Testenine

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 21. Jan. 2009 17:47

Meni pa te De Cecco ne sedejo neki ful. Ostajam pri Barilli, najraje integrali :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
izzie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 6. 7. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a izzie » 21. Jan. 2009 20:17

Kaychee napisal/-a:izzie, kako nardiš te zeljne krpice k si jih omenila?

A ma katera kak fajn recept omakce z bučkami? Jz jih samo popečem in pol dodam smetano za kuhanje pa začimbe.

In ja, najbolj pa me zanima, če katera sama doma dela pesto genovese?


Morajo bit ta prave testenine (tisti kvadratki, krpice), pa popraženo zelje (na olivnem olju). Se ful dolgo dela, ampak se splača. :) Ata si jih na koncu sladka, midve z mami pa kar tak pojeva, ker je boljše.
"Smo stroji za preživetje - robotski posredniki, slepo programirani za ohranjanje sebičnih molekul, znanih kot geni." (Richard Dawkins)
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 21. Jan. 2009 20:21

^^ mi pa nardimo včasih valvice (valoviti široki rezanci), zmešane s praženim, na kocke narezanim zeljem, in praženim mletim mesom...men je to najboljš, še posebej naslednji dan :P
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 22. Jan. 2009 9:16

jes sud včasih prepražim jajce in potem testenine kr poleg, tako da je vse skupaj malo prepraženo... fullll dobro, lahk je tud kaka tuna še zraven, slanina, pršut... :hearts:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Jan. 2009 9:54

lolitaa napisal/-a:Se strinjam z Jochie-jem.De Cecco je res zakon, pa obvezno morjo bit al dente, če ne jih sploh ne jem.


Teh pa še nisem sprobala. Bo treba nabavt :)
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 22. Jan. 2009 13:42

Jst tud obožujem testenine, vse, edin kšni tortelini, pa une filane zadeve mi niso lih kej preveč všeč. Drugač pa razne oblike makarončki, špageti, široki rezanci, njoki...

Največkrat delam omake s tuno, ker mi je tuna ful dobra in jst obvezno kupm Rio mare tuno v olivnem olju, ostale mi niso všeč. Najenostavnejša omakca mi je tuna+kisla smetana, lahko pa po želji dodaš še sir, koruzo...kar ti paše.

Zadne čase nardim dostkrat omako s tuno in čebulo in sicer uno olje iz tune zlijem na ponev, popražm čebulo, dodam še tuno, mal soli, popra in česna v zrncih, pa rata ful dobra in okusna omaka.

Velikrat nardim tud omako z gorgonzolo (obvezno mor bit hrvaška Bovizola v taki zeleni pakungi, ostale gorgonzole ne izpadejo dobr) in ta omaka je fajn tud za povsod, od vseh testenin, pa tud na riž paše. To pa tko nardim, da zlijem olje iz tun (lahko nardiš tud brez tune, če ti tuna ne paše in daš pač sam mal olivnega olja) v posodico, dodam narezano gorgonzolo na koščke, na zmerni temperaturi kuham, da se počas topi, dodam mal česna v zrncih in pol kisle smetane, na konc dam pa še tuno in počakam, da se vse mal razpusti. Ful okusna omaka :wink:

Pol pa sama probavam razne omakce z zelenjavo, vse živo, kar mi pade na pamet. Do zdej je vse fajn ratal.
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 22. Jan. 2009 19:42

Testenine so zakon! Bi jih jst tut jedla kr usak dan...
Zmagajo pa itaq:

Njoki z gorgonzolo - bolj simpl omake za narest ni :D
-u posodici zavrem mejčkn sladke smetane, dodam na koščke narezano gorgonzolo (jst mam najraj tisto od Lj. mlekarn) in na mejhnem ognju mešamo da se stopi. Na koncu še obilno popram
Njoke pa menda znate skuhat, a ne? :D Ko je že na krožniku še obvezno malo sveže naribanega parmezana...

Sicer pa je med najboljšimi tut omaka z repki škampov, zraven za obvezno zeleni rezanci! Sama te omake sicer še nisem delala, bom pa definitivno probala po receptu ki ga je napisala kr.ena!
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 22. Jan. 2009 21:03

Joj jaz tudi zelo zelo rada jem testenine. Najrajši špagete.

Največkrat si kar sama nardim omako.

1.Najprej popečem čebulo.
2.K čebuli dodam na kocke/trake narezano piščančje ali puranje meso in to malo zapečem, nato dolijem vodo, dodam lovorjev list in pustim, da se nekaj časa duši.
3.Medtem narežem zelenjavo:paradižnik,papriko,korenček,grašek,bučke itd., ter pripravim gobe (jurčki+lisičke) in vse to dam v ponev k mesu.
4.To vse dušim še kakšnih 10-15minut,pač po občutku.
5.Zmešam kislo smetano+malo Fant začimbe za golaž+voda+malo moke in to vlijem v ponev k mesu in zelenjavi in fajn zmešam.
6.Dodam začimbe. Kar pač imam pri roki. Obvezno itak sol,poper,bazilika, malo vegete,...
7.Omako polijem po špagetah ali rižu in to je to :D .

Občasno si naredim tudi vegeterijansko verzijo tega,pač ne dodam mesa in zato dam več gob.

DOBER TEK!
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 22. Jan. 2009 21:22

za čez špagete je moja najljubša hladna omaka tale:

- skupi zmešaš konzervo tune (brez tistga olja po možnosti), pol kisle smetane, na drobno narezan pol paradajza, žlico zenfa in žlico kečapa, sol in popr po okusu
- poliješ čez špagete in čez naribaš/narežeš mal sira
- uživaš :P njam
topka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a topka » 22. Jan. 2009 21:35

še moj recept ;) obožujem nacho in ga res ful uporabljam
testenine s tuno in nachotom ;)
popražiš čebulo na olivnem olju
daš čez konzervo pelatov
tuno dam jst kasnej not, da ostane se sočna
baziliko in na koncu še par žlic načota

i like it;)
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 22. Jan. 2009 21:48

moja cimra najde najbolj čudne možne sestavine za omako in se vedno zgraža, sam pol pa pride fuuul dobro :) nazadje sm jedla z nacho sirom, tuno in philadelpija sirom.. njaam :)
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 22. Jan. 2009 22:12

Men so pa najboljše testenine z lososom:
- na čebuli/česnu/obojem prepražiš dimljenega lososa
- zaliješ s sladko in kislo smetano, popopraš in soliš, dodaš lovorjev list ter stisneš polovico limone (lahko uporabiš tud belo vino)

...pa obvezno parmezan, ko je enkrat na krožniku...lahko ga daš tud kr v omako že prej... :D
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 23. Jan. 2009 15:02

Rabiš čebulo,paradajz,papriko,bučke,korenje......(kaj ti od zelenjave paše),začime pa tist paradižnikov sok iz tertrapaka(če nimaš dost paradižnikov),testenine in sir.
Na olju prepražiš čebulo,da je rjava pol daš gor narezan paradižnik(več ga je boljše bo) in pražiš dokler paradižnik ne spusti vode pol daš not papriko,korenje in vso ostalo zelenjavo.to pol kuhaš in dodajaš začimbe po okusu.pol na koncu lahk dodaš kečap al pa paradižnikov sok,lahk pa tud ful mezge(odvisno kak ti paše).
Testenine skuhaš,precediš,zasiplješ s sirom in zmešaš z omako.

S TUNO
rabiš tuno,čebulo,por,začimbe,parmezan al navadn sir in testenine.
skuhaš porovo juhico.
na olju prepražiš čebulo,jo zaliješ s porovo juhico,dodaš začimbe po okusu in pustiš da zavre.
testenine skuhaš,med njih zmepšaš tuno,jih potreseš s sirom in poliješ z omako.
to je to.
hitro in okusno :razz:
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 23. Jan. 2009 15:49

Gufa lačna. :eek:

Ena mojih naj testeninskih omak, itaaak s tuno:
Popražiš čebulo na tuninem olju (ponavadi je olivno), nato dodaš narezan korenček in še to pražiš, vmes dodaš še ful začimb, ki jih pol ne vem poimenovati, ampak recimo - origano, peteršilj, bazilika, majaron, lahko tudi lovorjev list, pa še eno zadevo (:oops:), na koncu pa še tuno, pa lahko še malo soliš.
Prrfeeekt.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 23. Jan. 2009 16:26

*zverinica* napisal/-a:
Abby napisal/-a:js si skuham okrog 200g za sebe, sam se res kr fajn najem :D


kapo dol, jz počim pr taki količini! :eek:


Uf, ptičica :D ...

Jst si pr rižotah in testeninah (oboje jem dost redko, a ne po lastni želji) pod 200g - 250 g sploh pacat ne grem, kr se niti prbližn ne najem.

Kadar me je hraniu moj dečko (testenine freak) so ble omakce tunine, gobove, zelenjaune, kadar se hranim sama, so marmeladne :P (od nekdaj najbolj oboževana "omaka").
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov