Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2014 11:23

Eno zelo splosno vprasanje...

V sluzbi se lotevam ene raziskave, ki jo bom uporabila tudi za diplomsko nalogo na faksu. Tema je super fajn v primerjavi s tem, kar sem do sedaj slisala, da so sproduciral studenti (brez zamere, ce se je kdo prepoznal) :lach:
Ker denarja ni nikoli prevec, me zanima, kaksne so moznosti financiranja s strani kaksnih skladov. Smo v EU, hocem za spremembo kako korist od tega :D
Kam naj se obrnem? Nekaj ze sicer guglam in ko dokoncno zastavim, bom jasno se na faksu povprasala, ampak me zanima cim vec moznosti. Vsaka sled bo vec kot koristna!
miumiu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a miumiu » 30. Maj. 2014 18:18

Živijo. Sicer sem pisala že v drugo temo, bom pa še v to ker je novejša :)
Letos sem se vpisala na pedagogiko in andragogiko. Torej 2014/15 bom prvi letnik. Malo me skrbi rezultat mature in sicer imam 69 točk. Sprejmejo jih 60, vpisanih nas je pa 78. Lani je bil minimum 64,5 točk, vpisanih 71, sprejeli so jih pa isto 60. Ali mislite da pridem not?
Je mogoče še kakšna bodoča študentka ped. in andr. tu? :) Lp :)
mermaids
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 5. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mermaids » 05. Jun. 2014 11:19

Živjo :)
Mene pa zanima, če ima katera izkušnje s sprejemnimi izpiti za ALUO, smer Industrijsko oblikovanje.
Imam risbe s tečaja (skice predmetov v kompoziciji), in mi niso nič povedali kaj zahtevajo v mapi, ki se odda kot prvi del sprejemnega izpita. Tudi ne vem, po kakšnem vrstnem redu bi risbe zložila, najboljše spredaj?
:cry:
Hvala za pomoč!!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Okt. 2014 7:22

Kaksen svez diplomant turizma s smislom za avanturo? Ali soon-to-be diplomant turizma? Lahko tudi karkoli sorodnega, morda. Oiroma, kje bi prisla v stik z njimi?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Nov. 2014 23:40

Torej imam prijatelja iz Bosne, študira medicino, pred kratkim bil pri meni, bil navdušen nad Slovenijo, in sedaj ga zanima če bi lahko študiral medicino v Sloveniji.

Je tretji letnik.

Je možen vpis, ker Bosna ni v istem sistemu in nimajo Erasmusa?

In če, kje so kontakti, oziroma, kam naj se obrne?

Hvala vnaprej za pomoč ;)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Dec. 2014 0:13

obrni se na študentsko svetovalnico.

po mojem ne bo šlo tako zelo zlahka.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Dec. 2014 1:23

Bom, hvala za pomoč ;)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Dec. 2014 13:49

načeloma ima vsak faks tudi oddelek za mednarodno izobraževanje. mogoče bi bilo smiselno vprašat tudi na fakulteti.

obstajajo tudi druge pogodbe o sodelovanju, ne samo erasmus
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 01. Dec. 2014 15:04

Možen je tudi prepis, ko je študent pripravljen plačevati šolnino, opraviti izpit iz slovenščine za tuje državljane in opraviti morebitne diferencialne izpite, da bi se lahko vpisal v višji letnik. Več o tem bodo znali povedati na pristojnih oddelkih univerze, na katero bi se študent vpisal, predvsem na oddelkih, kot so Univerzitetna služba za karierno svetovanje in ostale storitve za študente, Univerzitetna služba za kakovost in storitve za študente in Univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje, kjer bodo znali povedati več tudi o možnostih študijske izmenjave, spodaj pa je približen opis postopka kot se pojavlja v obrazcu Vpis za tuje državljane Univerze v Ljubljani.

Tuji državljani, kandidati za nadaljevanje študija na Univerzi v Ljubljani, morajo za prehod izpolnjevati pogoje za vpis v višji letnik po študijskem programu univerze v tujini, na kateri so vpisani. Senat članice, na kateri želijo nadaljevati študij, jim določi morebitne diferencialne izpite in druge obveznosti za vpis ter letnik, v katerega se smejo vpisati.

Univerzi v Ljubljani morajo poslati naslednja dokazila:

Do maja:
- Prošnjo, v kateri navedejo, zakaj se želijo prepisati.
- Obrazec Prijava za prepis s tuje univerze. Obrazec je objavljen na spletni strani Univerze v Ljubljani.
- Potrdilo o vpisu na tuji univerzi (izvirnik in overjen prevod v slovenski jezik).
- Dokazilo o že opravljenih izpitih z ocenami (izvirnik in overjen prevod v slovenski jezik).
- Študijski program (kratek opis vsebin, število ur predavanj in/ali vaj ipd.).
- Identifikacijski dokument (overjeno kopijo rojstnega lista ali potnega lista).

Do septembra:
- Potrdilo o izpitu iz slovenskega jezika na srednji ravni po programu Slovenščina za tujce.

Poslana dokazila univerza odstopi visokošolskemu zavodu, na katerem želijo kandidati nadaljevati študij in zaprosi visokošolski zavod za mnenje, če in v kateri letnik se lahko posamezni kandidati vpišejo.

V sklepu visokošolskega zavoda, ki ga kandidati prejmejo po pošti, je navedeno, kateri izpiti in obveznosti se priznajo ter letnik, v katerega se lahko vpišejo. Vse informacije o vpisu kandidati dobijo na visokošolskem zavodu.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Dec. 2014 15:12

Hvala, zlati sta ;)

Mu bom prevedel, dal kontakte in bo že sam speljal to.

Hvala še enkrat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 01. Dec. 2014 15:44

Ni za kaj. Mu želim čim več sreče pri podvigu. :)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 01. Dec. 2014 20:36

Ena možnost je še Basileus (balkanski eramus). Za izmenjavo je to super. nekdo mi je pravil, da imajo celo svojo (pač srbo-hrvaško govorečo) skupino na vajah.

Sicer pa poglej še za mf mb. oni znajo biti bolj odprti kot ljubljana.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Dec. 2014 20:44

sem nekako sklepal ja, sem dal prvo kar kontakt mariborske.

Hvala vsem za pomoč ;)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 13. Jan. 2015 2:01

Kako je s podiplomci na faksih, na katerem nisi opravljal dodiplomca? Pri nas je magisterij namrec ze placljiv, tako da bi sla kam drugam. Razmisljam o aluo-ju ali pa o necem cisto tretjem. Kdaj priblizno so diferencialni, oz karkoli je ze treba opravljati?

Bom sla tudi na studentsko v kratkem, me samo zanima, ce ima kdo kako info.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 13. Jan. 2015 7:15

^^Po mojih izkušnjah je ful različno od faksa do faksa, zato najboljše, da si prebereš na njihovi spletni strani ali pišeš v referat tiste fakultete, ki te zanima.
Npr. jaz sem šla s FKKT na EF in rabijo vsi zunanji (ki se jim ti predmeti ne priznajo) opraviti dva diferencialna izpita. Opravljajo se septembra, pa tudi kasneje so roki. So pa prej priprave.
Vem pa za biotehniško fakulteto, da se moraš ful zgodaj pozanimat, ker moraš pol hodit na vse vaje, kot ostali študenti, pa tam ti vse mastno zaračunajo. Slišala sem za primer, ko bi punca mogla za vpis tja opravljat sedem diferencialnih.

Pač bistvo mojega dolgovezenja je, da se je najboljše kar na faksu pozanimat :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov