Delo: Strežba / delo natakarice [Združene teme]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 09. Feb. 2011 11:55

Sicer ne delam kot natakarca, delam pa na bencinskem servisu kot prodajalka, imamo pa tudi bar. Tam delati je super.

Za stranke imamo večinoma tujce, če pa pride kak slovenec nam je že čudno.
To je dobro tudi za to, ker smo se naučili že kar nekaj tujih jezikov.
Kuhamo večinoma espressoje, ki jih stranke bolj ali manj eksajo. Prodajamo tudi pekovske izdelke, ki jih tudi sami pečemo.
Najlepše pa mi je to, da ne strežemo pri mizah, ampak samo pri šanku, kjer stranko tudi takoj skasiramo, ko dobi pijačo. Stranka naroči, plača, spije in odide. Nihče ne visi tam ure in ure.

Ni pijancev, ni takih ki bi prišli harat za vikend, ko se vse zapre, ker alkohol ne točimo po 23h.

Tako, da če imate šanso delati na takem mestu, jo takoj zgrabite.
You want me to be something I can never ever be.
extravaganza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 6. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a extravaganza » 15. Mar. 2011 16:02

Meni gre pa tako na živce, ko včasih pridem v kakšen prijeten lokal in ne kar en pajzl (čeprav mora biti povsod nek odnos, kjer delaš v stiku z ljudmi), kelnarca pa razen pozdrava sploh nič ne vpraša, ampak kar nejevoljno stoji tam, kot da se ji ne ljubi izustit niti "zdravo" ali "izvolite, kaj boste". :? Da ne omenjam cvetk, na katere čakaš pol ure, da te postrežejo, ker ne čekira vseh kotov lokala, ampak samo tiste, ki jih vidi izza pulta, riti pa se ji ne da premaknit ven.
Zadnjič spremenil extravaganza, dne 20. Jun. 2011 17:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Mar. 2011 16:08

Pozdraviš in lepo nasmejano vprašaš Kaj vam lahko prinesem? ali kaj podobnega. Men gre tud na živce, da stojijo tam, kot da bi rade bile kjerkoli drugje, sam tam ne :?
kavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 14. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kavka » 18. Mar. 2011 12:00

Jaz pa moram čim prej najti delo v kakem lokalu, ker bi se rada selila na svoje (od oktobra dalje mam tako ali tako faks, ampak že prej hočem it na svoje in nekaj zaslužit) in kolikor gledam oglase za delo ter kličem naokoli, so same zagrenjene stare gospe ali kaki od dol, za katere potem slišiš, da itak ne plačajo ur. :? No, v enem lokalu sem mislila delat, ker sem mela priliko, a je bilo plačilo na roko, na tak način pa ne mislim delat, ker mam napotnice in ker so kazni hude. Ve kdo, če v Mb rabijo kje pomoč v kakšni mirni kavarnici, slaščičarni ali dnevnem baru? Pač da so porihtane zadeve glede plačila, da je odprto max do 22. oz. 23. ure ipd. :) Ker mi drugače ni problem delat niti med vikendi.
Aja, iščem pa redno delo (med tedni, lahko tudi kakšen vikend, dva ali tri na mesec) in ne občasno pomoč 3x tedensko.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 18. Mar. 2011 16:57

extravaganza napisal/-a:jaz pa ta teden začnem delat v enem dnevnem baru (kava bar) in še nikoli nisem delala kaj takega, tako da ne vem kako nagovoriti goste.. ni mi problem komunikacija, ampak me zanima (mogoče se bo komu čudno zdelo, če dela v tem že leta :)) kako pristopite... vprašate kaj želite, kaj bi naročili..? včasih ko sem kje na kavi, kelnarce razen pozdrava sploh nič ne vprašajo ampak kar stojijo tam nejevoljno :?


Jaz ponavadi rečem Dober dan (starejšim, nepoznanim) ali živijo, dobro jutro, dober večer, kaj lahko prinesem? Pa seveda prijazen nasmešek.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 01. Apr. 2011 11:24

Jaz pa ta vikend začnem delat v strežbi v enem lokalu in me je najbolj strah glede denarja, da ne bi napačno vrnila denaja in bi na koncu še sama morala založit ipd :? Nimam še nič izkušenj, a sem vseeno rekla, da sem pred leti že pomagala v enem kafiču, da so me potem vzeli, ampak je en dan poskusno delo. Drugega me ni strah, le z denarjem nisem še nikoli delala :oops:
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 01. Apr. 2011 22:13

Verjemi, da je denar zadnja skrb, ker boš pri vsaki novi stranki bolj vešča hitrega preračunavanja. Dosti bolj pomembno je, kako se razumeš s sodelavci in nadrejenimi. Če so zateženi in zagrenjeni, zna bit mučno delat tam. Stranke itak pridejo in grejo, in četudi je vmes kakšna neprijazna, že čez 5 min pozabiš na to. Če pa ti nekdo zraven tebe najeda, pa zna bit dosti bolj nevzdržno. :wink:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Maj. 2012 11:28

anyya napisal/-a:Zanima me, če bi mi katera lahko prosim povedala za kake lokale v LJ, kjer zaposlujejo delavce v strežbi v kakem baru (ne študentsko delo, ampak redno, ker sem stara 27!). Kje povprašat? Na zavodu za zaposlovanje ni nič...


rokerca napisal/-a:Vzami si en dan časa in pojdi lepo po vrsti osebno vprašat. Bo največ učinka - službo lahko dobiš že isti dan :)


purple_rain napisal/-a:Lahko bi vprašala v obstoječi temi: Delo: Strežba / delo natakarice.
Sicer pa, men se zdi, da je lih za delo v strežbi največ oglasov. (argh, ZRSZ, ne morm nalepit linka s seznamom rezultatov iskanja, kvečjemu tako: klik, izberi "napredno iskanje", izberi "območno službo" (OS) in čist na dnu (4.) "ključno besedo").
mojedelo.com
mojazaposlitev.si
...

Ampak kot pravi rokerca, je verjetno res še najbolj učinkovito osebno it povpraševat.
ursikaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 30. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a ursikaa » 22. Okt. 2013 12:55

pozdravljene! zanima me mnenja tistih ki ste že delale v gostilni, ali se hitro privadiš. No nikoli še nisem delala v strežbi in me je malo strah.. gre se pa za manjši lokal pri osnovni šoli. Ste se hitro naučile delati v gostilni? Ker se s strežbo res da lepo zaslužit in bi tudi fuul rada šla delat v gostilno, ampak me je malo strah, kako sem bom znašla. se je težko privadit? Lp
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 22. Okt. 2013 13:21

Mogoče katera ve , če kateri lokal/bar išče kelnarico na območju Ptuja ali v okolici ? Na študenskem servisu trenutno ni nič.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 22. Okt. 2013 15:04

Zrihti se mal pa pejd na obhod po lokalih in sprašuj na mestu. Se je izkazalo za najboljši pristop v tej branži..
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 23. Okt. 2013 13:21

ursikaa napisal/-a:pozdravljene! zanima me mnenja tistih ki ste že delale v gostilni, ali se hitro privadiš. No nikoli še nisem delala v strežbi in me je malo strah.. gre se pa za manjši lokal pri osnovni šoli. Ste se hitro naučile delati v gostilni? Ker se s strežbo res da lepo zaslužit in bi tudi fuul rada šla delat v gostilno, ampak me je malo strah, kako sem bom znašla. se je težko privadit? Lp


Jaz sem se vsega naučila v 2, 3 dneh. Če gre za kero večjo gostilno, kjer strežejo velik stvari, ne sam pijače, valda traja dlje, da se naučiš. Ampak v tem primeru te nima za kaj biti strah.. Ni glih cela znanost..

(wooo upam da sem se kelnarjenja rešla :))
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
ursikaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 30. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a ursikaa » 23. Okt. 2013 14:26

hehe ne za en manjši lokal se gre, zraven osnovne šole :) okei hvala, ker me je pač zanimalo kako dolgo potrebuješ, če še nimaš nobenih izkušenj :)
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 23. Okt. 2013 15:58

A nisi rekla, da si že sprejela delo ( da bi bila v bližnini nogometaša )? Nwm, mogoče se motim ...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov