Dva fanta

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 10. Maj. 2012 8:19

What goes around, comes around. To, kar je prvi fant naredil tebi, delaš zdaj ti drugemu. Tako da sta mogoče celo res za skupaj, oba sta ista :)
vrocamucka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 22. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a vrocamucka » 10. Maj. 2012 21:17

dobila si kar si si zaslužla.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 10. Maj. 2012 21:54

se nekak strinjam z carrie. ne postani takšna kot taprvi tip in se raje odloči. s prvim te povezuje samo ker si navezana nanj in to je to. najbolje je če daš drugemu priložnost, ali pa kakemu tretjemu
hej norci :)
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 10. Maj. 2012 23:41

Odločila se boš sama,ampak jaz bi na tvojem mestu,pustila oba in delala na sebi.Očitno je,da privlačiš tipe,ki niso za resne veze.Prvi skače sem in tja,drugi ti je dal takoj na začetku vedeti,da ni to,kar iščeš.Stran od obeh,prvi se ti je celo lagal.Če bi se že morala odločati med obema,bi se jaz odločila za drugega.
Uporabniški avatar
DiNozzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 8. 6. 2011
Kraj: Divjina

Neprebrana objavaNapisal/-a DiNozzo » 14. Maj. 2012 4:45

Manja(z neko cifro zraven), a veš da me je tukaj kar nekaj stvari zbodlo, še najbolj pa tvoji nizka samozavest in nesamostojnost, da "drama queen" sindroma ne omenjam.
Najprej odrasti, postavi si cilje in išči nekoga, ki ima tudi cilje -- pa ne take, da bo zlorabljal (karkoli: zaupanje, alkohol, ipd.).

Pa, btw, to da si bila z dvema "hkrati" se mi ne zdi čudno (ker si bila z novim še v fazi spoznavanja), bolj me čudi, da se hočeš vrniti k tistemu, ki ti je v obraz lagal (najbrž samo enkrat, a ne?)...malo povprašaj naokoli kakšen "long-term material" so taki fantki
He cannot bury his mistakes in the grave like the doctors/.../He cannot argue them into thin air or blame the judge like the lawyers. The engineer simply cannot deny he did it.

- Herbert Hoover on engineering
Manja568
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Manja568 » 30. Maj. 2012 13:25

hvala za vse odgovore in komentarje. popolnoma se zavedam, da sem malo drama queen in tudi moja samozavest je slaba sploh ko moram sprejemati take odločitve. a kljub vsemu si želim le sreče in nekoga s katerim se razmem, mu zaupam in obratno ter imava iste cilje itd.
najlažje se je držati nečesa kar je, pomeni neko stalnost. stalnost = varnost in to mislim, da nam vsem najbolj odgovoarja. vsaj večini. da ne bom preveč filozofirala. v prvega fanta sem se prvič res slepo zaljubila, preterpela veliko in še več, lagal mi je, a se vrnil. pogovorila sva se že takrat ko sva se odločila da boma skupaj da lahko greva naprej in delava na prihodnosti le če se pozabi na preteklost. mislim, da to sem naredila. a kljub vsemu ne morme pozabiti drugega. daje mi nekaj kar mi prvi ne. mogoče ne toliko varnosti a vseeno. za prvega vem in bi lahko dala roko v ogenj, da me ne bo nikoli zapustil (kljub vsemu kar je bilo-mogoče naivno ampak tako čutim), a vseeno mi ne daje nekaj več... ob njem se ne počutim več dobro. težko govorim o tem in razmišljam, saj konec koncev sem mislila, da je to to. in celo živiva skupaj. kar je najhuje. sem v enem mehurčku ki pa me ne osrečuje. fanta imam rada vendar mislim, da ga ne ljubim. smili se mi, rada ga imam, želim mu vse najboljše a ob enem tudi sama sebi. sem egoistična, da ga zapustim, se vrnem domov in poskusim srečo z drugim? ta drugi fant misli resno in že kar sanja o njem kako sva skupaj... sem res neumna, nesamozavestna, oz kaj je narobe z mano? pozna kdo primer ko je bil še kdo tako razdvojen? in kako se je vse rešilo??? vem, da je od te odločitve odvisno moje življenje. zato me še tako bolj stiska.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 30. Maj. 2012 14:38

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 10:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Maj. 2012 14:40

Ne, ni od tega odvisno tvoje življenje, to samo ti dramatiziraš. Pa še obnašanje imaš kot da te oba čakata odprtih rok in trepetata, za katerega se boš odločila.
No.Samo da je drama.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
strawberry00
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 16. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a strawberry00 » 30. Maj. 2012 14:56

Manja568 napisal/-a:hvala za vse odgovore in komentarje. popolnoma se zavedam, da sem malo drama queen in tudi moja samozavest je slaba sploh ko moram sprejemati take odločitve. a kljub vsemu si želim le sreče in nekoga s katerim se razmem, mu zaupam in obratno ter imava iste cilje itd.
najlažje se je držati nečesa kar je, pomeni neko stalnost. stalnost = varnost in to mislim, da nam vsem najbolj odgovoarja. vsaj večini. da ne bom preveč filozofirala. v prvega fanta sem se prvič res slepo zaljubila, preterpela veliko in še več, lagal mi je, a se vrnil. pogovorila sva se že takrat ko sva se odločila da boma skupaj da lahko greva naprej in delava na prihodnosti le če se pozabi na preteklost. mislim, da to sem naredila. a kljub vsemu ne morme pozabiti drugega. daje mi nekaj kar mi prvi ne. mogoče ne toliko varnosti a vseeno. za prvega vem in bi lahko dala roko v ogenj, da me ne bo nikoli zapustil (kljub vsemu kar je bilo-mogoče naivno ampak tako čutim), a vseeno mi ne daje nekaj več... ob njem se ne počutim več dobro. težko govorim o tem in razmišljam, saj konec koncev sem mislila, da je to to. in celo živiva skupaj. kar je najhuje. sem v enem mehurčku ki pa me ne osrečuje. fanta imam rada vendar mislim, da ga ne ljubim. smili se mi, rada ga imam, želim mu vse najboljše a ob enem tudi sama sebi. sem egoistična, da ga zapustim, se vrnem domov in poskusim srečo z drugim? ta drugi fant misli resno in že kar sanja o njem kako sva skupaj... sem res neumna, nesamozavestna, oz kaj je narobe z mano? pozna kdo primer ko je bil še kdo tako razdvojen? in kako se je vse rešilo??? vem, da je od te odločitve odvisno moje življenje. zato me še tako bolj stiska.


Ti raje bodi nekaj časa sama in se odloči kaj sploh hočeš met :)
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 30. Maj. 2012 19:41

Z leti boš videla, da je za žensko (in otroke) bolje, da je čimmanj drame in sprememb, in čimveč stabilnosti, zanesljivosti, resnosti partnerja. To je resnična kvaliteta, da lahko imaš moškega, ki se nanj zaneseš in veš, da ne bo nikamor odšel, ampak ti bo stal ob strani, kot ti zdaj ta, ki z njim živiš, kolikor razumem.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 30. Maj. 2012 19:45

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 10:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 30. Maj. 2012 20:04

Zgodba je kar malo komplicirana. Ni jasno, kako lahko punca vidi varnost v prvem fantu - ki pa pa jo je zapustil, je zaradi njega trpela. :?: Bom poskusla razložit bolj na splošno, punca pa naj sama presodi...

Ko bo preteklo toliko in toliko let skupnega življenja, boš videla, da je "dodana kvaliteta" oz. kot si rekla "nekaj več kar ti daje" na njemu to, da ostaja ob tebi, in ti daje "varnost", zaradi tega ga boš zmeraj bolj cenila in bila vanj zaljubljena... Tko je moje mnenje, ker drama ki jo sedaj živiš, pa bolj spominja na srednjo šolo kot pa odraslo partnersko življenje. Če nameravaš kdaj imeti otroke, je bolje da pustiš dramo za sabo in iščeš stabilnost.

Sama presodi, kateri od teh dveh moških, bo pripravljen doživljenjske skupne poti s tabo, tudi ko bojo stvari umirjene, ustaljene in "družinske". Vprašaj se, s kom od teh dveh si predstavljaš sebe z družino in grajenje skupne prihodnosti. Odgovor ne bi smel biti preveč težek.
Manja568
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Manja568 » 31. Maj. 2012 13:59

Nikoli nisem bila kakšna drama queen ampak dobro. mogoče moj problem res malo meji na neko ameriško limonado. ampak meni je težko.

večjo varnost vidim v drugemu fantu. tudi to cenim, da je bil do mene vedno iskren.
prvi pa je končno razčistil kaj želi in mi je grozno, da bi bila zdaj jaz tista, ki bom uničila vezo. ni mi vseeno za njega po drugi strani pa mislim, da ne bi bila srečna z njim. da mi ne more dati to kar potrebujem. in ne vem kako naj ga pustim... skupaj živiva, spiva, seksava ne že skoraj en mesec, težko mi je.
nočem ga prizadeti. počutim se res kot ena jokica vendar mi je težko. to kar sem jaz doživela takrat ko me je on pustil ne bi privoščila nikomur. niti najhujšemu sovražniku, niti njemu.
zagovarjam da se dobro z dobrim vrača. če pa njega pustim,.. joj ne vem. vem da ga bo to res prizadelo. ali pa imam samo v glavi? ampak kolikor ga poznam. mu ne bo lahko. nima veliko prijateljev, ni zadovoljen s službo. težko mi je, rada ga imam in želim mu pomagati. a ne čutim privlačnosti več do njega. mi je kar grozno, da to napišem kaj šele da bi izgovorila.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Maj. 2012 14:16

ON tew je prizadel. in on ni prišel nazaj ker je imel tebe rad ampak ker ga una ni imela več. ti si res zlata da ga maš kljub temu tok rada, ampak tip si ne zasluži take ljubezni.
mirno lahko greš stran od njega. pa vseeno je ali ga prizadane ali ne, on je že dokazal da ga zate ne briga, mogoče prav zato ne čutiš več tistega do njega kot prej. po drugi strani pa, zaradi neke navezanosti brez prave ljubezni je ta zveza brez haska.

pojdi, k drugemu ali pa najdi koga tretjega ki se bosta rada imela pa ti tega ne bo delal ;) ta drugi ti je že povedal da te ma rad, in če ga imaš tudi ti rada pa bodita skupaj. in nič nimaš slabe vesti za imet, tisti prvi pa naj poje kar si je skuhal.
hej norci :)
Uporabniški avatar
DiNozzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 8. 6. 2011
Kraj: Divjina

Neprebrana objavaNapisal/-a DiNozzo » 05. Jun. 2012 5:22

Sorči bejbi, še veliko stvari si moraš razčistiti...
večino so ti že razložili/e pred menoj, dodajam pa še tole:
Manja568 napisal/-a:stalnost=varnost

To kar si napisala enostavno ni res...res pa je:
stalnost=predvidljivost.
He cannot bury his mistakes in the grave like the doctors/.../He cannot argue them into thin air or blame the judge like the lawyers. The engineer simply cannot deny he did it.

- Herbert Hoover on engineering

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]