Kuhanje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Janja84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 333
Na forumu od: 11. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Janja84 » 01. Avg. 2006 12:57

zadnje čase hočem kuhati skoraj vsak dan. Ne maram, da me nekdo sili, da moram kuhati. Če kuham nekaj novega, vprašam samo mami preko telefona, kako moram narediti in potem delam sama. To mi je najlepše. Tudi danes bom kuhala jaz. :D
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 04. Avg. 2006 20:42

em, jst mam pa vprašanje! kako se čist pravilno riž skuha. sej vem, da je glupo, sam men čist nikol ne uspe riža skuhat. Al je pacast al premal skuhano!!
Sm ga dons probala še enkrat nardit pa mi že spet ni ratal.....pa še dva paradajza sm dala not :x ....
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 04. Avg. 2006 20:49

Hmm, probat ga morš, kdaj je prav kuhan, da ni pretrd.
In ko ga kuhaš, mora imeti dosti tekočine, ki jo vpije..
ma jaz to delam vedno po občutku - za rižoto npr. na začetku zalijem riž z juho/vodo, pa tud potem še malo dolivam, če vidim, da riž prehitro popije vso tekočino.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 04. Avg. 2006 21:52

Jz pa rada kuham. Rada eksperimentiram s hrano in vedno izumim kaj novega. Pomagam si pa tudi s kakšno kuharsko knjigo. Kuham pa že kar dolgo (par let), ker trenutno jaz skrbim za "družino" :)
Uporabniški avatar
Erinija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 1. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Erinija » 04. Avg. 2006 22:27

mycosmogirl napisal/-a:em, jst mam pa vprašanje! kako se čist pravilno riž skuha. sej vem, da je glupo, sam men čist nikol ne uspe riža skuhat. Al je pacast al premal skuhano!!
Sm ga dons probala še enkrat nardit pa mi že spet ni ratal.....pa še dva paradajza sm dala not :x ....


odvisno je od same vrste riža, določena vrsta je pač taka, da je pacasta, če želiš, da je skuhan. če "pacastega" ne maraš, ti priporočam uncle bens (nočem nbene reklame delat). in če želiš skuhati riž kot prilogo, toplo priporočam da zraven streseš še mal vegete, ker pride velik bolj okusen, kot skuhan v sami soli.

drugač pa znam skuhat al pa spečt od hrane in slaščic več al manj vse, razen rib. Pri tem zelo velik improviziram in se redkokdaj držim recepta natančno, sploh pa se da z raznimi začimbami, ful izboljšat (in popravt) okus hrane. Edino, kar mi ne gre je peka pice (al je surova al pa pretrda).
Specialiteta - je itak da vse kar pride izpod mojih rok :lol: - js glasujem za jagodne cmoke!!

drugač pa sem med lonci odkar pomnim. priučila od mame, babice, očeta, televizije... najraj pa si kak zanimiv recept najdem sama in probam in se s tem kej novega naučim. prej sem kuhala kar dosti. odkrat delam in pridem za domov šele za večerjo, pa je to prava redkost.

kar se tiče specialitet mojih fantov (bivših) - pašteta na kruhu :roll:
...girls just wanna have fun...
vedezevalci.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 3. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vedezevalci.com » 04. Avg. 2006 22:51

mycosmogirl napisal/-a:em, jst mam pa vprašanje! kako se čist pravilno riž skuha. sej vem, da je glupo, sam men čist nikol ne uspe riža skuhat. Al je pacast al premal skuhano!!
Sm ga dons probala še enkrat nardit pa mi že spet ni ratal.....pa še dva paradajza sm dala not :x ....



Kuhanje rižote je zame smrt; čist vedno sfalim. :cry:
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 05. Avg. 2006 0:07

Jz uporabljam riž od zlatega polja (rumen). Na olju "prepražim" riž (pa ne predolg), sam morš skoz mešat , potem pa zalijem z vodo, pa dam vegeto(ene 2 al 3 večje ščepce) in to je to. Pol pa odvisno kokr hočeš razkuhanega in gostega. Jz pol not dam še vse živo, pa je full dobr. Npr. poper, rdečo papriko v prahu, mal čilija, česen v prahu... Pa loh še zelenjavo daš not. Jz dam korenček, pa grah. mmm
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 05. Avg. 2006 8:07

Js rada kuham... najbolj rada kuham bučke na tisoč in en način... njam!!! res jih obožujem! drzgače me je pa mamica naučila kuhat- no, še vedno me uči... al pa po netu kak recept izbrskam in potem poskusim nardit... tud peciva rada pečem (moja specialiteta so torte-jagodna in saher)...

zdej sem pa lačna.. danes bom pa pico pekla, ko pridem domov... NJAM!!!
My dreams are my reality...
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 05. Avg. 2006 8:22

glede riža: če nočeš da je pocast, je najboljši basmati ali paraboiled. pol pa ne vem kako ga ve kuhate, jaz ga prepražim na čebuli, potem dodam 3x toliko vode kot je riža, mora bit kar natančno odmerjeno, ker je vode hitro preveč.
to infinity and beyond!
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 05. Avg. 2006 22:49

jst kadar riž kuham dam še začimo curry...sam k mi itak na koncu ne rata :( ....bom ga probala še enkrat skuhat, po vaših nasvetih :D ....
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 06. Avg. 2006 7:15

Jst pa rižoto tok rada delam, ker mi rata ful dobra, z veliiko zelenjavce, mogoče malo piščančjega meska ali tune, vse se seveda začne z olivnim oljem in čebulco, potem pa dodajam sveže paradižnike, papriko, grah, korenček..., nato še riž in zalijem ponavadi z juhico, ne z golo vodo, začinim, in pustim, da se počasi kuha, njami!! :)
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 06. Avg. 2006 9:12

jaz pa ne kuham ravno pogosto... :oops: saj se trudim to popravit. grem zdaj kaki dobri recept na net poiskat. :)
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
Schmetterling
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 3. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Schmetterling » 22. Nov. 2007 10:32

js sm mela pa lekcijo in sicer...
... naši družini je kuhala stara mama (res ful dobr, obvlada :) ), potem se je pa zgodil, da se je letos polet ful poškodovala in bla cele počitnce v postli (doma je pa enih 50 metrov stran od nas) tko da... sm bla za kuhno pristojna (kdo drug kot) jst. no in sm se ful navdušla, dost sm se naučila, ... tko da prakticiram še zdej...

že od nekdaj mi je pa največ veselje pečt sladice, peciva... najmn 1x na tedn. tko da so naši doma pa moji prjatlčki kr razočarani če nč ni...

od vsega najbolš so pa mafini...mmm...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 22. Nov. 2007 11:21

js ful rada kuham, še rajš pa jem :D .najbolš naredim testenine, rižoto, omlete..za kakšne večje specialitete pa še nism usposobljena :D
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 22. Nov. 2007 12:17

Ne kuham. Kar je nuja, si znam naredit. Drugače pa precej raje pečem.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov