Moja prva zaposlitev - POMOČ

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Daisy.B
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Daisy.B » 10. Sep. 2012 19:11

Pozdravljene!

Sem študentka 1. letnika izredno (no, še nekaj dni pa bom že v 2. letniku). Za izredno smer sem se odločila zaradi moje lenobe in posledično neuspešne mature v prvem roku. Jeseni pa sem imela na izbiro samo še izredno smer ali pavziranje. No, pa smo se doma odločili, da mi polovico šolnine posodita starša (morala sta vzeti kredit), polovico pa prišparam sama.
Letos sem dajala od sebe vso energijo, da bi izpolnila pogoje za prestop na redno smer. Povprečje sem vzdrževala nad 8, naredila vseh 15 izpitov... Pri zadnjem sem pa "popušila" :mad: (grdo povedano)... jezna sama nase, na sistem pa malo tudi na profesorja nisem vedela kaj storiti. Denarja za šolnino nimam, starša mi ne morata posoditi,...
Skratka... težko verjeti, vendar se mi je ponudila redna zaposlitev, in to še na področju moje stroke - zdravstvene nege. :eek:
No, službe še uradno nimam, vendar mi je sorodnica, ki tam dela že vrsto let povedala da imam odlične možnosti, da delo dobim.
Tako bi se vse "poklapalo"... lahko bi študirala izredno, finančno bi bila sposobna plačevati šolnino, počasi bi se lahko začela osamosvajati, pa še čez 2 leti bi imela delovne izkušnje, kar vsak razpis na mojem področju zahteva.

Zanima me, kakšni so postopki, kaj moram vedeti, kaj je z zdravstvenim zavarovanjem... kakšni nasveti?
Še pred nekaj dnevi sem mislila, da me to čaka šele čez nekaj let...

Hvala za pomoč in odgovore! :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 10. Sep. 2012 19:15

v službi ti bo kadrovnik dal vse napotke, podjetje te bo prijavilo v sistem zavarovanja, tebi ni potrebno nič storiti. le potem si še uredi dodatno zdravstveno zavarovanje, ki te bo stalo dobrih 25€ mesečno.
btadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 29. 9. 2010
Kraj: Krško

Neprebrana objavaNapisal/-a btadeja » 11. Sep. 2012 7:05

Ja, se strinjam. Ko se gre enkrat zares te itak v podjetju vodijo čez postopek. Navadno je najprej zdravniški pregled in varstvo pri delu, sledi podpis pogodbe potem pa veselo na delo :). Prvi dan bol na izi pol pa kr takoj zares.
Bi pa samo rekla, da so zelo čudni časi danes in da je služba že skor na meji čudeža, če pa je iz tvoje stroke potem pa je čudež in ti čestitam da ti je uspelo :) :wink:

Pozdravček
Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 13. Sep. 2012 14:27

Po svoje še dobro, da se ti obeta služba. Pa le glej, da si boš denar dajala na stran. Potem pa dokončaj študij. Mogoče ti bodo pa v službi kaj denarja za šolnino pristavili.
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 26. Sep. 2012 10:01

Upam, da bo kaj iz te službe in da se dobro razumeš s sorodnico, v kolikor bosta sodelavki. Meni to verjetno nebi ustrezalo.
Radovednost je ubila mačko
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Sep. 2012 10:05

Škoda, da še jaz nimam kakšne sorodnice v zdr. negi. Povsod same tete in nečakinje in sestrične, svašta. In mi slabo kaže, pa sem imela povprečje vsa tri leta nad 9.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Sep. 2012 10:37

ja...tezko je, ce nimas kje koga poznanega. Se mi zdi, da moras v tem primeru met res sreco. ker vsi hocejo nekaj izkusenj...le kako jih bos imel, ko si pa ravno diplomiral? Razen seveda ce si ze med studijem pocel nekaj v svoji stroki...
samec.sem
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 9. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a samec.sem » 28. Sep. 2012 11:54

Res je, v tej Sloveniji gre vse preko nekih vezic. Samo ne obupat. Iščite naprej, nekaj se bo že našlo :)
- Bil je čisto običajen dan in Marco Polo se je odločil raziskati Kitajsko, kaj boš pa ti počel/a danes?
- Kdor jezika špara, kruha strada
http://govorim.si/

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]