Matura: maturitetni tečaj

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 31. Okt. 2011 11:09

Je kdo delal MT na prvi gimnaziji v Mb? :) Kakšne so izkušnje in kje se da pogledat, koliko jih je opravilo maturo?
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
Uporabniški avatar
Fiverafna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 16. 8. 2011
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Fiverafna » 03. Nov. 2011 19:09

Tole je na spletni strani :) :
http://www.pgmb.si/uspeh-na-maturi/

"Ponosni smo na generacijo maturantk in maturantov, ki so v spomladanskem roku mature dosegli izjemno 99% uspešnost – od 206 dijakov so 204 uspešno opravili maturo, uspešnih je bilo tudi 6 maturantov maturitetnega tečaja."

Sem bila v tej generaciji (ne MT, ampak sem bila prav dijakinja) in je bilo udeležencev maturitetnega tečaja kolikor sem na hodnikih in pri maturitetnih predmetih opazila kar nekaj več. Kakšnih 15 ziher.
Z nami skupaj so imeli biologijo in zgodovino in so jih tretirali enako kot nas. Pač redna preverjanja znanja, kvalitetna priprava na maturo. Vsaj zame je bila (pri teh dveh predmetih) :) Je pa tudi odvisno kateri profesor te uči. Kako je pa pri slo/mat/ang ter ostalih predmetih glede MT pa ne bi vedela.

Upam, da ti je kaj pomagalo :)
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 08. Nov. 2011 19:03

Hvala. :) Sem pa slišala, da se baje letos zadnjič izvaja MT na prvi gimnaziji, ker jih je v minulem šolskem letu na koncu maturiralo samo 6, tečaj pa jih je obiskovalo več, kot si tudi sama opazila. Sem se obrnila na pgmb in mi je gospa iz referata oz. tajništva sporočila, da so podatki o tem, katere šole izvajajo MT v prihajajočem šolskem letu, objavljene v razpisu okoli 15. januarja. Vsekakor upam, da se bo tudi drugo leto izvajal na tej gimnaziji ali kateri drugi v bližini, ker so mi druge šole izven Maribora odročne, pa tudi želim, da dobim kar se da veliko znanja, kar pa ne dobiš v tistih nekaj mesecih na vsaki šoli.
Drugače pa bi sama obiskovala izredni MT, a nisem nikjer zasledila, da bi se izvajal kje v bližini, kajti v primeru, če mature ne bi opravila uspešno, bi še vedno lahko dalje študirala redno na trenutni fakulteti. Baje ga izvajajo samo določene šole, in sicer Euro šola v Lj, Zaris in CDI Univerzum. Ima kdo kakšne preverjene informacije glede šol v Mariboru? :?
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Apr. 2012 13:00

*Gaja* napisal/-a:Kje v Mb ali okolici se izvaja maturitetni tečaj oz. kdaj bo razpis za srednje šole, ki bodo v naslednjem šolskem letu (2012/2013) izvajale maturitetni tečaj? Seveda želim kvalitetne priprave, kar pa ne nudijo povsod, žal... Za prvo gimnazijo sem slišala kar nekaj slabih stvari. :S
Upam, da ima kdo kakšno koristno informacijo od koga, ki je (uspešno) opravil maturo po mt.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Apr. 2012 15:23

chaotic_freak napisal/-a:Zdravo!

Jaz pričnem 1. oktobra maturitetni tečaj, imam opravljena 3 leta gimnazije + 1 leto pavziranje.
Zanima pa me, če lahko letos dobivam štipendijo. V gimnaziji nisem dobivala štipendije, ker sem živela pri starših.
Letos pa se selim v podnajemniško stanovanje in me zanima kako je s štipendijo ali kakršnokoli državno pomočjo. Delala bom preko študentskega servisa, tako da visokih dohotdkov ne bom imela in vse si bom plačevala sama. Hvala za odg.


*mala* napisal/-a:Mislim da ti štipendija NE pripada. (I might be wrong...)


purple_rain napisal/-a:Ne, kvečjemu lahko Zavod za zaposlovanje sofinancira, kar pa pomeni, da ne morš delat prek študenta..razmisli kaj se ti bolj splača.


FemmeFatal napisal/-a:Pojdi se pozanimat. Jaz sem bila v podobni situaciji in so bili na Zavodu (takrat je mel se zavod stipendije cez) pozitivni odzivi, ampak se je potem zaradi starosti zapletlo. Dolga storija, u glavnem, pozanimaj se.
Ninč33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 14. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninč33 » 14. Jul. 2014 13:29

Mene pa zanima, če lahko grem naslednje šolsko leto delat maturitetni tečaj ob študiju. Prvi letnik študija sem letos že končala, bi pa rada poskusila ob maturitetnem tečaju končat še 2. letnik. Je to sploh možno? Ali bi ob obiskovanje matur. tečaja izgubila status študenta?
kozoroginjaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 2. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a kozoroginjaeva » 27. Jun. 2015 20:14

hej a če bi js šla na maturietni tečaj z 22 leti , ali bi mogla kaj plačati?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7499
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Jun. 2015 20:35

hej a če bi js šla na maturietni tečaj z 22 leti , ali bi mogla kaj plačati?

Kolikor jaz vem, je maturo potrebno plačati,če nimaš statusa rednega dijaka

Mene pa zanima, če lahko grem naslednje šolsko leto delat maturitetni tečaj ob študiju. Prvi letnik študija sem letos že končala, bi pa rada poskusila ob maturitetnem tečaju končat še 2. letnik. Je to sploh možno? Ali bi ob obiskovanje matur. tečaja izgubila status študenta?

Seveda je zakonsko možno,statusa študenta ne izgubiš...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov