Kako reči STOP sladkemu?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Avg. 2012 20:34

Js pa nimam problemov s sladkim, ampak s slanim :evil:
še posebno kak čips, kokice, smoki me prehitro ujamejo. Ampak načeloma ne kupujem tega, tako da sem kar uspešna pri zadrževanju (edino na feštah me vedno ujame in se bašem s tem, ali pa v res res slabih trenutkih :D )
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 29. Avg. 2012 13:51

Jaz imam tudi rajši slane stvari. Tega lahko res pojem v ogromnih količinah. Zadnje čase si tega tudi dosti kupujem, ka se mi počasi že pozna na kilah. :?
Uporabniški avatar
Snežna Sova
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 30. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Snežna Sova » 31. Avg. 2012 15:28

Jaz pa, če mi fuuul zapaše nekaj sladkega si to privoščim, ampak ponavadi ostane pri enem, dveh piškotkih, koščku čokolade..ni kakšnih enormnih količin (no tudi se je že zgodilo :D ). Ker kadar sem se popolnoma odrekla sladkarijam, so mi kmalu popustile zavore in sem se nabasala z njimi za mesec nazaj in naprej :oops: in prav to se mi je začelo kazat na postavi, ne pa tist košček peciva vsak dan po kosilu.
You are you. Now, isn't that pleasant?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Avg. 2012 19:28

Jaz pa mam vsake toliko "slabe dni", ponavadi sovpadajo s pmsjem, ko si ne morem pomagat da ne bi jedla sladkega, raznih čipsov, smokijev idt, celo mcdonalds hrana mi diši takrat. je pa drugače moj problem prevelika količina sadja - pred televizjo, ko se učim, ali pa ko mi zadiši nekja osvežilnega, mi ni problem pojest kile mandarin, lubenice, pomaranč... Enostavno mi je sadje božansko dobro in si ne morem pomagat, čeprav ima preveč cukra....
kattka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 28. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kattka » 19. Feb. 2013 20:27

Mene pa zanima, kakšne hrane se ve poslužujete, ko ste žalostne ali imate menstruacijo. Ker jas imam takrat neverjeten apetit, ampak se takrat bašem z samimi sladkarijami in ne jem nobene druge hrane. Zadnji teden sem že skos na čokoladi, ima katera nasvet kako se ji upreti oz. kaj storite ve ko se vam jo ''zlušta'', da se ji uprete. Jas je sicer niti nebi smela, ker mam laktozno intoleranco, povzroča mi mozoljčke pa še redi. A kaj ko se ji nemorem upreti -.-
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 19. Feb. 2013 20:50

Če maš laktozno intoleranco pol čokolade tako ali tako ne moreš pojesti na tone, ker te boli želodec oziroma imaš prebavne motnje. Ergo: čokolade poješ bolj malo :D Sj veš, encim laktaze morš met za prebavo mleka, ki ga je pa v čokoladi precej. Al maš blago zadevo al pa pri opisovanju nažiranja s čokolado pretiravaš.

Jej sadje :D
kattka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 28. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kattka » 19. Feb. 2013 20:55

Anjeske napisal/-a:Če maš laktozno intoleranco pol čokolade tako ali tako ne moreš pojesti na tone, ker te boli želodec oziroma imaš prebavne motnje. Ergo: čokolade poješ bolj malo :D Sj veš, encim laktaze morš met za prebavo mleka, ki ga je pa v čokoladi precej. Al maš blago zadevo al pa pri opisovanju nažiranja s čokolado pretiravaš.

Jej sadje :D


Ne pretiravam...vem ja sej mam pol cele noči probleme z želodcem..Bi bilo fajn če bi mi sadje dišalo..
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 19. Feb. 2013 21:16

Roko na srce, bl je nuja to, da daš neki v usta. Probaj kšne rozine, al pa oreščke, spij kozarec vode kadar te primejo tovrstne zadeve. Sj se da :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 19. Feb. 2013 22:59

Par takih tem glede želje po sladkem imamo na forumu, mogoče najdeš kak nasvet :) (pa bila je še ena, Kako se odvadit sladkega, ampak je žal ne najdem):


Kako reči stop sladkarijam: http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... ht=sladkem

Želja po sladkem:
http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... ht=sladkem

:)
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 20. Feb. 2013 8:42

Prvo boš mogla razvit malo več samokontrole. Še posebej bi moral bit razlog tvoja laktozna intoleranca.

Potem imaš pa ostale opcije... Pojej kako sadje ali suho sadje. Baje pomaga, če si zobe umiješ pa seveda voda.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 21. Feb. 2013 9:57

Nabavi si temno grenko cokolado.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 21. Feb. 2013 11:36

^^ Ja, men je ta top, jst mam kr uno z 90% kakava in sm se je čist navadla. En košček navadno čisto ubije mojo željo po sladkem :)
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov