Delo: Strežba / delo natakarice [Združene teme]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 23. Apr. 2007 14:08

joj jaz sem pa tako slabe volje.... to delo natakarice mi je postalo res všeč (seveda za delat občasno preko študenta, da ne bo pomote - ker študiram!) in sem spoznala en kup novih prijateljev vendar...totalno me je zamoril neki moški - moram reči moški in ne tip, ker ima 37 let, poročen, z otroci...do sedaj sva bila dobra prijatelja (spoznala sem ga tam v lokalu, ko hodi na kavico) sedaj pa mi je (zadnja dva dni) začel govorit ful perverzne besede...da bi me ugriznil v prsi, da bi bila lepa če bi bila gola....kaj naj naredim???? in s tem, da pozna mojega fanta, si mi drzne tako govoriti..kaj bi ve naredile?
a ve, ki delate kot natakarice in vam seveda tako perverzno in prostaško govorjenje vaših strank absolutno ne odgovorja, kaj naredite v takih primerih? se naredite neumne in ste tiho?
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 23. Apr. 2007 15:11

Sama sem šele začela z delom natakarice, tako, da še nisem imela takih problemov.

Mislim pa, da je najbolše, da temu kolegu poveš, da ti ni cool ko take govori, da to ni normalno glede na to, da je poročen in ima otroke. Daj mu jasno vedeti, da ne želiš takega odnosa.

Kar pa se tiče ostalih strank, mislim, da bi jih ignorirala, če bi bilo to parkrat v enem večeru. Če pa se te preverzne besede ponavljajo bi morda kaj rekla. Nisem sigurna kaj bi naredila v takem primeru.
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 23. Apr. 2007 17:17

Po mojih izkušnjah pri takšnih ljudeh kot je on (poročen, pozna tvojega fanta...) še ni nikoli zalegla lepa beseda. Tak da bodi bolj hladna ko pride naslednjič k tebi na kavo, če pa te bo spraševal zakaj pa mu razložiš da ti ni do tega da bi karkoli imela z njim in da nočeš nobenih pizdarij in da se naj začne normalno obnašat. Pa ne zdej tisto tiho in ponižno govorit, cela prestrašena temveč mu daj jasno vedet kako in kaj. Ker pri meni se je dogajalo da če sem hotela komu na lep način razložit me niti ni upošteval. Ker na žalost še vedno veliko ljudi misli da kelnarca ne zna drugega kot kavo skuhat in špricar natočit. :evil:
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 03. Maj. 2007 23:57

Jez tudi delam prek študentskega u gostinstvu že- se mi zdi 100 let :D . To se vedno najdejo taki idioti, bi lahko naštevala v nedogled, kaj se mi je že vse zgodilo. Tipa ignoriraj al pa mu reči nej gre raje svoji ženi to govort. Bebci neumni! Sam po moje nč ne bo zaleglo, tko da škoda zgubljat besede... ignoranca najbolj zaleže, sam to pomeni, da ga niti ne pogledaj ko take govori, ampak opravljaj svoje delo naprej!
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Maj. 2007 4:58

n ;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 22:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 26. Maj. 2007 10:14

mene pa zanima, recimo tiste ki delate kot natakarice, in same NE KADITE, vas moti kaj ta cigaretni dim? vas skrbi kaj to pasivno kajenje?
Uporabniški avatar
Leann
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 24. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Leann » 26. Maj. 2007 10:37

LaBonita napisal/-a:mene pa zanima, recimo tiste ki delate kot natakarice, in same NE KADITE, vas moti kaj ta cigaretni dim? vas skrbi kaj to pasivno kajenje?


Jaz sem prej včasih delala tudi kot natakarica, sem nekadilka in od cigaretnega dima se mi zelo solzijo oči ali pa kiham... Itak da me je ful motilo. Nisem bila toliko v skrbeh, kar se tiče zdravja nasplošno- pasivno kajenje, meni je pač slabo vplivalo na trenutno počutje. Zato tudi nisem dolgo vzdržala, sem pa kasneje še delala, vendar v gostilni, kjer je bilo res dobro zračenje tako, da me ni tako motilo.
Uporabniški avatar
irisina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 8. 2006
Kraj: =)

Neprebrana objavaNapisal/-a irisina » 26. Maj. 2007 17:12

LaBonita napisal/-a:mene pa zanima, recimo tiste ki delate kot natakarice, in same NE KADITE, vas moti kaj ta cigaretni dim? vas skrbi kaj to pasivno kajenje?


ja js delam 4 leta pa še mal, pa me na začetku niti ni tolk motilo, zdej me pa zmeri bl..
pa po pravic povedano me tud mal skrbi za moje zdravje, ker verjetn kr precej dima tam "požrem" :?
sploh me je začel skrbet takrat ko sem v kombinaciji dima in prepiha enkrat ratala čist hripava, me je kr panika :eek:
tko da zdej nevem, komi čakam da zamenjam službo - ne zarad dela samega ampak zarad dima in tega :?
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Jun. 2007 17:40

Zanima me ali gre vam na živce, ko potrebuješ zamenjavo v lokalu, da nobedn noče menjat?
Jaz morm v soboto nujno menjat pa sem klicala dve kolegici...ok eno kapiram ima maturo druga ma žurko...ena že pač dela v izmeno ostaneta mi dve...
In res nujn rabm zamenjavo pa še to je moj zadnji dan ko delam...Kaj nej naredim?
Mate mnenje?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
irisina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 8. 2006
Kraj: =)

Neprebrana objavaNapisal/-a irisina » 18. Jun. 2007 17:42

^^ itak, sej noben noče menjat v soboto al pa petek zvečer, valda grejo vsi vn, ane? :)
ej če boš zaklučla lepo reč šefici da te nav več, kaj te pol briga kdo bo delal, magar če koj ona :twisted:
ne resno, js zihr ne bi šla delat, sploh če bi mela take fore tam, kot si jih ti mela zdej... :roll:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Jun. 2007 17:55

ja full nočm prasica izpadt ane...

Fora je to, da je bla ona full soboto frej...pa še delalo se bo dopoldan...
Ja zdej sem poslala še tretji sms in čakam na odgovor...če ne bom poslala "šefici" sms, da v soboto nemorm delat...
Fora je to, da imamo pomembno družinsko srečanje ane... :?
In bi res rada šla...fora pa še clo to ker je z njegovimi to ker ima moj rojstni dan...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Luna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 17. 11. 2006
Kraj: overtherainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a Luna » 20. Jun. 2007 13:10

ja lepo ji rec da ne mores in ce bi se lahko ona zmenila za zamenjavo. ce pa potem ne delas vec pa res rec da tud ce ni zamenjave ne bos prisla :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 21. Jun. 2007 12:16

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 07. Nov. 2010 4:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Jun. 2007 12:32

Jz grem pa dons "probat" kako se znajdem pri tem delu (osebno mislm, da ne najboljš :)), ampak vsako stvar je treba enkrat probat, jz pravm.
Pa čeprav sem bla vedno (ne vem zakaj) tolk proti.. :?
Bomo vidl. :)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 22. Jun. 2007 1:08

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 07. Nov. 2010 4:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov