Igre lakote: Kruto maščevanje

28. 11. 2013
Jennifer Lawrence (foto: Blitz Film)
Blitz Film

Igre lakote: Kruto maščevanje se začne, ko se Katnis Everdeen s kolegom tributom Peeto Mellarkom po zmagi na 74. igrah lakote varno vrne domov.

A zmaga pomeni, da se morata nemudoma obrniti na petah, zapustiti družino in prijatelje in se podati na 'turnejo zmagovalcev' po okrožjih. Na poti Katnis zazna, da se kuha vstaja, a Kapitol drži oblast še trdno v rokah in predsednik Snow že pripravlja 75. igre lakote ...

Za Katnis še nikoli ni bilo toliko postavljenega na kocki. Zdi se, da se je še včeraj bojevala za to, da bi preživela zloglasno gladiatorsko tekmovanje zatiranega naroda, pa se že spet bližajo vsakoletne igre.

To leto so še prav posebne, saj gre za jubilejno izdajo, ki bo zbobnala vse najslavnejše pretekle zmagovalce – tudi Kat­nis, ki si niti v najhujših morah ni mislila, da bo morala nazaj v areno, in to kot nekdo, ki so ga izkušnje pošteno spremenile. Medtem ko je počasi vse bolj jasno, da Panem drvi proti spremembam, se tudi Katnis najde pred mejo, ki obotavljivega dekliča loči od ženske, kakršna bo postala.

Ni več figura drugih

Igre lakote: Kruto maščevanje sledi kino uspešnici preteklega leta Igre lakote in v mednarodni fenomen priljubljenih romanov Suzanne Collins zapisuje novo poglavje, ki še poglablja zgodbo. Film po scenariju Simona Beaufoya in Michaela deBruyna po romanu Kruto maščevanje Suzanne Collins je režiral Francis Lawrence; producenta sta Nina Jacobson in Jon Kilik.

"Tudi s tem filmom smo hoteli biti kar se da ambiciozni, si privoščiti ustvarjalnost in ustvarjalno tveganje," pravi Jacobsonova. "Veseli smo, da v tem filmu napredujemo z evolucijo lika Katnis. Odrašča v nekoga, ki ima svojo usodo bolj v rokah in ni več zgolj figura v načrtih drugih. V njej se prebujata moralna in družbena zavest, a hkrati tudi njen povsem človeški odpor proti temu, da postane junakinja, medtem ko je vse, kar si zares želi, da bi šla domov."

Režiser, ki je snemal Jurija Bradača in Lady Gaga

Režiser Francis Lawrence je svoj prvi celovečerec, Constantine, posnel po stripu, nato Jaz, legenda po romanu Richarda Mathesona in Voda za slone po romanu Sare Gruen. Je tudi priznan režiser glasbenih videospotov in je med drugim prejel grammyja za Bad Romance Lady Gaga in latinskega grammyja za Shakirin Whenever Whatever.

Sodeloval je z umetniki, kot so Jay-Z, Britney Spears, Beyoncé, Pink, Gwen Stefani, Jennifer Lopez, Aerosmith in Janet Jackson, kot režiser oglasov pa s podjetji, kot so The Gap, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Coca-Cola, Pepsi, L'Oréal, Bacardi, McDonald's, Disneyland in Maybelline. 

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ