Ali kupujete knjige?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 01. Jan. 2009 22:04

Satya napisal/-a:ma js si kupim pa sam te, k jih res večkrat berem, ker mam že čist tumač knjig doma in sploh ne vem več, kam nej jih dam!

Hehe, meni se pa večkrat zgodi, da se vprašam, če res rabim še ene hlače, glede na to, da mi omara poka po šivih. Za knjige pa vedno najdem prostor ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 01. Jan. 2009 22:46

Večinoma če kupujem knjige, jih kupujem za darilo, redko kdaj si zase kupim kakšno knjigo.
Uporabniški avatar
Atena13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 29. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Atena13 » 02. Jan. 2009 16:32

Skoraj vsak dan v knjižnici (no, zadnje čase sem se umirila)...drugače jih imam pa rada...prav tako knjige :D (razne zadeve na netu in v elektronski obliki mi ne potegnejo). Knjigo pa kupim le če mi je res dobra in jo na vsak način hočem imet doma...bom imela pa enkrat svojo malo knjižnico...
Nikoli ne zamudi priložnosti, da nekomu poveš da ga imaš rad...
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 10. Jan. 2009 17:22

ryu10kyu napisal/-a:
shiva* napisal/-a:Si knjige sposojate v knjižnjici ali jih kupite?


Jaz sem jih včasih kupoval..bil celo v klubu svet knjige...prve dva meseca sem pokupil vse tiste knjige, ki so me zanimale....kasneje sem imel probleme zaradi tega in se odjavil iz kluba. Poleg tega sem kjige kupoval tudi drugače preko nekih varijant, da sem jih dobil dosti ceneje.
Potem sem nič koliko teh knjig posodil naokoli in jih nikoli dobil nazaj. In čez čas ugotovil, da so knjižnice prav priročne in da nimajo noter samo zaprašenih grdih knjig (tako kakor sem prej imel v mislih) ampak so med njimi tudi take, ki so pred kratkim izšle. Od takrat ne kupujem več knjig ampak si jih sposodim v knjižnici. :)


amen :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 18. Jan. 2009 11:43

Raje si jih sposodim v knjižnici, saj se mi zdi škoda da dajem nevem koliko za neko knjigo, ki jo recimo potem samo enkrat preberem. Edina knjiga, ki sem si jo kupila v zadnjih letih so bili vsi Harryji Potterji :D Drugače se pa tudi zgodi, da dobim kako knjigo za darilo-nazadnje sem jo dobila za rojstni dan od mami pa od sestre.
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 18. Jan. 2009 14:19

Satya napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:
shiva* napisal/-a:Si knjige sposojate v knjižnjici ali jih kupite?


Jaz sem jih včasih kupoval..bil celo v klubu svet knjige...prve dva meseca sem pokupil vse tiste knjige, ki so me zanimale....kasneje sem imel probleme zaradi tega in se odjavil iz kluba. Poleg tega sem kjige kupoval tudi drugače preko nekih varijant, da sem jih dobil dosti ceneje.
Potem sem nič koliko teh knjig posodil naokoli in jih nikoli dobil nazaj. In čez čas ugotovil, da so knjižnice prav priročne in da nimajo noter samo zaprašenih grdih knjig (tako kakor sem prej imel v mislih) ampak so med njimi tudi take, ki so pred kratkim izšle. Od takrat ne kupujem več knjig ampak si jih sposodim v knjižnici. :)


amen :)


Tudi js sem v svetu knjige, pa si vsako cetrtletje kupim samo 1 knjigo, da se mi ne bi zgodila podobna stvar kot tebi. Mam v katalogu vse označeno katere knjige si moram kpit :D
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 24. Jan. 2009 14:36

men je tale svet knjige prov sličil na eno sekto.... k so novačli ljudi na ulci in če si zamudu rok za odjavit se ti je avtomatično podaljšalo... sej verjetno mal pretiravam, ampak res sem se počutla, kt da jim ne morem uit :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Jan. 2009 17:07

Satya napisal/-a:men je tale svet knjige prov sličil na eno sekto.... k so novačli ljudi na ulci in če si zamudu rok za odjavit se ti je avtomatično podaljšalo... sej verjetno mal pretiravam, ampak res sem se počutla, kt da jim ne morem uit :)
Nisi daleč od resnice; res je težko se znebiti članstva. :?
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 25. Jan. 2009 17:33

Ker sem v svetu knjige morm usake 4 mesece kupit eno knjigo :D .
Drgač pa hodim v knjižnico, je bolj praktično.
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 25. Jan. 2009 17:54

Rada kupim kakšno paperback knigico... najraje v angleščini :)
I laugh at gilded butterflies.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Jan. 2009 23:08

Jst tut... Čeprov sm ful jezna na Konzorcij, ker ni več pocen. Včasih so poskrbeli, da smo dobili najcenejše izdaje mass paperbacka, recimo knjige Stephena Kinga so ble do par mesecev nazaj po 6€. Kar je blo vseen dražje kot v ZDA. Zdej pa popolnoma identične knjige prodajajo po 12€, ker majo drugačno, bl pisano naslovnico in ne vem, pač druga založba. Ja fak, za 12€ si pa lahko že slovensko knjigo privoščm. :?
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 28. Jan. 2009 16:05

ma ja, knjige so postale iber drgae...čeprav js se še zmeri bojim časa, ko bodo knjige v elektronski obliki na tablici... ne vem, navad a knjiga ma vseeno en 'žmoht', a se vam ne zdi?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Jan. 2009 10:10

Prejšnji teden so imeli v Konzorciju kup zelo ugodnih knjig ... sem kupila roman v slovenščini za 2€ in en paperback v angleščini za 2.99€.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 03. Feb. 2009 16:47

Je kdo bral Dekle iz Šanghaja in kakšno je vaše mnenje?
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 03. Feb. 2009 18:03

Imam nekaj kupljenih knjig, doma jih je celo morje.. Ampak najraje imam knjige iz knjiznice. Tiste ki jih obozujem si pa kupim. Pa mogoce kaksen eroticen roman, ze ki so mi zanimivi :).

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov