Študij: visoka šola za dizajn

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kuverta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kuverta » 19. Feb. 2009 11:44

Zanima me kako se vam je zdelo na informativnem, jaz namreč nisem šla. So vam dali kakšne konkretne inf.?
Pa še vprašanje za tiste, ki ste sedaj že v drugem ali pa v tretjem letniku - notranja oprema. Kako je z vajami, prakso, pridobivanjem zvez in poznanstev - torej ali lahko po konačnem študiju res začneš delat ali si še vedno na začetku.
Hvala punce
Uporabniški avatar
kinana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 1. 2. 2009
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a kinana » 19. Feb. 2009 12:01

jz nism bla na inf,me pa zanima kje se sploh lahko zaposlis s to solo?to si lahko samo samostojen umetnik?
Bunny.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 17. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunny. » 19. Feb. 2009 14:47

Js sm bila na informativcih pa nism nč novega zvedla. Sam sm se pa že prej kr dobr pozanimala glede šole. Je blo pa dobr da sm vidla kako izgleda šola pa učilnice. Pa je blo tut po stenah velik izdelkov tko da sm vidla kaj od študentov pričakujejo.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 19. Feb. 2009 19:56

Bunny. napisal/-a:Šolanje je brezplačno.Mene pa zanima koliko je še približno dodatnih stroškov na leto(razni posebni pripomočki in podobno)?

letos (2. letnik) sem samo za kopiranje in vezavo zapravila 150 - 200 evrov ... pomeni izdelava 3 map plus plakat ... za dva predmeta oziroma za 1/3 dveh predmetov, pričakujem pa še vsaj 2x večjo porabo do konca leta ...
prvi letnik je pa še dražji ... je pa res, da sedaj delamo vse na PC in se mora vse barvno kopirat, pa vemo kok je ena barvna A3 kopija ...

Bunny. napisal/-a:Js sm bila na informativcih pa nism nč novega zvedla. Sam sm se pa že prej kr dobr pozanimala glede šole. Je blo pa dobr da sm vidla kako izgleda šola pa učilnice. Pa je blo tut po stenah velik izdelkov tko da sm vidla kaj od študentov pričakujejo.

učilnice so kriminalne za učenje ... ker imajo premajhna okna in je zrak noter nevzdržen ... barva te malo oživi, ampak ko si 1x 5h v isti učilnici, potem boš vedela, o čemu govorim ;)

kuverta napisal/-a:Pa še vprašanje za tiste, ki ste sedaj že v drugem ali pa v tretjem letniku - notranja oprema. Kako je z vajami, prakso, pridobivanjem zvez in poznanstev - torej ali lahko po konačnem študiju res začneš delat ali si še vedno na začetku.
Hvala punce

Se mi zdi, da je tako kot povsod - veze in poznanstva si moraš sam urediti, faks ti tu nič ne pomaga. Jaz že sedaj kar nekaj stvari delam v tej smeri, ampak žal dovolj ljudi poznam, ki so mi to malo omogočili in se ne bojim za svojo prihodnost, ker me po končani diplomi že čaka služba.
Bunny.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 17. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunny. » 19. Feb. 2009 20:15

Uh to pa so stroški. Mal se mi zdi bedno tole k mi recimo na SŠ lahko use kar je v povezavi s šolo kopiramo na stroške šole razn kkšne zapiske k smo si pa itak sami krivi da ne prepisujemo snovi. Te kopije pa vklučijo v prostovolne prispevke k jih pa ni treba nujno plačat. Pač tist k hoče. Pa tut zneski niso prou visoki.
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 11. Jul. 2009 14:26

Obujam temo.
Malo sem precekirala par strani, pa mi se vseeno nekaj stvari ni jasnih. Torej, sedaj grem v 4.letnik gimnazije, ali se lahko na VSD vpisem po koncani gimnaziji, torej z gimnazijsko maturo ? Ali je za vpis na VSD potrebno opraviti kaksno drugo solo ?
Zanimajo me v bistvu vse tri smeri, in vizualna kom., modni dizajn pa tudi notranji dizajn. Zaenkrat se se najbolj nagibam modnemu dizajnu.
Torej prvo me zanima kaksne pogoje moras imeti za vpis na to solo. Potem sem nekaj zasledila o solninah, je brezplacna le za viz. kom. ali za vse tri smeri ? In ja, koliko letnikov ima vsaka smer?

Najpomembneje mi je pa tole ; ko koncas to visoko solo, gres lahko ze delati (in kam) ali moras opravljat se kaj visjega da se lahko naprej zaposlis ? Ozi. ce si po koncani soli lahko le kaksen privatnik, ali kaj.

Malo sem zabluzila ampak upam da ste ujeli bistvo vprasanj. :wink: Hvala!
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 13. Jul. 2009 19:02

Lady_fLame napisal/-a:Obujam temo.
Malo sem precekirala par strani, pa mi se vseeno nekaj stvari ni jasnih. Torej, sedaj grem v 4.letnik gimnazije, ali se lahko na VSD vpisem po koncani gimnaziji, torej z gimnazijsko maturo ? Ali je za vpis na VSD potrebno opraviti kaksno drugo solo ?
Zanimajo me v bistvu vse tri smeri, in vizualna kom., modni dizajn pa tudi notranji dizajn. Zaenkrat se se najbolj nagibam modnemu dizajnu.
Torej prvo me zanima kaksne pogoje moras imeti za vpis na to solo. Potem sem nekaj zasledila o solninah, je brezplacna le za viz. kom. ali za vse tri smeri ? In ja, koliko letnikov ima vsaka smer?

Najpomembneje mi je pa tole ; ko koncas to visoko solo, gres lahko ze delati (in kam) ali moras opravljat se kaj visjega da se lahko naprej zaposlis ? Ozi. ce si po koncani soli lahko le kaksen privatnik, ali kaj.

Malo sem zabluzila ampak upam da ste ujeli bistvo vprasanj. :wink: Hvala!


vse tri smeri trajajo tri leta. NO in VK sta redno+izredno, moda pa je samo redno. Lahko se vpišeš s kerokol šolo, tud poklicno...nima veze, mors pa sprejemce opravt! Ti pa so 90% vseh točk pri vpisu, 5% je matura in 5% je uspeh. Ko končaš šolo se lahko zaposliš VK-grafično oblikovanje, oglaševanje,... NO-razni studii, ki se ukvarjajo z oblikovanje iterierja, kot svetovalec, lahko tudi pri raznih revijah... kot modni dizajner pa si lahko stilist, kreator, svetovalec, ... maš kr precej izbire!
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 13. Jul. 2009 19:06

aja, s stroški je pa tko...kokr si nardiš! js sm končala prvi letnik VK pa sm v celem letu porabila MOGOČE 100€ če štejem sem VES material, vse printe, plakate, tisk na kappa plošče... fora je, da si je fajn uredit kšna poznanstva, kjer velik cenej skoz pridš! recimo eni sošolci so si nardil gromozanske stroške s tem, ko je en profesor našteu kaj vse bomo rabil letos (akrili, tempere, ta papir, un papir, 1001 čopič,oljne barve, oglje...), tega nikol ne smeš it takoj kupt! js nism kupila NČ! Velik sm mela doma uporabnega, ogromn ma profesor, sošolci...eni so šli pa vse na novo kupvat! Pa tud printat ne hodt v center LJ, ker je sigurno najdraži :)
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 17. Jul. 2009 23:05

Najbolj me skrbijo sprejemci trenutno, ker nimam nekega predznanja o vsem tem, pa sploh nevem kaj se ucit za to.. o talentu ze, da me pa vprasa kaj teorijskega pa res nevem ce bi znala povedati :(

V vsakem primeru, hvala ti kayka!! :)
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 19. Jul. 2009 8:45

na sprejemcih ni nc tazga za kar bi rabu met predznanje...pač preverjajo tvojo kreativnost, unikatnost... mi smo lani mogl narest (VK) plakat na temo proti nasilju nad ženskami, en logo pa uporabo loga za osvežilno pijačo, pa eni negativi črk so bli pa pol si mogu neko kompozicijo sestavt pa uporabt na sliki. Za razgovor se nimaš pa kej učit. baje so pred nami meli tko, da so svoje izdelke zagovarjali (pač te k si jih na sprejemcu naredu), mi smo mel pa vsak drugače :) se mi pa zdi, da so nekak preverjal splošno razgledanost pa iskal vsaj malo znanja o umetnosti.
Uporabniški avatar
Mistika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 21. 7. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Mistika » 21. Jul. 2009 16:03

Nujno, a kdo ve kok stane letos izredno? :help:
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 21. Jul. 2009 20:32

mislm da (še vedno) 3800?
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 28. Jul. 2009 10:45

Kayka, res ti hvala. :) Si me malo potolazila.. hehe.
Sicer no, prej ko sem brskala nekaj strani nazaj sem videla, da so ene sprasevali o nekah vrstah blaga ipd., tega res nevem ce bi se spomnila bolj strokovno razloziti. :) Drugace zagovori mojih izdelkov mi niso velik problem, to bi ze slo.
Bom videla se malo, morda pa se le odlocim za to solo. Sploh ni slabo, ampak se res bojim sprejemcov. :) Ker imam o sebi zelo slabo misljenje, mislim da se splosne razgledanosti nimam, haha.
Uporabniški avatar
Mistika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 21. 7. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Mistika » 01. Avg. 2009 14:27

Če kero zanima kakšni so letos sprejemni za smer VK, si nej prebere to:

1. NALOGA: DIPTIH - Občutje potovanja na počitnice-morje (tuš, tempera, čopič)

- Kompozicija iz črt, izraža naj dinamičnost, veselje, vznemirjenje.
- Kompozicija iz barvnih ploskev, izraža naj umirjenost, žalost, nostalgijo


2. NALOGA: RESTAVRACIJA Z ZDRAVO HRANO (mešane tehnike)

- 1. list A4 - Izmisli si ime restavracije, določi njene vrednote, način poslovanja in strežbe, ciljna skupina gostov, njen poseben profil, ki jo ločuje od drugih (podobnih) restavracij.
Vse skupaj kratko, jasno in lastnoročno napiši in besedilo ustrezno oblikuj.

- 2. list A3 - Oblikuj znak in logotip za restavracijo (uporabiš lahko mrežo,
semantično sintaktično analizo, pozitiv - negativ, ...). Zamisli si inovativen in učinkovit način promocije - oblikuj medij promocije (darilo v 3D obliki) in na njem uporabi logotip ter znak restavracije.


3. NALOGA: PLAKAT (kolaž, revije - A3)

V kolaž tehniki izdelaj družbeno angažiran plakat na osnovi besed ustvarjalnost, novodobni mediji, tehnologija, socialne vrednote, globalizacija. Uporabi izrezke iz revij (vizualnega materiala) ter jih
sestavi na nov način.

Izdelek naj bo zasnovan izrazito konceptualno. Poskušaj likovno izraziti svojo lastno trditev, mnenje.

+ 4. naloga je zagovor :mrgreen:
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 01. Avg. 2009 21:09

a je to kje objavljen?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov