Sin se drogira

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tatjana71
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 17. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tatjana71 » 16. Okt. 2014 23:51

Jaz imam pa sledeči problem. Pred kakim tednom sem izvedela, da moj 15 letni sin, ki obiskuje 1.letnik srednje šole konzumira travo,kokain in nekaj čemur pravijo sladoled. Kako mi je mali povedal je to neka mešanica med speedom in kokainom.. Spodaj v kleti sem mu našla travo in potem je priznal, da je probal tudi kokain že. Ne vem res kaj naj naredim saj je bil drugače priden otrok skozi celo osnovno šolo. Skrbi me zanj in nočem, da zapade še v kak zapor ali pa kaj podobnega. Prišla sem na ta forum, ker vem, da so gor tud mlajše punce, ki bi morda razumele kaj se dogaja z mojim sinom? Pravi, da to počne zato, ker je dober filing.

Kak predlog?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Okt. 2014 8:12

Vzemi mu denar, telefon, po šoli ga pobiraj, naloži mu jih ene par okoli kepe, zrihtaj mu popoldansko delo ali aktivnost, ter pelji ga v kako društvo ki se ukvarja z zdravljenjem drog da malo vidi efekte.

Ali še bolje, naj tam dela.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
pirodoksin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 1. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pirodoksin » 17. Okt. 2014 18:48

večji nadzor bo pomagal kvečjemu začasno, še bolj bo skrival to pred tabo. Treba se je pogovorit z njim, ga obvestit o škodljivih posledicah in mu dat tudi kako kazen, kadar je to smiselno. Priporočam, da se obrneš na DrogArt, tam znajo po moje svetovati v takih primerih.
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 17. Okt. 2014 21:27

Se strinjam, da preoster nadzor in prevelik pritisk zadevo samo se poslabsa. Pri 15ih je najpomemnejse ispasti "kul" v druzbi, za to je bi pomoe pomagalo ga postavit pred dejstvo da trda droga, kljub zacasmi euforiiji tok zj**be telo da scasoma ni vec moznosti povratka.
Skratka upam da ga kmalu sreca pamet :)
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Okt. 2014 21:55

http://www.drogart.org/

tukaj ti bodo znali svetovati.

tukaj imaš še nekaj malega o tem kaj je 'sladoled' oz. 3-mmc

http://www.drogart.org/droge/1991/3-mmc.html

pred časom so tudi na rtvju delali manjšo terensko reportažo

http://www.rtvslo.si/slovenija/na-koncu ... eda/335484
Tatjana71
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 17. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tatjana71 » 18. Okt. 2014 8:09

Hvala floribunda

Poglejte nisem mama iz 19.stoletja. Rekla sem mu, da me občasni joint 1× na mesec ne moti samo pusti naj na miru drugo zadevo.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 18. Okt. 2014 17:41

Vse, kar lahko narediš, si po moje že naredila. Zdaj pa lahko samo upaš, da ga bo sčasoma minilo.

Droge so danes velik problem, predvsem kokain. Po nekaterih raziskavah ga konzumirajo že otroci v 5. razredu osnovne šole!
Za moje je vsakodnevno uživanje trave še najmanjši problem.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 18. Okt. 2014 19:41

sladoled in podobne zadeve (gbl, metilon in razni FA-ji) so bolj problematične od kokaina, predvsem zaradi lažje dostopnosti in nizke cene.
jelenna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a jelenna » 23. Okt. 2014 12:27

Joj te stvari so pa res žalostne in nadležene. Jaz sploh ne vem kaj bi naredila. Velikokrat nič ne pomaga, dokler sam ne izkusi negativne strani.

Probaj začeti s pogovorom.
tazy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a tazy » 23. Okt. 2014 13:22

Po nekaterih raziskavah ga konzumirajo že otroci v 5. razredu osnovne šole!!!!
We are the pioneers in 501-01 dumps - pass4sure and Northeastern University tutorials with 100% exam JUNIPER Download our latest testking Swiss Federal Institute of Technology Zurich questions to pass real exam of Facebook
marija.povse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 24. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marija.povse » 24. Okt. 2014 13:05

Tatjana71 napisal/-a:Hvala floribunda

Poglejte nisem mama iz 19.stoletja. Rekla sem mu, da me občasni joint 1× na mesec ne moti samo pusti naj na miru drugo zadevo.


Po moje to je dobra pot, veliko sreče, držim pesti, da ga sreča pamet!
pirodoksin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 1. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pirodoksin » 01. Nov. 2014 15:02

trava tudi ni tako nedolžna stvar kot večina misli. tisti, ki jo uživajo v mladostništvu, ko se možgani še razvijajo, imajo večje tveganje za razvoj raznih psihičnih motenj (depresija, shizofrenija), zasvojenosti itd. po 20. letu pa nima več tako negativnega učinka, odvisno od osebe.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov