ne želi otroka

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Barbeque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbeque » 25. Avg. 2014 19:31

S fantom sva skupaj že 4 leta,tudi živiva že skupaj. star je 37 let, jaz pa se premikam proti 30. Zadnje čase sem mu začela omenjati,da si želom otroka.On se je tej temi več ali manj izogibal, sedaj pa povedal, da si še trenutno ne želi.in ne ve,ali si sploh ne želi,ali le še trenutno ne,ali ga je samo strah.
Naj ga pustim pri miru,da vse skupaj še malo predela v sebi, ali se odkrito pogovorim in grem svojo pot, če ne bo za?
zelo rad tudi hodi ponočevati s prijatelji.vendar pa je drugače super fant,pozoren,iskren...
le to je težava.
kaj storiti...hmmm
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Avg. 2014 20:49

Pac si ga ne zeli.

In cudno, da ta tema ni prisla ze prej na plano, glede na to, da sta skupaj ze stiri leta.

Kaj bos naredila, je pa na tebi.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Avg. 2014 23:04

Take teme je treba predelat že prej v zvezi, ne pa da pridejo na plan šele po 4 letih zveze.
Jaz ti svetujem, da se iskreno pogovorita. Čeprav mislim, da če mu pri njegovih letih ni do otroka, mu zelo verjetno nikoli ne bo.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Avg. 2014 7:36

Hm, tudi meni je nenavadno, da tema o otrocih se ni prisla na plan prej.
Je zate to deal breaker, ce resnicno noce imeti otrok? Ker v tem primeru jaz ne bi hotela cakati, da se naslednjih xy let razmislja in se potem morda odloci, da jih nikoli noce...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Avg. 2014 9:36

Res je, take teme se mora obdelati prej. Ampak nikoli ne veš kako se bo potem razmišljanje partnerja spremenilo. Zame bi bil to deal breaker pa ne glede na to kako super je vse ostalo. Ti pri sebi premisli kako zelo pomembno ti je to, da imaš otroka in nato predebatiraj z njim. Če ga on dejansko noče, ti pa, se vajina pot tu konča.
It was forever..but it didnt last long..
Barbeque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbeque » 26. Avg. 2014 17:47

saj vbistvu je prej, ko je naneslo na to temo, zmeraj rekel, da si jih želi, samo ne še sedaj. ko še tudi jaz nisem bila 100% zagreta.
zdaj, ko pa gre za res, pa je dejansko povedal tako... ne vem, ali ga je res strah, sli pa nima tega čuta.
kakšne pa imeta ve izkušnje s tem - je bilo treba partnerja nekako "potisniti" k očetovstvu, ali...?
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 26. Avg. 2014 21:11

Barbeque napisal/-a:kakšne pa imeta ve izkušnje s tem - je bilo treba partnerja nekako "potisniti" k očetovstvu, ali...?


Sicer jih še nimava, ampak moj komaj čaka - in jaz tudi. Če sem iskrena, vedno ko delam preventivni test nosečnosti zaradi morebitne zamude menstruacije al česarkoli, ko zagledava minus sva obadva poleg olajšanja deloma tudi razočarana hehe. Pa itak moreva počakat, da sploh končam faks.

Ugl ja. kot nekateri pravijo, nihče ni na otroka pripravljen, dokler ga ne dobi. In mislim, da če si ga človek ne želi in ga pol nenačrtovano dobi, to še ne pomeni, da otroka ne bo imel rad. Nikoli se ne ve... Ampak ja, itak je boljše, da je otrok dobrodošel z vseh strani ane.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Avg. 2014 8:53

Barbeque napisal/-a:kakšne pa imeta ve izkušnje s tem - je bilo treba partnerja nekako "potisniti" k očetovstvu, ali...?


In kako bi ga ti potisnila k ocetovstvu? Pozabila tabletke jemat?
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 27. Avg. 2014 15:45

ne predstavlja si imeti otrok s tabo. govorim iz lastnih izkušenj. oz. konkretneje, ni prepričan, če si ti tista ženska, s katero bi rad imel otroke...ker potem, če se ločiš in imaš otroke, je samo sranje. oz. še konkretneje: vprašanje, če je prepričan, da bi s teboj bil do konca življenja.
Barbeque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbeque » 02. Sep. 2014 19:18

Jochie, najverjetneje imaš prav. Verjatno je bil v močnih dvomih o sami najini zvezi.Ker sva imela nekaj težav,sedaj ko sma pa porihtala, pa je celo omenil, da si najverjetneje ni želel otroka,ker sem se mu jaz zdela otrok...upam, da želja po otroku v kratkem dozori zudi pri njem
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 02. Sep. 2014 19:30

Ce si ga do zdaj (37 let) ni zelel otroka, si tudi potem ne bo premislil.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 03. Sep. 2014 10:20

Ni nujno, saj ne obstaja neka ultimativna predpisana starost za razmnoževanje ;) Sploh pri moških se pogosto zgodi, da se na 'stara' leta odločijo za to (nova mlada žena ipd.), zakaj pa ne... od znanih mi npr. pade na pamet Jonas Ž., ki je bil baje vedno zaprisežen samec in v začetku ni hotel niti priznat lastnega otroka, zdaj ima pa že dve hčerki, ki ju obožuje :D
Barbeque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbeque » 03. Sep. 2014 20:18

upajmo,da je tako.bojim se,da jim je potem vedno težje se zraven spravit.ko so navajeni ugodja in če še tega čuta nimajo peveč...bom še malo počakala,potem pa spet položila besedo na pladenj..ker do 40 leta tudi ni za čakati
Barbeque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbeque » 05. Okt. 2014 19:30

pa smo spet tam-danes je spet prišel dan, ko sem dala besedo na plano. Rekel je, da si sploh ne želi otroka, niti malo. In ko sem ga vprašala, kako se vidi čez 3 leta, tudi ni vedel. Je pa jasno, da si ne želi otrok. Tudi star je že dovolj, tako da je verjetno res to-to.
Sedaj pa ne vem kaj naj storim...najina zveza je drugače res super, pozoren je in vem, da me ima rad(to dokazuje z veliko dejanji).

Vendar se jaz vidim v prihodnosti z družino, ne le s partnerjem :(

kaj bi storili v takem položaju? :(
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 05. Okt. 2014 20:14

Pustis ga in si najdes nekoga, ki si zeli druzine?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov