Ali kupujete knjige?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 19. Jun. 2008 22:41

js pa več al manj skos sposojam...sam mam hude zamudnine tut :) kupujem si večinoma klasike in strokovno literaturo, ki jo rabim za študij in ob študiju. pa kake priročnike :)
Uporabniški avatar
evahunnie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 15. 2. 2008
Kraj: Tihomorsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a evahunnie » 20. Jun. 2008 9:41

joj vedno k grem v citypark, zavijem v vale novak in občudujem vse tiste lepe knjige. men je to tko fajn, vedno najdm kej zanimiuga. ponavad prečekiram use tiste revije v kotu (predvsem tuje) :) emm ja realno pa redko kej kupm, predvsem ker se mi zdijo knjige še vedno precej drage... :roll:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Jun. 2008 11:08

Meni je čisto mimo tole nakladanje, da so knjige drage in da bi jih več kupovali, če bi bile cenejše.
Japajade. Vse je samo stvar prioritete. Kozmetika tudi ni poceni, ampak večina jih najde denar prej za anticelulitne zvarke in deset odtenkov šminke kot pa za knjigo. Pač; kakor komu paše.
Povprečna cena nekega romana je od 25 do 35€. Takoj po izidu. Potem je pa vedno kup akcij, kjer lahko kupiš roman s trdimi platnicami tudi za 9.90€. Da ne govorim o žepnih izdajah (ki jih je žal premalo, priznam, in še to skoraj samo komercialen podn).

Najbolj mi je pa bilo bedno, ko je folk razgrabil tiste knjige zastonj zraven časopisa ... me zanima, koliko teh ljudi je potem knjigo tudi dejansko prebralo. :roll: Važno, da je zastonj ali vsaj ful poceni, potem pa navali narod (Hofer življenjska filozofija).

Takih "ljubiteljev knjige" ne rabimo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 20. Jun. 2008 17:26

Hm, ja, ne vem... js bi honestly večkrat kupla knjigo, če bi bla cenej :) čeprov js sm si jih v indiji ful nakupila k majo mehko vezavo pa black market printe, sicer so mal slabša kvaliteta, ampak brat se da :) drugač pa mi je bedno, ker najljubše knjige sicer res berem dvakrat, za kake mi je pa škoda dnarja za nazaj...
se pa strinjam, da so žepnice ipd. komercialno sranje...puščavska roža in te zadeve... všeč so mi ble delove in dnevnikove akcije poceni knjig, sam so ble vezave tok v k***.. no ja, js jih mam in sm tut vse prebrala :)

btw, kaj pa zdej berete? :)
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 20. Jun. 2008 17:31

ng.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 18:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Jun. 2008 17:33

Satya napisal/-a:btw, kaj pa zdej berete? :)

To imaš pa zgoraj cel kup tem. :wink:

Satya napisal/-a: všeč so mi ble delove in dnevnikove akcije poceni knjig, sam so ble vezave tok v k***.. no ja, js jih mam in sm tut vse prebrala

Jaz še nisem uspela vseh. Lahko malo opišeš, katere so ti bile všeč v zgornjih temah?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 20. Jun. 2008 17:43

kr.ena (hud nick :)), sori, js sm še nova na tem forumu, pa mi ni čisto jasno, kaj misliš z zgornjimi temami?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Jun. 2008 17:47

Na vrhu podforuma Kultura je kup tem pod oznako Ne prezri. Razdeljene so na Razni romani, Kriminalke in detektivke, Chick-lit in ljubezenski romani, Fantazijski romani, ...
Glede na to, v katero zvrst paše knjiga, ki si jo prebrala, pač napišeš v odgovarjajočo temo svoje mnenje.

Sicer pa malo pobrskaj po teh temah, pa boš videla. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 20. Jun. 2008 18:27

o to mi je pomoje največji užitek. da si kupm knjigo. pa če je dobra knjiga dam tistih 25€ pa ni pene.čeprou sm lih zanč bla v eni knjigarni in sm si kupila eno knjigo, k sm mislna, da je ne bom nikol več vidla (je v ang. pa taka bolj neznana) in sm dala samo 2€.
drgač je tud zanimiv it v kašn antikvarjat..
hodm pa tud v knjižnco.

komi čakam da se faks mal poleže, da se spet spravm kej simpatičnga prebrat.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 20. Jun. 2008 22:36

jst mam pa precej kupljenih knjig doma ... ko mi jih mama v svetu knjige kupuje :P recimo celo trilogijo Ognjeni veter (Vetrna piščal, Mojstrovi sužnji, Ognjena pesem), pa še iz ene trilogije Čarovnik iz Zemljemorja in Atuanska grobica - tretjo knjigo še čakam, je sploh še ni v Sloveniji :( pa mam DaVincijevo šifro & Angeli in Demoni .. pa še ene par jih je .. :P
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 20. Jun. 2008 23:09

~NIA~ napisal/-a:jst knjig ne berem, še v knižnici si jih ne sposojam, kaj šele da bi jih kupila..

učasih edin mami prnese kkšn roman, pa ga preberem (like 1x na leto) alpa na morju.. sam ponavad tud dol ni časa

kupila sm edino knjigo k je bla za domače branje pr ang.


Torej si navadno nerazgledano in neizobrašeno tele?
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 21. Jun. 2008 3:34

Jaz večinoma predelujem knjige, ki jih potrebujem za študij, zato bolj malo časa ostane za kaj drugega. Ampak bi bilo že fino prebrati kakšen dober roman.
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 21. Jun. 2008 15:12

Pontifex Maximus napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:jst knjig ne berem, še v knižnici si jih ne sposojam, kaj šele da bi jih kupila..

učasih edin mami prnese kkšn roman, pa ga preberem (like 1x na leto) alpa na morju.. sam ponavad tud dol ni časa

kupila sm edino knjigo k je bla za domače branje pr ang.


Torej si navadno nerazgledano in neizobrašeno tele?


Zakaj pa nerazgledano in neizobraženo :roll:
Sej gotov hodi v šolo, spremlja kaj po tv in to je to.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 21. Jun. 2008 15:31

*lilica* napisal/-a:
Pontifex Maximus napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:jst knjig ne berem, še v knižnici si jih ne sposojam, kaj šele da bi jih kupila..

učasih edin mami prnese kkšn roman, pa ga preberem (like 1x na leto) alpa na morju.. sam ponavad tud dol ni časa

kupila sm edino knjigo k je bla za domače branje pr ang.


Torej si navadno nerazgledano in neizobrašeno tele?


Zakaj pa nerazgledano in neizobraženo :roll:
Sej gotov hodi v šolo, spremlja kaj po tv in to je to.


Za kritično presojanje dogajanja okrog sebe se mi zdi to premalo.
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 28. Jun. 2008 21:52

Pred kratkim sem na Amazon-u opravila svoj prvi nakup. Kupila sem 4 knjige in plačala 80 eurov (s poštnino vred). Torej circa 20 eurov na knjigo. Za nakup pa sem odločila, ker gre za knjige, ki mi bodo prišle zelo prav pri diplomi in jih žal ni pri nas: niti v knjigarnah niti v knjižnicah. Niti najmanj mi ni žal. Sam nakup prek Amazon-a pa je potekal povsem brez komplikacij. :top: Na Amazon-u je itak taka zakladnica knjig, da glava boli. :augenauf: Če bi le imela dovolj dinarčkov, bi si definitivno še kake knjige naročila.

Drugače pa sem si kupila 4 knjige, ko sem bila v New Yorku. Za moje pojme so v Ameriki knjige občutno cenejše.

Seveda pa ostaja knjižnica moj glavni vir za branje. :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov