Kuhanje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
yust me
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a yust me » 07. Feb. 2008 15:39

Jst z užitkom kuham in mi ponavadi tut use uspe karkoli se namenim da naredim. Naučila sem se pa s tem k sem v kuhinji vedno mami opazovala pa tko sparašvala umes...Drugač pa tut moj dobr in velikokrat kuha, pa če gledam na to, da sva skor enak stara je on znau kej skuhat že veeelik pred mano.
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 08. Feb. 2008 12:05

Znam kuhat,nisem ravno mojstrica ampak za pojest je :D Se pa kr težko spravm h kuhanju,pol pa še tista posoda.. :) moj zna res super kuhat,zato največkrat on kuha..kadar jeva skupaj.
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 08. Feb. 2008 19:05

joj, jaz obožujem kuhanje in pečenje. rada eksperimentiram pa iščem nove recepte, dodajam nove začimbe itd.
med tednom večinoma jaz kuham kosilo in si naredim stvari, ki jih moja mami ponavadi ne dela. :) edino ne znam oz. ne da se mi kuhat juh :)
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 08. Feb. 2008 19:08

meni gre na živce ta staromodni način kuhanja. moja babica stoji za šporgetom celo dopoldne, da scmari skupaj en ajmoht. ni šanse, da bi jst vlagala toliko časa in energije v hrano. se da v pol ure čisto fajn obrok skupaj spravit. tako so pri meni na meniju večinoma testenine, rižote, kuskus, pa sataraš ful rada naredim poleti.
Uporabniški avatar
bubble*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble* » 09. Feb. 2008 16:27

jullia_ napisal/-a:meni gre na živce ta staromodni način kuhanja. moja babica stoji za šporgetom celo dopoldne, da scmari skupaj en ajmoht. ni šanse, da bi jst vlagala toliko časa in energije v hrano. se da v pol ure čisto fajn obrok skupaj spravit. tako so pri meni na meniju večinoma testenine, rižote, kuskus, pa sataraš ful rada naredim poleti.


kaj pa je ajmoht? :oops:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Feb. 2008 10:33

obara. (ene vrste juha s ful zelenjave in mesom)
aaliyah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 15. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a aaliyah » 10. Feb. 2008 12:08

Js tud rada kuham, ampak za kuhanje hočem met mir, brez da mi nekdo gleda pod prste. Rada eksperimentiram, namečem v stvari vse začimbice, zelenjavo..vse kar mi je dobro, tudi če to ne piše na receptu (ok, seveda če je kombinacija logična.)... Rada naredim predvsem kakšno sladko stvar, in pa karkoli za mami ali pa fanta, saj onedva pojesta čisto vse (ponavadi naredim vsega preveč), in je kar fajn ko nič ne ostane. =)
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 29. Jul. 2008 17:32

shiva* napisal/-a:joj, jaz obožujem kuhanje in pečenje. rada eksperimentiram pa iščem nove recepte, dodajam nove začimbe itd.


Tud jaz obožujem kuhanje. Ko me piči, grem na net in poiščem kakšen nov recept. Rada tudi pečem, vendar rajši peciva od piškotov. Moja specialiteta.... ubistvu vse kar mi uspe in si potem prste obližemo ;). Brat bi rekel, da so to polnjene mehiške tortilje (tortilje sama delam), zelenjavni riž in solata. Kuhat me je naučila mami, ker sem bila čez počitnice vedno doma in sem kuhala jaz. Pa še brez starih staršev sem prezgodaj ostala (mami od moje mamice je bila zadnja še živeča, a je umrla pred mojim 3. letom starosti). Sama sem pa tudi pokazala interes in zanimanje za kuho.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
trepalnica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 334
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a trepalnica » 29. Jul. 2008 17:45

jaz tudi rada kuham, ko me prime... ampak ne morem, ce me nekdo gleda oz. ce je nekdo zraven takrat... obcutek imam, da me preverja, ce je dobro oz. mi "gleda pod prste", tako da se spravim, ko nikogar ni doma, da imam svoj mir in da nihce ne vidi ali pa voha, ce mi kaj ni uspelo... :)
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 29. Jul. 2008 18:07

Jaz zelo rada kuham. Naučila me je mami, ko sem bila stara tam nekje 10-12 let. Ker sem bila cele počitnice doma, ona pa je bila v službi, ji je prišlo prav, da sem jaz kaj skuhala namesto nje. Začelo se je s kuhanjem krompirja (ona ga je že prej nalupila in mi že vse pripravila na štedilnik) in prižiganjem pečice (kjer je bilo meso že pripravljeno) :D .
Potem pa mi je začela na listke pisati, kako se kaj skuha in sem kuhala po njenih navodilih. Sedaj sem si večino receptov že zapomnila; včasih jo še vprašam, kako se kaj skuha, ampak večinoma se znajdem sama.

Moje specialitete so golaž, zelenjavna enolončnica...

Ne razumem pa staršev, ki svojim otrokom ne pustijo kuhati. Moja 14-letna sestra celo poletje kuha kosilo (ker je le ona dopoldne doma), medtem ko njena sošolka niti jajca na oko ne zna speči, ker ji doma ne pustijo kuhati. :eek: Njena mami pravi, da bi se lahko kaj opekla... Niti plina ji ne pusti prižgati...
Jaz sem že pri 7. letih si vsako jutro pogrela mleko, preden sem šla v šolo (sem se tudi sama zbudila, se oblekla, si pripravila mleko in šla v šolo), pa se mi ni še nikoli nič hudega zgodilo...
Poznam tudi nekaj mojih vrstnic, ki ne bi znale skuhati kosila... Ne vem, ampak meni se zdi prav, da me je mami že tako zgodaj naučila kuhati; je lažje zame in zanjo.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 29. Jul. 2008 18:16

*sanja* napisal/-a: Moja 14-letna sestra celo poletje kuha kosilo (ker je le ona dopoldne doma), medtem ko njena sošolka niti jajca na oko ne zna speči, ker ji doma ne pustijo kuhati. :eek: Njena mami pravi, da bi se lahko kaj opekla... Niti plina ji ne pusti prižgati....


Ojej, to je pa res pretirano :| ..
Haha, pol maš pa 14-letnice, našminkane in v visokih petkah, po možnosti v partnerskih zvezah, štedilnika pa še ne smejo uporabljati :rofl:

Sama pa si zadnje čase najpogosteje kuham čaj :)
Zadnjič spremenil cukr8, dne 29. Jul. 2008 18:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 29. Jul. 2008 18:17

Ma glih učeri sm slišala dve k sta se pogovarjali, da so šli od ene tastari na morje in da ne zna nič kuhat, tud prat ne, zna si samo naredit čokolino, stare sta ble pa sigurn 18, če ne še več..to je pa kr mal višek že :roll:

Jest pa res ful pogrešam kuhanje, ker med tednom zlo pozn pridm domu in ni časa, tko da pol med vikendi kej (če sm sploh doma).

Sam teli listki so priročni-jest sm se tko tud velik naučila in sm si zmeraj ko sem kaj nobga skuhala napisala v zvezek, in še zdej tja pogledam koko se kej nardi (če pozabim) :P
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 30. Jul. 2008 8:46

jst tud rada kuham
naučila sm se sama od sebe in sicer,ko sem začela hodit s sedanjim fantom.sm bla veliko pri njemu (no sej sm še zdej) in ker on sam živi sva dostikrat skupaj kuhala.sedaj večinoma kuham jaz,on pa mi pomaga pri lupljenju zelenjave in podobno.
rada prizkušam tudi tuje kuhinje,čeprav mi potem ne uspe vedno.zelo rada pa tudi pečem torte in razna peciva.edino česar se nekako ne upam lotiti so razni golaži,jote,pasulj in podobno.
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 30. Jul. 2008 10:50

Js nikoli nism marala kuhanja. Mogoče zarad najstniške lenobe :P Ampak ok, hvalabogu da sta moja dva starša vztrajala, da se navadim kuhat. Zdej sm itak spet zadne čase skoz doma, pa sm dobila tako veselje za kuhat, da ne morm povedat :D

Začela sem kuhat nekje u 8. klasu OŠ.. 14let.
Od začetka sem delala solatko, pa rezala zelenjavo, tko da sm se navadla najprej to. Potem sem lepo začela kuhat kake testenine, razne omakce, potem zrezke, še prej različno pripraulen krompir, pol pa golaž (u,to me je fotr navadu nardit, kr je njegova specialiteta =). Zdej nazadne sm se juhco navadla skuhat. Sam še mal morm vadit. :)

Žalostno je pa za tiste, ki še pri svojih 20ih letih komaj znajo skuhat makarone pa toast u skrajnem primeru spečt. Ena takih je moja sestrična. Jooooj, jooooj, jooooj. :eek:
Zadnjič spremenil Laurica*, dne 30. Jul. 2008 14:39, skupaj popravljeno 1 krat.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 30. Jul. 2008 14:19

Dokler je mami hodila v službo sem morala kuhati oz. naredit enostavnejša dela preden je prišla iz službe. Potem se je mami upokojila in je blo konec moje kuharske kariere.

Rada bi znala več stvari skuhat, vendar me ne veseli. Pravim, da se bom naučila ko bom mogla.

Pred 2 tednih se bila na morju in je bil glavni kuhar moj brat. Njegova punca in ja smo se izognile delu, če se je le dalo. (od kosila sva mogli samo posodo pomit)

Znam pa naredit krompir na 1001 način pa dobro govejo juhico.

Včasih ko kuham imam občutek, da sploh nimam pravega okusa. Nevem katero začimbo oz. koliko bi dodala da bi bil dober okus.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov