sem včlanjena v dve knjižnici..
Jih pa dokaj pogosto obiskujem..Zadnje čase sm kar pridna pri prebiranju gradiva... Včasih paše malo.. :wink:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Sep. 2009 21:33

TOM-Lady napisal/-a:Včasih paše malo.. :wink:
Včasih pa paše velik. :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov