Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Jan. 2017 22:33

-* sem dopoldne zmrzoval, ker smo nekaj montirali, popoldne sem bil pa v termah.
Exit bi rekla: Proper.
-* vedno ko grem v terme, se vprašam, zakaj ne hodim več v terme.
-* se mi je zadnjič ponudila možnost da poskusim nek naravni halucigen, in ja...nekako razumem zakaj je večina umetnikov, znanstvenikov in raznih falotov uporabljalo to da je naredilo nek miselni preboj.
Nimam več potrebe po nadaljnjemu konzumiranju, definitivno pa mi je jasno da so pozitivni efekti, nečesa kar je naravno. Plus, šel sem zastonj v 4D kino., in ideje sem zgruntal.
-* se menim da bi si kupil eno staro Minolta lečo z adapterjem, in potem na novi kameri, da lepo manualno slikaš, klikaš z obročki in se greš hipsterja. In za 40 evrov, se mi za tak gušt ni problema dati.
-* sem nekako pogruntal, da se vedno dobro razumem z Italijani. So nekateri narodi z katerimi klikam na polno: Italijani, Poljaki, Rusi, in narodi z katerimi nikoli nimam dobrih odnosov: Avstrijci, Švicarji, severnjaki in Angleži.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 22. Jan. 2017 22:52

-* sta mi trenutno dve največji skrivnosti tega foruma: zakaj je sirova zbrisala vse poste (in kje je našla čas), ter zakaj je hayley še v zvezi.
-* še zmeraj čakam kamero, in ne dobavitelj ne ve kdaj jih bo dobil. Hm, si dobavitelj, to je nekako tvoja stvar.
Plus en zbiratelj mi je spizdil eno Minolto preden sem jo jaz hotel kupiti. Super :lol:
-* moram iti za dlje časa na naš vikend, nekaj moram dokončati in mirno priznam da rabim razmislek in mir zase . Bom pa s sabo vzel obvezno opremo: Švabota, ogromno hrane da bom kuhal in bord, je veliko snega in okoli hiše so bregovi :) .
-* vseeno upam da dobim kamero, da bom naredil kratek video ali timelapse.
-* vedno ko berem ta forum, in temo iščem prijateljico, se sprašujem ali ima večina ljudi probleme z osamljenostjo. Čedalje bolj se mi zdi, da imamo dva pola, folk ki mora neprestano viseti z nekom, in ne mine dan da ne bi imel pol žlahte okoli sebe, in folk ki ima premalo tega. Nekako imam občutek da se celo življenje borimo s tem da nekako najdemo svoj krog pripadnosti, in iščemo nekoga ki nas bo vsaj deloma razumel kdo smo. Potem pa če najdemo to, se pa borimo da ne ratamo isti kot drugi, ter da ne izgubimo sebe v zvezi.
Iskanje ravnovesja je pa itak ključ do vsega dobrega v življenju.
-* sem obrnil Uncharted 1, sedaj se pa lotevam Uncharted 2, in itak noben nima pojma, ampak igre od Naughy doga so najboljše na svetu. Vse skupaj bi opisal kot 10 urni film Indiana Jonesa na steroidih, in je zakon :D. Plus Last of us, god damn je ta igra dobra :D.
-* sem se oddaljil od ene osebe, in sem nekako razmišljal da bi si vseeno vzel čas za pogovor in videl če se je kaj spremenilo, ampak sem hitro izvedel da se ni. Bemti folk :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Jan. 2017 2:37

- Da mene tudi zanima, kako si ljudje po 132 straneh 'iscem prijateljico' ne pisejo med sabo. Ali si, kaj pa vem. Bi bilo kul slisat kaksno izkusnjo.
- Da se fant cez 20 dni seli na Irsko in se mi ne sanja, kako bo to izgledalo.. Sej vem, je se vedno Evropa, letalske karte so dandanes relativno dostopne in vse,.. ampak vseeno ni macji kaselj tole. Sploh timing je cuden, ker je za velike odlocitve zveza se prefrisna, hkrati pa dovolj ne-frisna, da oba veva, da bi rada ostala skupaj oz. videla, kaj bo.
- Irska sicer ni bila v mojem selitvenem planu, se vedno imam zeljo cez x casa zivet v The one mestu, ampak hej.. mlada sem se, mogoce bi to lahko vzela kot testno voznjo zivljenja izven nase dezelice, cesar si tako ali tako ze dolgo zelim :) Vsaj zacasno. Spremembe so vedno kul. Bring it.
- Ne vem kaj kompliciram, ko pa poznam toliko ljudi, ki prakticno celo Evropo smatrajo kot svoj dom.. Druzina tu, izmenjava tam, sorodstvo nekej drugje, nova sluzba tam cez.. sviganje gor dol. :)
- Je bil ta vikend precej 'meh', tudi zunaj mi ni vec isto brez dolocenih parih ljudi, nekako sem se razvadila in izgubila interes za mnogo njih. Bo pa naslednji vikend wild, komaj cakam :) januar sucks.
- Da vedno vidim kurcpotko zaokrozeno s srckom, ko vidim tisto spodnjo slikico za 'resnice o carksem rezu'..
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 23. Jan. 2017 20:09

Sarissima napisal/-a:

Firestorm prosim poročaj kako bo šlo z vidom, ker si tudi jaz že nekaj časa želim tega :)


Evo me, končno v stanju, ko lahko tudi kaj preberem in poročam :D
Trenutno (torej po enem tednu) imam še kar probleme brati na blizu stvari, so precej zamegljene in malo zamaknjene (podobno kot pri astigmatizmu), tako da imam vse strani povečane :) Tudi ne zdržim kaj dolgo gledati v tekst oz. televizijo, ker me začne boleti glava.
Prva dva dneva je res bolelo, kot bi mi kdo konstantno žgal zrkla (ampak dobiš dve tableti opiata -mislim, da je bil morfij? - ki jih vzameš, če res ne zdržiš), ampak je okej no, pač bolniško si vzameš, pa počivaš, gledat itak ne moreš prve dni.
Sama operacija je neboleča, ampak nekoliko neprijetna (je pa hitro konec, cca 15min).
Moj vid naj bi se dokončno izostril v roku treh mesecev, ampak to je mišljen tisti res končni rezultat, ostro vidiš pa že precej prej, mislim, da kake 2-3 tedne.
Trenutno že vidim brati podnapise in teletekst na TV, kar prej brez očal ni šlo.
Seveda imaš možnost izbrati tudi operacijo, kjer ni bolečin naslednje dni in vidiš dobro že dan po tem, ampak je pa bistveno dražja (tako da jaz sem se odločila za bolečo, z malo daljšim okrevanjem, ker sem tudi na denar gledala). Ampak dolgoročno je rezultat obeh povsem enak, le da pri eni dlje traja.
To je pa v grobem to :)
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 26. Jan. 2017 1:22

Led Zeppelin napisal/-a:-* sta mi trenutno dve največji skrivnosti tega foruma: zakaj je sirova zbrisala vse poste (in kje je našla čas)...


:wtg: Njeno kreganje s slovencem79 je bilo legendarno! :hail: Škoda, da so vsi ti dragoceni trenutki zdaj izgubljeni kot solze v dežju. :sniff: Kdo je rekel, da stvari na internetu ostanejo za vedno!? :confused:

saarijarvi napisal/-a:...
- Ne vem kaj kompliciram, ko pa poznam toliko ljudi, ki prakticno celo Evropo smatrajo kot svoj dom.. Druzina tu, izmenjava tam, sorodstvo nekej drugje, nova sluzba tam cez.. sviganje gor dol. :)
...


To so ponavadi zagrenjenci, ki mislijo, da jih bodo v domovini občudovali samo zato, ker jim je v tujini uspelo najti službo. :D Vsa čast izjemam! ;)

...sem v množici prepoznal osebo zgolj na podlagi značaja (in slabih fotografij). ;)

...me je presenetilo, da se decembra na morju nekateri še kopajo. :cold:

...je bila še bolj kot Makkon neverjetna pot do njega - popolna tema, zimsko zvezdnato nebo z Venero na čelu, občasno šumenje v grmovju. Samo sneg je manjkal in bilo bi popolno! :ja:

...sem kupil Nutello samo zaradi božične embalaže. :xmas:

...se Nutella ne more primerjati z Lindtovim lešnikovim namazom. :top:

...sem prav vesel, da se je projekt Zelene prestolnice končal v smogu. :lach: Kot Teden mobilnosti - veliko besed, malo dejanj. :nein:

...je božični čas letos zelo hitro minil. :sniff:

...ima Trst še vedno nekaj tistega starega čara. ;)

...sem si med ekstremnim sneženjem mrmral poletne pesmi (L'estate addosso...). :) Upam, da je punca z rdečim dežnikom in popolnoma neprimernimi čevlji za sneg prišla srečno do cilja. :snowman:

...se ob igranju igre Barnsley Badger počutim kot da bi bil v osemdesetih. :D

...sem razočaran nad podražitvami v Delavski hranilnici! :sauer:
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 30. Jan. 2017 23:30

-* sem danes kupil novo kamero, me je ena prijateljica spraševala katera je, pa sem začel obrazlagati, dokler se drug prijatelj ne zadre preko sobe: Neistatova kamera. Dobro je, Niestatova kamera, lažje kot obrazlagati da ima najboljši AF v videu, vgrajene timelapse, audio kontrole ter vhod za slušalke :D.
-* sem vesel, priznam, nazadnje sem bil tako vesel kot sem za 219.500 sit kupil svoje tekmovalno kolo v osmemu razredu. Sedaj me pa čaka dolga krivulja vaje, ampak ker se zabavam je pol lažje.
-* je moj subjekt za kratek dokumentarec malo problematičen, in ne morem ga obsojati. Najbrž bom moral poiskati nekaj novega, in tako pač je, popolnoma razumem da če Rusi okupirajo tvojo regijo, te ustrelijo v trebuh, ti moraš pobegniti, familija je pa še vedno tam...da imaš manjše zadržke do izpostavljanja.
-* je ena ki jo poznam našla enega tipa iz Zimbabveja ki živi v Ljubljani, in ima svoj internetni radio, ki ga zvesto posluša 500 ljudi, in imajo tak life advice/sex advice. Folk kliče notri preko skypa in potem imajo več urne debate. Res kul štorija :D.
-* mi je žal, da so nekateri posamezniki v moji širši družini odvisni od alkohola, resnično čutim empatijo do vsakogar ki je odvisen od nečesa, ker je potrebno resnično garanje da se odvadiš. Ampak, če zanemarjaš svoje odgovornosti, če si breme starejšim ljudem, če si slab vzor svojim otrokom, potem se jaz mobiliziram. In stvari so se zgodile, lepo je biti stoik po naravi, lepo je imeti talent da se zelo udobno počutiš v čustvenih pogovorih, in tako pač je.
Vsi imamo probleme, ampak če tvoji problemi vplivajo na druge, si šibek, in ta svet je poln dobrih ljudi ki so šibki in serjejo po drugih.
-* resnično in globoko preziram odnos Slovencev do alkohola, in ko sem se potopil v statistiko in raziskave o vplivu alkohola na otroke v družini, sem bil resnično zgrožen.
-* upam da kdo pride na en dogodek v katerega sem vpleten :D, nazadnje je bilo 50 ljudi, ta teden je pa bolj švoh prijava, a jebiga :D .
-* sem vesel za svojega brata ki mu gre dobro na šihtu, sestro na faksu, Exit na šihtu, frenda v bendu, frenda v biznisu, vesel za vse ki jim čedalje bolje.
Lepo je ko gre drugim dobro, ker nikoli ne veš kaj so morali dati za to, in enako velja za tvoje cilje, in biti rešen bremena merjenja po drugih, in sprejeti sebega in druge, je fajn.
-* sem končno nekako resnično poštekal da nas zunanje stvari ne naredijo čustvene, ampak da si sami ustvarimo ta čustva. Je nekako fascinantno da lahko obrneš 99% reakcij v življenju s tem da poštekaš da nadzoruješ reakcije in imaš popolno kontrolo na situacijo.. Ne rečem da je lahko, ne rečem da nimamo vsi nekih problemov kot so hedonizem, in impulzivnost...ampak se da :D.

P.S.

Nekdo naj prosim pokliče policijo, Boštjanu Romihu so ugrabili družino, in ga izsiljujejo s tem da mora voditi novo oddajo glede hipnoze.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 31. Jan. 2017 8:44

- Da je bila zima kul, ampak sedaj je po dolgih desetih dneh cas za pomlad. Bye bye jakna in balerinke, se vidimo cez 2-3 mesece, ko pakiram za Evropo. Hello, kratki rokavi in japonke.
- Ena meni najljubsih prednosti zivljenja v subtropskem podnebju je kratka zima.
- Da ni boljsega kot francoska struca s hrustljavo skorjo iz najboljse pekarne v mestu. :hearts: Kruh vedno zmaga nad terorizmom :freude:
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Feb. 2017 15:06

- Da bi stepla pačuli, ker v času ko Ljubljana = drsališče (Ljubsališče, Drsljana?) razglablja o japonkah.


Edit: Mam rada zimo, ampak wtf je to. Že en mesec skoraj ni bilo nad nulo, ne spomnim se kdaj je bilo nazadnje tako mraz. Zdaj pa še ta led. Bljevh.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 01. Feb. 2017 18:15

- jaaa dost je tega mraza :tot:
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 01. Feb. 2017 21:39

^ Se strinjam, to melanholicno vreme je smrt za mozganske celice.. :? clovek se nima kam dat, vsi so doma / bolni / za knjigami, nic se ti ne da in od vse zaspanosti zacnes tuhtat o brezveznih stvareh, ki ti pocasi zacnejo najedat. Busy mind = happy mind. Pred parimi meseci bi odprla tisto aplikacijo in se zmenila za pivo s seksi tujcem, zdej je slo pa se to v franze :D

- samo se 5 mesecev do sonca :hearts:
- karte za Irsko torej kupljene, marca bom za tri tednje pri njemu in pomagala, pri cemer pac lahko, aprila me cakajo obveznosti.. po tem pa - who knows. Trenutno nimam plana v zviljenju, kar ni nujno negativno, ce gledas s tega vidika, da imas relativno proste roke pri vsem. Cilj je, da se pocasi odtgram z Ljubljanske 'joske', ceprav cloveku zacnejo pred oci skakati vse prikupne malenkosti dolocenega kraja, ko je treba spakirat in it. :cry: Patchouli se nasim baby korakom verjetno samo smeji.. :) tolazim se s tem, da obstajajo ljudje, ki sanjajo o zivljenju v eksoticnih krajih kot so Sezana. Ja, Sezana.
- Nekaj se pogovarjamo o Usa poleti, would be cool. Rabi kdo ledvico?
- Razmisljam o tem, kako v tej temi vsi lapamo bolj ali ne o enem in istem (ni misljeno slabo) in mi je zanimivo, kako smo si razlicni.. vsak ima neko svojo vizijo, zelje, cilje.. Enim poroka in deca, drugim potovanja, tretjim kariera ali faks, etc. Keep it up :) :top:
- Mi je kul nekam zapisovat stvari (npr sem), tudi ce so malenkosti - uredis si misli, jih ubesedis, lazje prides do nekega sklepa, potegnes crto. Feelz nice.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 03. Feb. 2017 11:04

-je snov za jutrišnji izpit noro zanimiva
-ker sem zaradi vida tako pozno začela z učenjem, bom definitvno nadaljevala tudi po izpitu, ker gre za stvari, ki se jih res splača znati
-se peljem par dni nazaj čez LJ in se mi zdi, da s kotičkom očesa ujamem na nekem plakatu krog in Samaro... in začnem razmišljat, da je bila ta stvar zunaj že mnogo let nazaj, da to verjetno nisem prav videla in mi je že malo tesnobno postalo, če mogoče samo jaz vidim krog na random plakatih :D no na srečo sem sedaj ugotovila, da je dejansko nov film v kinu. Needless to say, I won't be watching it :D
-naslednji teden bo verjetno fleten, malo bolj sproščen
-sem ugotovila, da mi ni potrebno kupit novih stolov, ker bom neke stare, lesene, s podstrehe prebarvala, saj so točno take oblike, kot si jih želim
-se mi ful čokolade lušta
-letos sploh ne čakam valentinovega s kakšnim strahom, tako kot lani. mogoče se stvari res obračajo na boljše.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 03. Feb. 2017 19:25

- sta bila zadnja dva tedna v službi presenetljivo znosna ... lahko bi rekla, da celo v redu, pa sem pravkar odprla obračun plače in zopet dojela, da me očitno smatrajo za naivno smrkljo, ki ne zna brat. Oddam pregledno izdelano evidenco ur in vsega dodatnega dela, nakar od dodatnega dela nisem dobila izplačanega niti ficka (pa jasno sem vprašala, če se mi bo to izplačalo, in so rekli, da ja). Spet bom morala težit, da mi izplačajo, kar mi pripada - in prepričana sem, da vodstvo samo čaka, ali si bom upala priti zatežit za ta denar. Do sedaj sem še vedno dobila vse, kar mi je pripadalo, ampak zmeraj sem morala urejat naknadno stvari, ker so pač "pozabili". Ja, jasno! :?

- v takem kolektivu in ob takem vodstvu mi je v tolažbo, da sem tu samo po pogodbi in to ne bo moje redno delo. Še manj kot pol leta in si bom oddahnila.

- me v dobro voljo spravlja dejstvo, da se moja magistrska počasi premika. Empirični del je v teku, teze bom (upam) sfiniširala ta vikend in potem pošljem v potrditev. Moram zaključit do septembra, ker si res želim konec leta v Avstralijo!

- ja, Avstralija je moj drugi projekt letos :) trenutno nabiram kontakte ljudi, da pridem v stik s tistimi, ki bi mi znali svetovati glede dela, ki ga želim opravljati. Nekaj mailov sem že poslala, odgovore še čakam. Je pa super imeti v glavi cilj, ki te veseli ... in vizualizacija tega, kako bom naslednje leto na drugem koncu sveta :) Mislim, da je to potovanje in izkušnja, ki jo moram opraviti sedaj. Najprej magisterij, potem Avstralija ... nato pa .. bomo videli :)
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 04. Feb. 2017 8:54

da je za mano najboj naporen mesec tega leta. Dejansko vem vnaprej da bodo vsi ostali meseci precej boljši.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 04. Feb. 2017 16:22

* me še kar preseneča, kako hitro se stvari/čustva/občutki/ljudje spreminjajo/spreminjamo

* v nebesa bom šla, sem 100%; premorem toliko človečnosti, da sem v res težkih trenutkih potolažila in opogumila osebo, ki mi sploh ni blizu oz. sva imeli nonstop neke pičkarije med nama, ker ne zna komunicirat; pa sem jo z lahkoto objela in potolažila, ko je to potrebovala, kdo bi rekel, da sem budala, da bi jo morala odjebat, ampak jaz vem, da od tega ne bi imela nič

* pogrešam toplino Indije, občutke sem prinesla s sabo domov, čeprav so se v času, odkar sem na zimi, preoblikovali

* vsako leto sem bolj vremensko občutljiva, zima mi ne sede pa pika; še posebej ne bližnje srečanje z ledom in to nenehno drsanje in lovljenje in kriljenje z rokami in da porabim x2.5 časa, da sploh kam pridrsam /end of rant :D/
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Feb. 2017 1:00

- da me zadn čas dela depresivno to stanje med nama s fantom, je skor vse narobe on mi je skos zvezo precej stvari zameru in ratu bolj hladen do mene. (jes, smejkoti mi nazaj delajo) ;( Zadnja stvar je bila, da sem zadnja dva meseca imela zelo malo časa za vse in posledično tudi zanj. In ugotavljam, da imam nekakšne strahove pred tem, da bi bla samska in se z nobenih ne bi tako ujela kot z njim.. Sicer so se pa stvari na več področjih precej izboljšale v zadnjem letu, samo to z njim je šlo navzdol. Upam, da nam rata nekako uredit stvari,da bodo take kot pred letom dni. Ful je bla fora, ker sva bla skos skupi vsak dan, živela čez teden skupi, zdaj se pa veliko bolj redko vidiva, vsak je na svojem, zaradi bolj različnih obveznosti..
- ta vikend greva vsak posebi na drug rojstni
- eh komi čakam d greva s prijateljco nasledn tedn v gledališče in kak žur v kratkem, it's been too long.. :ja:
- da sem super ponosna na prijateljico, ker je bila izbrana za akreditacijo na Berlinskem filmskem festivalu
- mi prav manjka tisto kar sva imela prej in se počutim prav nekam samo
- da damn, on mi je še vedno tak dober, v bistvu skos bolj :/
- da mi je en tip deloval kar tak fascinanten, poseben, sva nekaj govorila in pol mi je predlagal za it nekam, ampak sem se malo izmuznila oz. nisem mogla takrat. Zdej me pa malo firbec matra kdo je. :D Me zanima če ga bom še kdaj videla tam. :cool:
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov